sadsad x
asdasd

Mustela Bebek Yağı

1 ürün

  Bebek ve çocukların hassas ciltlerini nemlendiren ve yumuşatıcı etki gösteren Mustela bebek yağları doğal formülleriyle doğumdan itibaren kullanıma uygundur. Dermatolojik ve pediatrik olarak test edilen bu yağlar bebeklerin cildinde masaj yapmayı kolaylaştırır. İçeriğindeki avokado, nar tohumu ve ayçiçeği yağları ile cilt üzerinde alerjik etki yaratmadan koruyucu bir tabaka sağlar. Hoş kokuları ile bebekler için keyifli bir bakım sağlayan Mustela bebek yağlarına Dermakozmetika güvencesiyle kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  Mustela Bebek Yağı

  Bebekli evlerde sürekli rastlanan bakım ürünlerinden biri de bebe yağıdır. Diğer kozmetik ürünlere oranla daha ucuz olması onu her bütçeye uygun hale getirmiştir. Çocuk bakım ürünlerinin değişmez markası Mustela bebek yağı kendi konusunda size hem yüksek kaliteyi hem de uygun fiyatı sunuyor.

  Anne ve bebek için temel cilt bakımında kullanılan Mustela bebek yağı ürünleri, cildinizin sağlıklı ve esnek görünmesi için yardımcı olurken bebeğinizin cildinin ihtiyacı olan nemi kazanmasına da yardım ediyor.

  Bebek Yağı Nedir?

  Kısaca bebe yağı olarak söylenen bu ürün bebeklere banyo yaptırıldıktan sonra, anneler tarafından, bebeğin cildinin kurumaması ve gereken nemi alması açısından bebeklere sürülür. Kurulanmadan sürülmesi çok daha faydalıdır. Çeşitli firmalar tarafından üretilen çeşitlerini piyasada bulabilirsiniz. Fakat kişisel bakım ürünlerinin seçiminde her zaman dikkat çekilen hususu bir kez daha belirtiyor ve fiyatı ucuz diye bilinmedik markaların, merdiven altı ürünlerinin alınmamasını yeniden hatırlatıyoruz. Bu husus söz konusu kullanıcı grubu bebekler olduğunda çok daha fazla öne çıkmaktadır. Bu açıdan Mustela bebe yağları üstün kalitesiyle tam güven sağlamıştır.

  Çeşitlerin içerikleri küçük farklılıklar gösterse bile, bebek yağları genelde zeytinyağı, E vitamini, papatya yağı, lavanta yağı, buğday tohumu yağı gibi doğal bitki yağlarından oluşur. Yağlardan bahsedilse bile bu ürünün dokusu hafiftir. Mustela bebek yağları doğal içeriklerine 65 yıllık tecrübesini ve bebeklere duyduğu özeni de katıyor.

  Bebek Yağı Nerelerde Kullanılır?

  Bu konuda internet ortamında değişik fikirler okuyacaksınız. Pratik çözümler kapsamında uygulayabilir ama sonuçta unutulmamalıdır ki bebek yağları bebekler için üretilir. Bununla birlikte makyaj temizlemekte, cilde bulaşan boyaları çıkarmakta, aşırı soğuklarda dudakların çatlamasını önlemede ya da topukları yumuşatmada bebek yağının faydası olduğu bilinmektedir. Hamile anneler göbek bölgesinde oluşan çatlakları gidermek maksadıyla da bu yağı kullanıyorlar. Fakat kozmetik dünyasında bu amaçla üretilmiş çok iyi çatlak önleyici kremlerin olduğunu da eklemek gerek.

  Bebek yağlarını yetişkinler cilt temizliği için kullanmasınlar. Çünkü cilt temizleme cilt tipine uygun ürünlerle yapılması gereken bir işlemdir. Kulaktan dolma fikirlerle yüzünüze bir şey sürmeyin. Örneğin bebe yağının içinde badem yağı özü olduğundan yüzünüzde tüylenme sorunu yaşayabilirsiniz. Sonuçta bebek yağlarının bebek ciltleri için üretildiğini lütfen unutmayın. Bu yağ sivilcelere iyi gelir mi ya da saça sürülür mü gibi konuları ise tamamen boş verin. Sivilceler zaten yüzdeki fazla yağın gözenekleri tıkamasından çıkar, üzerine başka bir yağ sürmeyin.

  Mustela Bebek Yağlarının İçerikleri

  Mustela markası tarafından patenti alınmış doğal bir içerik olan avokado doğal meyve özü, markanın pek çok çeşidinde olduğu gibi, bu üründe de vardır. Ayrıca muhteviyatında nar tohumu yağı (punica granatum yağı) ve ayçiçeği tohumu yağı (helianthus annuus) olduğunu göreceksiniz. Bu yağ ile banyo sonrası bebeğe yumuşak bir masaj yapabilirsiniz. Elinize biraz Mustela bebe yağı dökün ve bebeğinizin ıslak cildine sürün. Rahatladığını, çok daha iyi uyuduğunu, cildinin daha canlı hale geldiğini göreceksiniz. Ürün kesinlikle anti alerjiktir, hiçbir tahrişe neden olmadan cildin üzerinde koruyucu ve besleyici bir tabaka oluşturur. 100 gramlık ambalajlarda seçeceğiniz Mustela massage oil – bebek masaj yağı yüzde doksan dokuza varan doğal içeriği ile özellikle dikkat çekmektedir.

  Kozmetik ürünlerin, özellikle bebeklere yönelik kozmetik ürünlerin içerileri artık çok daha dikkatle inceleniyor. Mustela bebek ürünleri bu alanda sınıfı birincilikle geçiyor. Çünkü tüm ürünlerde ortalama yüzde doksan doğal içerik var. Anneler kullandıkları zaman bunu daha iyi anlayacaklar. Örneğin sözünü ettiğimiz masaj yağlarının çok hafif dokulu olduğunu hissedeceksiniz.

  Tanecikli yapıda olmadığı, yapışkanlık hissi yaratmadığı, giyeceklerde leke bırakmadığı (tıpkı güneş yağlarında olduğu gibi) da kullanıldıkça anlaşılacak ve memnuniyet yaratacak. En iyi sonucu ise banyo ve masaj sonrası rahatlayıp uzun bir uykuya dalan bebeğiniz üzerinde göreceksiniz.

  Mustela Atopik Ciltlere Özel Sütlü Banyo Yağı

  200 miligramlık şişeli ambalajlarda kullanıma sunulan Mustela Stelatopia Milky Bath Oil – Mustela atopik ciltlere özel banyo yağı ise çok kuru ciltlerin rahatlaması için hazırlanmıştır. Bebeğin huzursuz olduğu durumlarda dahi kullanılabilir, çünkü içinde yatıştırıcı etkisi olduğu bilinen papatyanın yağı vardır.  

  Ürün* banyo suyuna 2 veya 3 kapak dolusu eklenerek kullanılmaktadır. Döktükten sonra sıvının suyun içinde yayılmasını sağlayın. Bebeği ovalamadan bu suyun içinde yıkayın, kıvrımları özellikle unutmayın. Sonrasında durulama gerekmez, kurulama yeterli olacaktır. Yüz ve vücut temizliği uygundur, cilt yumuşayacaktır.

  Bu ürünün kullanımında dikkat edilecek bir nokta daha var; banyo yağı küveti kaygan hale getirebilir, daha dikkatli olun.  Muhteviyat içinde görülen tatlı badem yağı ise cilde lipid takviyesi yapar. (Lipidler suda çözülmeyen organik yağ bileşikleridir, her vücudun kendine özgü bir lipid metabolizması vardır. )

  *Banyo yağında sabun ve parfüm ile paraben gibi katkı maddeleri kullanılmamıştır.

  Atopik Ciltlerin Bakımı

  Bebeklerin de bazen muzdarip olduğu çok kuru cilt tipi atopik olarak tanımlanır. Bu deri tipi yeterli nemi olmadığı için hemen kızarır, kaşınır, pul pul dökülebilir. Hatta su ile teması kişiye yakma ile beraber acı bile verebilir. Dünyadaki her beş bebekten birinin bu cilt tipinde olduğu tespit edilmiştir. Mustela özel banyo yağı kesin çözümünüzdür. Rahatsızlık hissiyatını anında yatıştıracaktır. En kuru ciltler bile kullanım sonucu ferahlar. Bütün bu özellikler yoğun dermatolojik araştırmalar sonucu elde edilmiştir.

  Bebekler ve Mesaj

  Mustela bebek masaj yağları ile rahatlayacak olan bebek aslında çağlar boyu yatıştırıcı olduğu bilinen masajın etkilerini hissetmektedir. (Üstelik bu masaj ona dünyada en güvendiği kişi olan annesi tarafından yapılmaktadır, anne ona dokunuyor, keyfe bakın.)

  Masaj yapma dünya kültürü içinde özellikle Uzak doğu toplumlarından başlamak üzere beş bin yıldır kullanılıyor. Yetişkinler açısından masaj insanın ruhen, bedenen ve zihnen dinlenmesi, sakinleşmesi için uygulanan bir terapi olarak kabul edilmektedir.

  Bugün ağrıyan sırtlar, gerilen ve yorulan kaslar veya tutulan boyunlar için masaja ihtiyaç duyuluyor. Uygulama sırasında isteğe bağlı olarak buğday yağı, susam yağı, biberiye yağı, gül, limon ya da ylang ylang yağı çeşitli bitkisel yağ özleri kullanılıyor. Bebek yağı ile günlük banyo sonrası yapılacak hafif bebek masajını bu işlemin minyatürü olarak kabul edebilirsiniz.

  Yumuşak hareketlerle bebeği ovalama hareketin ona çok iyi gelir. Bebek yağları yapışkanlık hissi yaratmadığı için rahatlıkla elinizle sürebilirsiniz. Anne ile bebeğin paylaştığı keyifli dakikalar olacaktır. Bebeklere masaj yapmanın sadece banyo sonu vücuda yağ sürülmesinden başka pek çok olumlu etkisi olduğunu ebeveynler bilirler. Örneğin gaz sancısı çeken bebeklerin karnının hafifçe ovalanması ve bacaklarının ileri geri yavaşça oynatılması da bir çeşit masaj hareketidir.

  Ayrıca bebek masajı onun korkusunu alır, kendisine güveni artar, gerginliğini azaltır, sindirim, boşaltım ve dolaşım sistemini düzenler, bağışıklık sistemini güçlendirir ve çevreyle iletişimini çoğaltır. Banyo sonrası Mustela sütlü bebek yağı kullanılarak yapılan bir masaj ise en faydalı sonuçları yaratacaktır. Fakat aşı sonrası zamanıysa yapmayın.

  Masaj yapmak erken doğmuş bebeklerin gelişmesine de pozitif etkiler sağlar. Büyüme fonksiyonları çoğalır. Ayak tabanlarının altlarını bile ovalamayı ihmal etmeyin. Masaj doğru uygulandığı zaman doktorlar tarafından en doğal tedavi olarak kabul edilmektedir.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.