x
Sevgililer gününe özel tüm ürünlerde ekstra yüzde 10 indirim
Filtrele

Tatil mevsiminde insanlar sahil ve havuzlara kendini bırakmaktadır. Fakat kendimizi serin sulara bırakırken ve güneş altında bronzlaşırken dikkat etmemiz gereken bir önemli konu ise saçlardır.
Sahip olunan saç tonunu korumak ve yıpratmamak için sürekli saç bakımı yapmak gerekir. Canlı ve ipeksi bir görünüşe kavuşturmak için uğraşılan saç tellerinin suyun altında saçı kökten itibaren hasara sokar. Saçlarınızı cildiniz kadar iyi korumak gereklidir. Saç bakımı yapılmazsa saç zamanla darbeler görür ve güçsüzleşip dökülmeye başlar.

Güneşin zararlı UV ışınları saç ile direkt temas sağlar. Koruma sağlanmayan saçlar kurur ve solgun gözükmesine neden olur. Saçları güneş altında dolgun, parlak ve canlı tutmak için bakımı daha sıkı kullanmak gerekmektedir. Saç bakımı için önemli olan ilk önce kullanılan, şampuanlardır. Saç besleyici özelliği bulunan saç bakım kremleri ile saç için güneş ürünleri ile bakım esnasında daha etkili bir sonuç alınabilir. Saçları dipten uca besleyen yağlar saçların daha dolgunlaşmasını ve büyümesine yardımcı olur. Güneş sonrasında kullanabileceğiniz bakım kürleri de saçları kökten itibaren bakım yapar.

Belirli aralıklarla yaz aylarında saçınıza uygulayabileceğiniz bakım serumları saçlara zarar vermeden onarmasını sağlar. Serum içerisinde doğal bileşenler ve bitki özleri saçları eski görünümüne kavuşturur.

Saçları en çok yıpratan boya, güneşin altında ısıyı çekerek anında saç tellerini kurutur. Plaj saçı yaz aylarında moda olmasına rağmen sıcakları bitmesiyle olumsuz sonuçlarını göstermeye başlar. Gözlerimizi güneşten korumak için güneş gözlüğü, cildimizi korumak içinde güneş koruyucularını nasıl kullanıyorsak saçlarımızı da saç için güneş ürünleri kullanmak gerekir.

Saç için güneş ürünlerinin yanı sıra evde yapılan saç maskeleri de etkili çözümler sunar. Doğal yağlar yumuşatıcı, koruyucu ve onarıcı etkisi ile saçlar güneşli günlerde kullanılması daha da önemlidir. 10- 14 gün arayla kullanılan doğal yağlarla saç bakımını da ihmal etmemiş olursunuz.

Saç için önemli olan bir diğer unsur keratindir. Saçın özünde bulunan keratin saçın koruma kalkanıdır. Fazla salgılanan keratin yağlanmaya az salgılanan ise kuruluğa neden olur. keratin dengesini korumak için kullanılan nemlendiricilerin içerisinde bulunan bu içerik saç tellerinin kırılmasını engeller. Parlak görünmesine yardım eder.

Saç için güneş ürünleri kullananların beğenisini kazanmıştır. Bu ürünler arasında yer alan bazı markalar içerisinde J.F. Lazartigue, Nashi, Kerastase, L’oreal ürünleri bulunmaktadır.

Saç için Güneş Ürünleri

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.