x
Sevgililer gününe özel tüm ürünlerde ekstra yüzde 10 indirim

Günlük yaşam koşullarında iş ve sosyal hayatta makyaj yapmak her kadın için olmazsa olmazlardır. Bazı kadınlar uyanır uyanmaz makyaj yapma gereksinimi duyar. Makyaj çeşitleri farklı alanlarda fayda sağlamaktadır. Cilt yüzeyinde oluşan kusurları ve lekeleri kapatmak için kullanılan makyaj ürünleri kadınların en vazgeçilmez alışkanlıkları arasındadır. Makyaj günümüzde kadınların ve hatta erkeklerin bile ciltlerinde istenmeyen görünümleri kapatmak için kullandığı renklendirici ürünlerdir. Sosyal hayatta makyaj ürünleri kadınların en sık gündem konusu halini almıştır. Doğru makyaj yapmak ve doğru ürünler kullanmak her kadın için aynı oranda önem taşımaktadır. Makyaj ürünleri aynı zamanda yüz hatlarını ortaya çıkararak güzellik kavramını desteklemeye yardımcı olmaktadır. Doğru ürün kullanımı iyi bir görünüm için şarttır.

Makyaj Ürünlerinin Tarihi

Makyaj ürünlerinin tarihçesi M.Ö dönemlere dayanmaktadır. Mısırlı ve Asurlu kadınların gözlerine siyah sürme çekmesi, saçlarını nişasta ile renklendirmesi makyajın asırlar öncesinde de yapıldığına örnek olarak gösterilebilir. Sahne sanatlarında pandomin, tiyatro ve televizyon içerisinde makyaj ürünleri kullanmak güzel görünmek için sıklıkla tercih edilmiştir. On dokuzuncu yüz yıl sonrasında sanat evlerinin yanı sıra Kozmetik Sanayi dalında da renklendirici olarak kullanılmıştır. Makyaj gün içerisinde yapılabileceği gibi çok birçok şekilde kullanımı geliştirilerek çeşitli alanlarda kusursuz görünmek adına uygulanabilir. Porselen makyaj, gündüz makyajı, gece makyajı, gelin makyajı ve kalıcı makyaj gibi çeşitler makyaj ürünlerini sınıflandırmakta kolaylık sağlar.

Makyaj Çeşitleri

Kalıcı Makyaj, İnsanların dikkatini çekmeye ve gün içerisinde yeniden tazeleme ihtiyacı duyulmaması adına yapılır. Cilt yüzeyinde değişik tonlarda kalıcı makyaj ürünleri uygulanır ve kirpik ve kaş boyası ile desteklenir. Uzun süre yüz ovalinde sabit kalan kalıcı makyaj bakımlı ve güzel görünmek için kullanıcıların çekinmeden uyguladığı yöntemler arasındadır.

Porselen Makyaj, kapatma özelliği oldukça yüksek etkiye sahiptir. Cilt bakımını destekleyerek yapılan porselen makyaj porselen oyuncak bebeklerin kusursuz görünüme krem ve fondötenler aracılığı ile kavuşmaktadır. Gün boyu cilt yüzeyinde etkisini kaybetmeden kalabilen porselen makyaj bozulmadan uzun saatler boyunca cilt tabakasında etkinliğini sürdürür.

Günlük Makyaj;  uygulaması daha kolay ve pratik olarak yapılan makyaj ürünlerinin seçilmesi gün içerisinde doğal ve bakımlı görünmeye yardımcı olmaktadır. Cilt kusurları ve cilt lekeleri kozmetik ürünler ile mükemmel bir şekilde kapatıcılık sağlar. Makyaj ürünleri kadınların kullandığı tonları isteye göre değişmesinde kolaylık sağlamaktadır. Dudak makyajı, göz makyajı ile desteklenerek rutin iş hayatında uygulanmaktadır. Günlük makyaj birçok kullanıcı tarafından en sık kullanılan makyaj çeşitleri arasında yer almaktadır.

Makyaj Ürünleri

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.