x
Sevgililer gününe özel tüm ürünlerde ekstra yüzde 10 indirim
Kategoriler

Günümüzde insanların kişiliklerini yansıtan ve dikkat çekici bir unsur olarak kullanılan parfümler hoş bir izlenim bırakmak için kullanılan bakım ürünüdür. Parfüm kullanımı gün içerisinde oluşan kötü kokuları bastırmak, temiz bir izlenim bırakmak ve karşıda ki kişileri etkilemek için kullanılan alkol ve bitki özü birleşimidir. Parfüm, hoş bir koku yaymasıyla bilinen doğal bileşenlerin toplanarak laboratuvar ortamında sentetik ve sentetik olmayan maddelerin birleştirilmesiyle ortaya çıkar. Parfümler sadece kıyafetlerde kullanılmak üzere üretilmemiştir. Birçok kozmetik ve endüstriyel alanda kullanılır. Kozmetik alanında kullanılan ürünler arasında Ruj, nemlendirici, yüz ve vücut kremleri, tıraş köpüğü, güneş koruyucuları içeriğinde yer almaktadır. Endüstriyeler ürünlerde ise parfüm; kâğıtlar, plastikler ve kauçuklarda bulunur. Eski çağlarda da çeşitli ritüeller düzenlenir. Bu ritüellerde hoş koku sağlamak için bitki ve bitki özleri tütsü şeklinde yakılır. Parfümler kolonya içerisinde de alkol ile birleştirilerek esans olarak dolum parfüm şeklinde üretilir.

En iyi parfümü bulmak için en uygun zamanın sabah saatleri olduğu belirtilmektedir. Sabah saatlerinde burun daha iyi koku alır. Gündelik kokular havaya yayılmadan önce parfüm seçimi yapılmalıdır. Burnun koku duyusu hassas olmasından dolayı duyu kanalları hemen dolar. Yeniden açmak için en sık kullanılan kahve çekirdekleridir. Kahve çekirdekleri duyu kanallarını açmaya yardımcı olur. Parfüm kullanımı için en uygun zaman ise duş sonrasıdır. Duş sonrasında hücre kanallarının açılması ve vücut ısısıyla birleşerek kalıcı hale gelmesini sağlar.

Parfüm nasıl seçilir ve nerede kullanılır?

Parfüm seçerken duyu kanalları en az üç çeşit kokuyu birbirinden ayırt edebilir. Bunun için uygun parfüm el bileklerine sıkılarak ten üzerinde ki uyumuna bakılır. Parfüm seçerken bir diğer yöntem test kâğıtlarıdır. İstenilen parfümleri kâğıtlara sıkarak daha sonradan kokuları yeniden test edebilirsiniz. Kokunun kalıcı olduğu belli bölgeler bulunmaktadır. Parfüm kokuları en yoğun olarak kadınlarda şakaklar, göğüs arası, kol içlerine sıkılarak kalıcı hale gelir. Erkeklerde ise saçlar kısa olduğu için ense ve boyun etrafına sıkılması uygundur.

Parfüm Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parfümler satın alınırken şişenin altında yer alan iki türü vardır. Eau de toilette türü 4 saat etki ederken Eau de parfüm 8 saat etki gösterir. Parfüm ten rengi ve cilt tipiyle uyumlu olarak kalıcılığını sağlar. Kuru ve açık tenlilerde koku kalıcılığı daha azdır. Bu yüzden kuru cilt tipine sahip kişiler sık sık parfümlerini tazelemesi gerekir.

Parfümlerin Ömürlerini Uzatın!

Parfümler zaman içerisinde kokuları değişebilir. Saklanma koşullarına göre içerisinde ki bileşenler formlarını kaybetmeye başlar. Parfümlerin saklama koşullarına göre ömrü uzatılabilir. Parfüm karanlık, serin ortamlarda saklamak en pratik yöntemlerden biridir. Evde kolaylıkla saklanabilen parfümleri buzdolabına koyarak kokularını kalıcı hale getirebilirsiniz. İki çeşit olan parfüm türlerinden Eua de Parfüm buzdolabında saklanması kokusunda değişmelere sebep olabilir. Soğuk ve ferah parfüm kullanmak istiyorsanız Aftershave ve Cologne formlarını kullanabilirsiniz.

Parfüm

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.