sadsad x
asdasd

Mustela Bebek Şampuanı

10 ürün

  Mustela Bebek Şampuanı, yeni doğanların ve bebeklerin banyo anlarını keyifli hale getirirken hassas saç derilerinde oluşabilecek kızarıklık, tahriş, pullanma gibi sorunların da önüne geçmektedir. Sabun içermeyen ve doğal bitki özlerinden oluşan bu şampuan serileri cildi korur, nemlendirir ve kolayca durulanır. Bebeklerde sık görülen konak problemine karşı etkili seçenekler de sunan Mustela bebek şampuanları gözleri yakmaz, banyo sonrası saçlarda kolay tarama sağlar ve günlük kullanıma uygundur.

  Mustela Bebek Şampuanı

  Yenidoğan bebeklerin yıkanması ilk anda ailede heyecan yaratan bir iştir. Ama anne baba alıştıkça çok zevkli hale gelmeye başlar. Bebek yıkandıkça rahat eder ve güzel uyur. Hele Mustela bebek şampuanı kullandıkça yaptırılan banyoların çok daha keyifli hale dönüştüğünü fark edeceksiniz.

  Bebeğin sağlığı için önemli olan banyo, onun dünyaya geldiği ilk günlerden itibaren başlar. Bu yüzden kullanılan ürünün kalitesi son derece önemlidir. Anne ve bebek bakım ürünleri konusunda uzman olan Mustela bu konuda en iyi ürünleri kullanıma sunuyor.

  Bebek Şampuanlarının İçerikleri Hakkında

  Kozmetik dünyasında faaliyet gösteren bütün firmaların karşılaştıkları ortak bir soru vardır. Bu soru üretim aşamasında kullanılan kimyasallar üzerinedir. Doğal malzemelere olan merak bazen saplantı derecesine çıkabilir ve kozmetik ürünlerin hepsine tepki gösterilir.

  Basında zaman zaman yer alan olumsuz haberler de işin tuzu biberi olmaktadır. Örneğin 2013 yılında dünyaca ünlü bir firmanın bebek şampuanları içinde formaldehit olduğu gerekçesiyle toplatılmış, hatta Çin’de tek tek raflardan indirilmişti.

  Bu olumsuz örnekleri genelleştirmemek gerek. 60 yıllık araştırmalara dayanan Mustela bebek bakım ürünleri her bakımdan gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Çünkü yüzde 95’i geçen oranlarda doğal bitki içerikleri vardır. Kozmetik ürün imalatının daha derinlemesine incelenmesine ve tıptan destek almasına dayanan dermokozmetik özelliği markanın bütün ürünleri için geçerlidir. Tüm dünyada anne ve bebek dostu olarak tanınan Mustela bebek şampuanları konusunda yoğun araştırmalar yapıyor. Sonuçta ortaya;

  • Bebeklerin çok hassas olan saç derilerinde görülen kızarıklık, tahriş, pullanma gibi oluşumları engelleyen (bu oluşumlar saç konağı olarak bilinir,)
  • Cildi koruyan ve nemlendiren,
  • Kolayca durulanan, yumuşak dokulu,
  • En önemli özellik olarak bebek cildinin zenginliğini koruyan ve besleyen Persea gratissima (ayıklanmış avokado meyvesi özü) taşıyan, gliserinli ve keratin katkılı,
  • Hoş kokulu köpük şampuanları çıkıyor.
  • Bebeğinizin banyo zamanlarında güvenle kullanabilirsiniz. Asla göz yakmaz. Sonrasında o minik kafanın yumuşacık saçlarını kolayca tarayabilirsiniz. Bu şampuanlar günlük kullanım için gayet uygundur.

  Markanın bebek şampuanları serisi ikisi bir arada saç ve vücut şampuanı, Mustela yenidoğan konak önleyici köpük şampuan, bebeklere ve çocuklara özel saç şampuanı, yine çocuklar için üretilen sabunsuz saç ve vücut temizleyicisi olarak beğenilerinize sunulmuştur. Yeni doğanlara öncelik verip onlar için üretilmiş ürüne daha yakından bakabiliriz.

  Mustela Yenidoğan Konak Önleyici Köpük Şampuan

  Bebeklerin saç derisinde bazen görülen pullanma ve kabuklanmalar anneleri rahatsız eder. Saç konağı olarak bilinen bu oluşum bütün bebeklerde görülebilir. Endişelenmeye gerek yoktur. Ürün üçüncü aydan sonra görülebilecek bütün saç konaklarını azaltarak yok edecektir.

  Bu sorun genelde kuru cilt yapısına sahip bebeklerde daha çok görülür ki bu cilt tipi dermatolojide atopik eğilimli cilt olarak biliniyor. Bu bebekler büyüyüp birer yetişkin olduklarında bile nemlendirici bakım kremleri kullanmaya devam edebilirler. (Atopik ciltler gerilip pullanır, kızarıp kaşınır. Üzerine su değmesinden bile rahatsız olur. Koruyucu tabaka cilt üzerinde zayıftır ve cilt dış etkilere açıktır. Yapılacak şey sürekli nemlendirici krem kullanmak, bol su içmek ve güneşten uzak kalmaktır. Dünyada doğan bebeklerin beşte birinin atopik eğilimli olduğu bilinmektedir.)

  Mustela bebeklere özel köpük şampuanı 150 miligramlık ambalajlardadır. Pompalı şişe olarak tasarlanmıştır, bu da annelere kolaylık sağlar. Vücudu ve saçları ıslanan bebeğe dik tuttuğunuz şişeden bir miktar elinize püskürttüğünüz şampuanı yavaşça sürün. Köpüklenen ürünü birkaç dakika saç üzerinde bekletin, sonrasında saçı ve vücudu durulayın. Bebeğinizin günlük banyosunu yaptırmış oldunuz.

  Mustela Sabunsuz Saç ve Vücut Temizleyicisi

  Markamızın bebeklere özel başka bir günlük bakım ürünü Mustela Dermo Cleaning Sabunsuz Saç ve Vücut Temizleyicisi olarak beğenilerinize sunulmuştur. İçeriklere meraklı, endişeli kullanıcılar için bir kez daha belirtmek isteriz; yüzde doksan doğal kökenlidir. En aktif maddesi avokado perssose olarak isimlendirilen ayıklanmış avokado meyvesi özüdür. Ayrıca gliserin yumuşaklığı sağlarken koko glukosid temizlemeyi gerçekleştirir. (Koko glukozit Hindistan cevizi yağının türevidir.) Muhteviyatında sabun yoktur. Bu ürünün yoğun nemlendirici özelliği sayesinde kireçli suların saçlarda ve ciltte oluşturduğu kuruluğu da engellemiş olacaksınız. Köpük şampuanını kullandığınız gibi kullanabilirsiniz.

  Paraben, phthalate, phenoxyethanol gibi raf ömrünü uzatan katkı maddeleri asla kullanılmamıştır. Mustela markası ağırlıklı olarak bebeklere özel bakım ürünleri üzerinde uzmanlaştığı için içeriklerin doğal olmasına bilhassa dikkat etmektedir. Bu yüzden bitkisel çözümler diyerek evde bebeklerin saçlarına, örneğin konak sorununa karşı, zeytinyağı ile karbonat falan sürmeye kalkışmayın. Kalitesini ispatlamış kozmetik (ya da dermokozmetik) ürünlere güvenebilirsiniz. Siz yeter ki merdiven altı ürünlerden uzak durun.

  Mustela Bebe İkisi Bir Arada Saç ve Vücut Şampuanı

  Bebeklerin cildinin bariyer işlevini güçlendiren, saçı ve vücudu nazikçe temizleyen, saçlarının kolayca taranmasını sağlayan bir diğer Mustela bebek bakım ürünü ikisi bir arada saç ve vücut şampuanıdır. Yeni doğanlardan başlayarak bütün bebekler ve bütün cilt tipleri için rahatça, günlük bakım amaçlı kullanabilirsiniz. Kremsi dokusu suyla temas ettiği anda bebeklerin saçlarında hemen köpüklenir ama asla gözleri yakmaz. Sonrasında kolayca durulanır ve akar gider. Ürün 200 miligramlık tüpler şeklinde piyasaya sunulmuştur. Bitmiş tüpü çöpte geri dönüşüm amaçlı ayırabilirsiniz.

  Bebek Şampuanları Sadece Bebekler İçindir

  Hayatımızın merkezine gelip yerleşen internete göz attığınızda bebek şampuanlarının yetişkinler tarafından da kullanıldığını okunuyor. “Saçlarımın yumuşak olup beslenmesi için arkadaşım bebek şampuanı kullan dedi, doğru mu” şeklindeki sorulara aldırmamak gerek. Adı üstünde bebek şampuanları bebekler içindir, yetişkinlerin ihtiyaçları ve saç bakımları için yeterli olmayacaktır. Sonrasında “19 yaşındayım, saçlarım için bebek şampuanı kullanıyorum, işe yaramıyor” şeklinde garip yorumlar eklemek zorunda kalmayın.

  İnternette bebek şampuanları hakkında okunan bir diğer ilginç konu ise bebek şampuanı ile araba yıkamak üzerinedir. Böyle şeylere kalkışmayın. Tıpkı yetişkinlere özel saç şampuanları olduğu gibi otomobillere özel üretilmiş oto şampuanları vardır, onları tercih edin. Bebek şampuanları lütfen bebeklere kalsın. Aynı şekilde saç kremleri ile de bu türlü bir temizlik yapılmamalıdır. Bu çeşit öğütler kişilerin kendi fikirleridir, geçerlilikleri yoktur. 60 yıldır dermatoloji uzmanları ile birlikte çalışan ünlü marka da herhalde bu çeşit bir kullanımı düşünmemiştir.

  Sonuç olarak yetişkin bir insanın saç tipi farklıdır. Bebekler henüz kuru ya da yağlı saçlara sahip olmadığı için bakımlarında bebek şampuanları kullanılır. Oysa bebekler için ürünlerde bu ayrım söz konusu değildir.

  Bebek Yıkamak Zevkli Bir İştir

  Yeni doğan bebekler nasıl yıkanmalı, ne sıklıkla yıkanmalı, bebek yıkarken nelere ihtiyaç var diye çeşitlenen sorular bir yana, aslında bebek yıkamak keyifli bir iştir. Zaten dünyada bebeklerle ilgili her konu insanı gülümsetir.

  Banyo sonrası hem anne hem bebek rahat eder. İlk başlarda zorlansanız bile zamanla bu işin tadını çıkaracaksınız, bebeğiniz gülücüklere başlayacak. Önce iki kişilik olan bu iş giderek tek başına altından kalkılır hale gelecek. Mustela bebek ürünleri ise işinizi iyice kolaylaştıracak. Özellikle sıcak yaz günlerinde bebekleri her gün yıkayabilirsiniz.

  Sonrasında cilt kurumadan markanın bebek yağı ile onlara hafif bir masaj yapabilir ve oluşabilecek pişiklere karşı da Mustela pişik kremi kullanabilirsiniz. Anne ve bebek dostu olan bu ürünlerin kullanımı çok pratiktir. Banyo yapmayı onun için bir oyun haline dönüştürecektir. Suyu seven bebek ilerde denizi, yüzmeyi ve su sporlarını seven bir yetişkin bile olabilir.

  Hemen her aile albümünde bebeğin yıkanırken çekilmiş bir fotoğrafı mutlaka bulunur. Bu anıları anne ve babalar yıllarca saklarlar. Ünlü bir paylaşım kanalında gösterilen lavaboda yıkanan bebek videosu ise şüphesiz işin uç noktasıdır.  

   

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.