sadsad x
asdasd

Maskaralar

170 ürün

Takma Kirpik Etkisi Yaratan Maskara Çeşitleri

Göz makyajını tamamlayan en önemli unsuların başında maskara gelmektedir. Her kadın kirpiklerinin uzun dolgun ve gür görünmesini ister. Bazı kirpik yapıları bu etkiye doğuştan sahiptir. Fakat bazı kirpikler ise tüm bunların aksine ince, seyrek ve azdır. Gözlerin öne çıkması, bakışların anlam kazanması ve makyajın tamamlanması için maskara uygulamaya ihtiyaç duyulur.  Sizde bakışlarınıza derinlik katmak isterseniz dünyaca ünlü markaların maskara çeşitlerini Dermokozmetika’dan inceleyebilirsiniz.

Maskara nedir? Ne işe yarar gelin birlikte inceleyelim.

Göz makyajı kategorisinde yer alan maskara diğer adıyla rimel, kirpiklerin belirgin görünmesi için tercih edilen makyaj malzemesidir. Bunun yanı sıra çoğu makyaj uzmanları ve bloggerlar için olmazsa olmaz makyaj ürünleri arasında yer almaktadır. Yüzlerce marka seçeneğinin onlarca ürün seçenekleri arasında doğru maskara (rimel) tercihi yapmanın zor olduğunu biliyoruz. Bunu kolaylaştırmanın en doğru yolu kişinin kirpiğini iyi tanıyor olmasıdır diyebiliriz. Örneğin; düz kirpik yapısına sahip biri kıvırıcı etkili maskara tercih etmelidir. O halde maskara çeşitlerini inceleyelim ve kirpiğinize en uygun olanı seçelim!

1.Volüme/Hacim Maskara

En çok tercih edilen rimel çeşitlerinden biridir. Çünkü her kirpik daha gür görünmeyi sever. Rimel fırçası genelde düz ve sıktır. Yapısı ise daha kremsidir. En kısa kirpikleri dahi kavrayarak volüme kazandırmaya yardımcı olur. Krem yapısı kirpiklere ağırlık hissi vermeden gün boyu hacimli kalmasını sağlar. Takma kirpik etkisi yaratan hacim maskara tüm kirpiklerin kullanıma uygundur.

2.Uzatıcı Maskara

Bu maskara çeşidi genelde kısa kirpikler için idealdir. Fırça yapısı ise taraklıdır. Kirpikleri dipten uca tarayarak daha uzun görünmesini sağlar. Bunun yanı sıra kirpiklere hacim kazandırır. Taraklı fırça yapısı kirpiklerde topaklanma yapmaz.

3.Kıvırıcı Maskara

Kısa ve düz kirpiklerin vazgeçilmesi arasında yer alan kıvırıcı maskaranın fırça yapısı eğilimlidir. Sık kıllardan oluşan bu rimel en kısa kirpikleri dahi kavrayarak uzunluk ve dolgunluk kazandırır. Kıvrımlı yani eğilimli fırça yapısı sayesinde kirpiklerin daha kıvrık görünmesini sağlar. Tüm etkiyi bir maskara içinde arayan kişiler için de oldukça doğru bir tercih olabilir. Yapmanız gereken sadece eğilimli fırça yapısının tüm kirpiklerinizi kavradığından emin olmak ve tek bir yöne doğru birkaç defa uygulamak.

Maskara Sürmenin Püf Noktaları

  • Maskaranızı kirpik yapınıza göre seçin.
  • Takma kirpik etkisini arttırmak için kıvırıcı kullanın.
  • Pürüzsüz ve kalıcı olması için maskara bazı tercih edebilirsiniz.
  • Maskarayı uygulamaya kirpik diplerinizden başlayın.
  • Kirpiklerin çıkış noktaları farklıdır. Tek bir yöne doğru uygulamak etkili bir sonuç için yetersiz olabilir. Bu yüzden sağa sola doğru tarayarak uygulayın.
  • Kirpiğin iç ve dış kısımlarına uygulama yaparken fırçayı dik tutun.
  • İki ince kat olarak sürün ve birinci uygulama sonrasında birkaç saniye ekleyin.

 

Dünyaca ünlü markalar arasında yer alan Flormar, Loreal, Jane Iradale , Physicians Formula, Pastel Maybelline, Essence ve daha fazla markanın maskara çeşitlerini kategorimizden inceleyebilir, uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanıyla hemen sahip olabilirsiniz.

 

 


 


 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.