sadsad x
asdasd

Mustela Çatlak Ürünleri

1 ürün

  Anne ve bebek bakımının en çok tercih edilen isimlerinden biri olan Mustela, çatlak kremleri ile hamilelik dönemi çatlaklarına onarıcı çözümler sunuyor. Hamilelik sırasında alınan kilolar sebebiyle vücut esnekliğini kaybedebilir ve nem kaybıyla birlikte kuruyabilir. Bunu takiben ortaya çatlaklar çıkma ihtimali çok yüksektir. Bunu önlemek veya en aza indirmek için Mustela çatlak önleyici krem, yağ ve serumlar sunmaktadır. Hipoalerjenik ve paraben içermeyen doğal formülüyle ciltteki gerginliği rahatlatıp çatlak oluşmasını önleyen Mustela çatlak kremleri cilde kaybettiği elastikiyeti kazandırmaktadır. Karın, kalça, basen ve göğüs bölgesinde rahatlıkla kullanılabilir.

  Mustela Çatlak Kremi

  Dünyadaki bütün bebekler çok değerlidir ama onları dünyaya getiren anneleri de unutmamak gerek. Anne ve bebek zaten bütün bir kavramdır. Bunun bilincinde olan Mustela bakım ürünleri onların hayatını daha rahat hale getirmek için var.

  Bu yazıda dikkatleri bebeklerin üzerinden biraz çekiyor ve annelere dönüyoruz. Konumuz hamilelik süresince sorun yaratan derideki çatlaklar olacak.

  Hamilelik Çatlakları Nedir ve Neden Oluşur?

  Kadınların hayatındaki en özel ama bir o kadar da zor dönemlerden biri şüphesiz ki hamileliktir. Normalde akla gelemeyen şeyler hamilelik sırasında yaşanabilir. Kış zamanı hamile eşi aşerdi diye çilek aramaya çıkan erkekler artık yok, çünkü her şey, her zaman bulunabiliyor ama hamilelikte göbek bölgesinde oluşan çatlaklara karşı neler yapılır gibi konular hamilelerin birbirlerine sordukları sorular arasında hala var. Günümüzde bu soruya yanıt pek çok kadın tarafından Mustela çatlak kremi olarak veriliyor.

  Gebeliğin ikinci döneminde yani altıncı veya yedinci aylarda görülmeye başlanan, göbek bölgesinde yoğunlaşan ama kalça, bacak ve göğüslerde de görülebilen, pembeden mora kadar rengi artabilen deri değişimlerini tarif etmek için çatlamalar ifadesi kullanılıyor. Her hamile kadında durum farklı yaşansa bile çoğunlukla çatlaklar kilo aldıkça oluşuyor, hemen hepsi kaşınıyor, kaşındıkça çoğalıyor ve kadınlar doğumdan sonra iz kalıp kalmayacağını merak ediyorlar. Doktorlara göre endişelenecek bir durum yok.

  Çatlaklar vücudun hamilelikteki büyümesine cildin ayak uyduramaması ve gerilmesi sonucu oluşuyor. Cilt tabakasının hemen altında olan esnek lifler kırılıyorlar, kilo alma kırılmayı çoğaltıyor. Nem kaybıyla birlikte cilt daha çok geriliyor. Dengeli kilo alımı ise pek sorun yaratmıyor. Çoğunlukla doğumdan bir süre sonra çatlaklar solmaya başlıyorlar. Bazıları iz bırakacak kadar inatçı çıkıyor. Tedavi için verilen ortak çözüm ise çatlak kremlerini ve cilt losyonlarını kullanmak.

  İşin burasında tercih anneye kalıyor. Kozmetik seçiminde önce kalite gelir diyen anneler seçimlerini Mustela çatlak kremleri olarak yaparlarsa sorun kolaylıkla çözülüyor. Özellikle çatlakların en aktif olduğu kırmızı dönemlerde kullanılması gereken bu kremler tedavinin ideal materyali oluyorlar. Sağdan soldan duyulan öğütlere her zamanki gibi kulak asmayın, evde göbeğinize zeytinyağı sürüp daha çok sıkıntı yaşamayın. Kaliteli çatlak kremleri hem sizi rahatlatacak hem de kullanımda pratiklik sağlayacaktır. Söz kremlerden açılmıştır ama konuya kozmetik yağlar ve serumlar da dahildir.

  Bu ürünlerin içerikleri nedir, bebeğe zarar vermesin gibi gereksiz evhamlara kapılmaya hiç gerek yok. Doğal formüllü bu ürünler sadece cilde kaybettiği esnekliği geri verecektir. Karın, kalça basen ve göğüslerinizde de rahatlıkla uygulanabilir. Örneğin Mustela Stretch Marks Prevention Çatlak Önleyici Krem - Mustela Stretch Marks Prevention Oil Çatlak Önleyici Yağ bütün hamile anneler tarafından gönül huzuruyla kullanılabilir.

  Mustela Stretch Marks Prevention Çatlak Önleyici Krem

  150 miligramlık ambalajlarda satışa sunulan Mustela çatlak önleyici krem tüm cilt tipleri için uygun içerikte üretilmiştir. Şia yağı, avokado peptidleri ve balmumu temel etkin maddeleridir. Bebek bakımı ürünlerde çok kullanılan avokado ekstresi gibi firmanın patentli bir başka üretim malzemesi olan karaçam ağacı özü (Galactoarabinactan) de muhteviyatında vardır. Hepsi cilde esneklik ve yumuşaklık kazandıracak, böylece çatlak oluşmasını önleyeceklerdir.

  Shea yağı karite yağı olarak da bilinir, Afrika’da yetişen bir ağacın meyvelerinin yağıdır ve cildi nemlendirmek için Afrika’lı kadınlar tarafından yıllardır kullanılır. Kıtanın o korkunç sıcağında cildi kurutmamak için kullanılan shea yağı doğal bir malzeme olarak dünya kozmetik devlerinin hemen ilgisi çekti. Doğadaki en saf ve en besleyici yağlardan biri olarak sınıflanıyor. Kendi doğal hali bile zaten krem kıvamında. Çatlak önleyici kremi yumuşak hareketlerle, adeta masaj yapar gibi vücudunuzun sorunlu bölgelerine sürün, emilene kadar bekleyin. Günde iki kez uygulanabilir. Kesinlikle alerjik değildir.

  Mustela Stretch Marks Prevention Oil Çatlak Önleyici Yağ

  105 gramlık spreyli şişelerde bulunan Mustela Çatlak Önleyici Yağ ise hamilelikte rahatlıkla kullanılacak bir başka kozmetik çeşididir. Adından da anlaşılacağı gibi bu yağı daha çatlaklar oluşmadan kullanmaya başlayabilirsiniz. Yüzde 99 oranında bitkisel içeriklidir. Lupin diye bilinen acı bakla tohumu özü (lipunus albus), Ayçiçek yağı özü, nar meyvesi yağı, avokado ekstresi, misk gülü yağı,  rosa canina olarak bilinen kuşburnu özü ve tropik ülkelerin kökü suda büyüyen ağacı Baobab’ın tohumunun yağı (adonsonia digitata) içeriğinde vardır.

  Doğanın hamilelere armağan ettiği krem diyebilirsiniz. Bu doğal içerikte olanlar böylece sayılmıştır, olmayanlar ise kafein, alkol, paraben, parfüm ve diğer kimyasal katkı malzemeleridir.

  Ürünün spreyli şişesi büyük kullanım kolaylığı sağlamıştır. Sabah ve akşam çatlak görülen bölgelerin üzerine püskürtün ve hafifçe yağı sürün, kendinize bir çeşit yağlı masaj yapmış olacaksınız. Üzerinde önemle durulması gereken bir başka husus ise bu yağın emzirme dönemi boyunca rahatlıkla kullanılabilmesidir.

  Her zaman için cildin üzerinde bir yumuşaklık hissi bırakacaktır. Mustela anne bakımı ürün serisi içinde bu yağın ayrı bir yeri vardır, çünkü yaygın olarak yaşanan bir derde çözüm getirmektedir.

  Hamile Annelerin Bakımı ve Mustela

  Mustela anne bakımı konusunda doğumu heyecanla bekleyen adaylara yardımcı olmak için gerekli bilgileri de veriyor. Gebelik esnasında yaşanan cilt değişiklikleri, yumuşak ve beslenmiş bir cildin korunması, eski formunuzu geri kazanma, doğum sonrası egzersizleri gibi başlıklar pratik bilgiler açısından ilginizi çekebilir. Fakat bu arada vücudunuzun eski haline dönmesi bir dokuz ay daha alabilir cümlesi asla genç annelerin morallerini bozmasın.

  Bebek beklenirken cilt zorlu bir sınav verir konusu ise bu yazıyla direk ilgilidir ve hamilelik çatlakları neden olur sorusuna tümüyle aynı yanıtları vermektedir.

  Ciltte yaşanan hamilelik dönemi değişimleri aynı zamanda hormon yapısına da bağlıdır, kan dolaşımının değişimleri ise anneye kaşıntı hissi veriyor. Ufaklık anneye yapmadığını bırakmıyor.

  Anne adaylarına bu dönemde düşen hem bebeğini hem de kendisini mümkün olan en iyi şekilde korumak ve beslemek olacaktır. Korunacaklar arasına annenin cildi de var. Yumuşaklığını kaybetmemiş, rahatlamış ve bunun sonucunda çatlamamış bir cilt Mustela hamileler için bakım ürünleri serisi ile mümkün olacaktır.

  Rahatlatıcı ve nemlendirici balsamlar, rahatlatıcı bacak jelleri firmanın diğer bakım ürünleri arasındadır. Hem karın bölgesine hafif bir masaj sağlayan hem de çatlakların oluşmasını önleyen bakım kremleri cildinizin güvence altına alınmasını sağlıyor.

  Hamilelik Sonrası Bakıma Devam

  Hamilelik ve sonrasında gelen emzirme sürecinde annelerin cilt bakımı konusunda yardımcı olmak üzere üstün kaliteli ve tümüyle doğal içerikli çatlak kremlerini üreten Mustela markası doğum sonu egzersizleri konusunu da ele alıyor.

  Anneler ciltlerine hamilelik döneminde de ihtiyaç duyduğu özeni gösterirse, doğumdan sonra oluşacak çatların da ortadan kalkması mümkün olacaktır. Düzenli kullanacağınız çatlak bakım kremleriyle nemli kalacak olan cildiniz, elastikiyet kazanacak ve çatlak oluşumu gözle görünür ölçüde azalacaktır. Mustela ürünleri hamilelik ve doğum sonrasında güvenle kullanılan ve annelerin hassas cildine zarar veren maddeler içermeyen içeriğiyle dikkat çekiyor.

  Siz de cilt bakımı için uygun bir bakım kremi arıyorsanız hamilelik döneminde Mustela en iyi arkadaşınız olacaktır.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.