sadsad x
asdasd

Mustela Güneş Kremi

5 ürün

  Güneşten yayılan ışınlar yetişkinler için bile tehlikeli olabilirken konu bebeklerin cilt koruması olunca en yüksek seviyede hassasiyet göstermek gerekmektedir. Güneşten ihtiyaçları olan D vitaminini depolarken narin ciltlerini zararlı UV ışınlarından korumak ve alerjik reaksiyonları en aza indirgemek için Mustela güneş kremi dermatologlar tarafından da önerilmektedir. Cilt kızarıklığı, yanma ve güneş yanığı gibi problemlerin önüne geçerek bebeklerin güneş altında keyifli vakit geçirmesine yardımcı olmaktadır. Krem dışında sprey, losyon ve süt formları bulunan Mustela güneş bakım ürünlerini yaz kış bebeklerinizin cildine uyulayabilirsiniz.

  Mustela Güneş Kremi

  Yaz her yönüyle güzeldir ama fazla güneş ışınından büyük, küçük herkesin korunması gerekiyor. Son zamanlarda çok artış gösteren kanserin türlerinden biri olan cilt kanseri için doktorlar en büyük nedenin küçük yaştan başlayarak güneş altında korunmasız dolaşmak olduğunu açıklıyorlar. Bu yüzden çocuklarınızı güneşten koruyun. Mustela güneş kremi gibi kendi alanında son derece faydalı olan bir ürün bu konuda yardımcınız olacaktır.

  Güneş Hayatın Kaynağıdır

  Dünyadaki hayatın kaynağı güneştir. Daha milyonlarca yıl ışıldayacak olan bu enerji topu, aynı zamanda vücudumuz için gerekli olan D vitamininin de en büyük kaynağıdır. Yağda eriyen bir yapıda olan D vitamini de iskelet sistemimizin yani kemiklerimizin, ilaveten dişlerimizin temel malzemesi olan kalsiyumu düzenler ve denetler. Bu mineralin yetişme çağındaki çocuklar için ne kadar önemli olduğu böylece ortaya çıkıyor. Ama her şeyin fazlası fazladır sözünü unutmamak gerek.

  Günde 15 dakikalık bir güneşlenme herkes için yeterlidir ki bu da ışınların yeryüzüne dik geldiği öğle saatlerinde yapılmamalıdır. Saat 12 ile saat 16 arası çocuklar ve yaşlılar başta olmak üzere, yazları dışarda kalınmaması son derece önemlidir.

  Günün diğer uygun saatlerinde plajlarda, havuz kenarlarında, bahçelerde, oyun parklarında keyifli dakikalar geçirecek olan çocuklarınız için Mustela güneş kremleri kaliteli koruyucunuz olacaktır. Böylece cilde zarar veren ve hastalığa neden olan ışınlardan onları koruyabilirsiniz. Deri üstünde kızarıklık, yanma ve su toplama gibi tatilin tadını kaçıran malum sonuçlar da  baştan önlenmiş olur.

  Mustela Güneş Kremleri Serisi

  Markanın yarattığı güneş koruma ürünleri genel anlamda kremler olarak geçse bile Mustela güneş kremleri serisi içinde sprey türü olanları, losyonları ve güneş sütlerini de bulacaksınız. Hatta ürün koleksiyonu güneş bakımı ve güneş sonrası bakım ürünleri olarak  çeşitlendirilmiştir. Bebekler, çocuklar, yüz koruması, vücut koruması gibi ayrıntılı üretim Mustela bakım ürünleri grubunda olduğu gibi, kozmetik dünyasının kaliteli ve güvenilir bütün markalarında vardır. Zaten güneş kremi gibi direk cilde temas kozmetik ürünlerini seçerken temel kriter kalitedir. Dikkat edilecek bir diğer husus koruma miktarını gösteren ve faktör olarak bilinen özelliktir ki Mustela güneş korumalı bakım ürünlerinin hepsi, yaş fark etmeksizin 50 faktör ve üzeri koruma sağlamaktadır.

  Güneş Kremlerindeki SPF Ne Anlama Geliyor?

  Tatil zamanı geldiğinde güneş kremi o meşhur plaj çantalarına konur. (Çocuklu evlerde o plaj çantaları bir depo gibidir.) Ürünlerin üzerinde SPF ibaresi ve değişik rakamlar bulunur. Sun Protection Factor – Güneş Koruma Faktörü olarak kullanılan bu ifadede rakam ne kadar yüksekse korunma da o kadar iyidir. Yani bu rakamın güneşte kalma süresiyle hiçbir şekilde ilgisi yoktur. Aksine güneşte gereğinden çok kaldıkça ürünün etkisi azalır. Ya da güneşlenme uzadıkça sık sık krem sürülmesi gerekir ki fazla güneşin tavsiye edilmediği hatırlanmalıdır. Mustela SPF 50+ güneş kremi zararlı ışınların yarısını bloke ediyor demektir. Geçen kısım ise yüzde hesabından ancak yüzde ikilik bir orandadır. Güneş altında bu krem ile kalacağınız 50 saat kremsiz bir saate denk gelir diye bir bağlantı da konunun açıklanması için verilebilir.

  Bütün bu genel bilgilerden sonra yazın tadını çıkarmak için kullanılacak ürünlerden biri olan Mustela güneş sütü çeşidine yakından bir göz atabiliriz.

  Mustela Güneş Sütü

  40 miligramlık ambalajlarda kullanıma sunulan ürün bebek ve çocuk cildinin güneşe karşı korunması amacıyla geliştirilmiştir. Onların cildinin yetişkinlerden çok daha hassas olduğunu herkes bilir. Yüzlerinde ve vücutlarında rahatça kullanabilirsiniz. Güneş dendi mi akla sahiller gelir ama örneğin araba seyahatlerinde bile çocuklarınızı güneş sütü ile koruyabilirsiniz. 50 ve daha yüksek faktörlü olan bu bakım malzemesi bütün cilt tiplerine uygundur. (Özellikle kuru ve hassas ciltlerin güneşe çıkarken mutlak surette koruma altına alınması bütün dermatologlar tarafından öğütleniyor. Kuru ciltler güneşte çok daha risk altındadırlar.) Bütün özenli ebeveynlerin sorduğu “içinde ne var” sorusunu ise marka % 86 oranında doğal içeriklidir şeklinde yanıtlıyor. Ksantan sakızı, cilde nemlilik veren jojoba bitkisi özü, gliserin ve markanın patentli bileşiği olan avokado özü ile E vitamini gibi maddeler içerikte bulunmaktadır. Partiküllü bir yapıda olmayan güneş sütü zararlı ışınlara karşı filtreleme (mineral filtrelemesi) sağlar. Hipoalerjik, yani tamamen alerji karşıtı olan güneş sütü suya, havlulara, tere ve sürtünmelere karşı dayanıklıdır. Giysilerde ve ten üzerinde leke bırakmaz. Kolayca sürülür, elinizde de yapışkanlık hissi duymayacaksınız.

  Nasıl Kullanacaksınız?

  Mustela güneş sütleri gibi bakım ürünlerini öncelikle direk güneş altında bırakmayınız. Güneşe çıkılmadan yarım saat önce çocuğunuzun ya da bebeğinizin cildine bolca sürün. O kadar kalmayın ama güneş altında her iki saatte bir sürme işlemini tekrarlayın. Bu arada göz bölgesine sürmeyin, eğer kaçarsa bol su ile yıkayın. Sudan çıktıktan ve kurulandıktan sonra yeniden sürülmesi korunmanın devamı açısından tavsiye edilmektedir.

  Bebekler ve Güneş

  Anne babaların sıkça sordukları sorulardan birisi de bebeklerin güneşlenmesi ve bebeklere güneş kremlerinin sürülüp sürülmeyeceği üzerinedir. Bu soruya önce doktorunuza sorun, içiniz rahat etsin diye cevap verilse bile Mustela güneş korumalı bebek ürünleri çeşitlerinin hepsinin bebeklerde rahatlıkla kullanıldığını eklemek gerek. Yeni doğanlara bile güneş sütü sürebilirsiniz. Zaten 3 yaşın altındaki bebekler hiçbir zaman güneşte korunmasız bırakılmaz.

  Çocuklar güneşten sonra ılık suyla yıkanmalı ve cildi yatıştırıcı güneş sonrası nemlendirici kremler ile rahatlatılmalıdır. Önünde kovası küreği olan, pembe veya mavi şapkalı ve puanlı mayolu bebek resimleri çok sevimlidir ama çocuklarınızı özellikle tehlikeli olan saat 12:00 ile saat 16:00 arasında güneşe çıkarmayın.

  • Konuyla ilgili olarak bebeklerin cilt yapıları hakkında da genel bilgiler vermek faydalı olacaktır. Çok hassas olduğu zaten bilinen bebek cildi güneşte kendini koruyacak kadar gelişmemiştir. Çünkü koruyucu bariyer denilen fonksiyonlar henüz etkin değildir.
  • Cilde rengini veren pigmentler de henüz gelişmeyen sistemler içindedir.
  • Terleme bebeklerde azdır. Bu da ısı farkı, sıcak basması, su kaybı gibi konularda çok daha hassas oldukları anlamına gelir. 10 yaş altı tüm çocuklar güneşe karşı maksimum korunmaya ihtiyaç duyarlar. Sonraki yıllarında cilt kanserine karşı alınacak en temel tedbir budur. (Hatta güneş gözlüğü ile gözlerin korunması da konuya dahil edilebilir.) Bu çeşit bir sağlıklı koruma onun cilt yaşlanması çekmemesi için alınacak bir tedbirdir.
  • Fazla güneş herkeste çillenme denilen lekeleri de yaratır.

  Güneşin zararlı ışınları denilerek kısaca ifade edilen ışınlar ultraviyole (UV) ve kızıl ötesi ışınlardır. Dünyaya gelen güneş enerjisinin çok küçük kısmını oluşturan bu ışınlar UVA ve UVB diye, dalga boylarına göre, çeşitlenirler. Bronzlaşmadan direk sorumlu olan UVB ışınları orta uzunluktadır ama organizma için çok zararlıdırlar. Atmosferimizin bizi artık eskisi kadar korumadığı biliniyor. Bu yüzden yetişkinlere daha bir görev düşüyor. Özellikle kırsal kesimde, yaz aylarında, çocuklar güneşten daha bir dikkatle korunmalıdır. Açık hava, bol güneş ifadesi çok güzeldir ama işin bu yönünü de düşünmek gerek. Mustela güneşe karşı koruma sağlayan ürün serisi güvenle kullanabileceğiniz, uygun fiyatlı bir koleksiyonu bu amaçla kullanıma sunmuştur.  

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.