sadsad x
asdasd

Kontör Fırçaları

21 ürün

  Son yılların trendleri arasında kontür uygulaması yer almaktadır. Yüzün gizlemek istenilen ve öne çıkarmak istenilen bölgelerine koyu ve açık renkte ürünlerin uygulanma işlemine kontür denir. Kontürün diğer adına makyaj hilesi diyebiliriz.  Bu uygulama için en önemli faktör makyaj fırçasıdır. Çünkü kontür fırçası diğer fırçalara göre daha farklı bir tasarımla üretilmektedir. Bu sebeple uygulama yapmadan önce mutlaka bir kontür fırçası edinilmesi gerekir.

   Kontür fırçası tercih ederken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur. Fırça kıllarının sık, yumuşak ve kısa olmasıdır.  O halde çeşitlerine birlikte göz atalım.

  • Düz Kontür Fırçası
  • Geniş Yapılı Kontür Fırçası
  • Açılı Kontür Fırçası
  • Eğilimli Kontür Fırçası
  • Kesik Kontür Fırçası

  Makyaj fırçaları belli aralıklarla temizlenmelidir. Çünkü makyaj sonrasında fırça yüzeyinde kalan makyaj kalıntıları bakteri oluşumuna zemin hazırlayarak çeşitli cilt problemlerini beraberinde getirebilir. Yaptığınız makyajın sıklığına göre düzenli olarak makyaj fırçaları temizlenmelidir.

  Kontür Fırçası Nasıl Temizlenir?

  Temizleme işlemi yaparken fırçanın dik ve aşağı bakacak şekilde olması gerekir. Bu uygulama su ve nin fırçanın metal kısmına gelmesini engelleyerek daha uzun ömürlü kullanım sağlar. Etkili bir sonuç için fırça temizleme aksesuarı ile birlikte kullanılması tavsiye edilmektedir. Fırça temizliği sağlandıktan sonra kurutma işlemi de son derece önemlidir. Fırçalar dik ve aşağı bakan pozisyonda oda sıcaklığında kurutulmalıdır.

  Sizde , Nascita, Missha , Flormar gibi dünyaca ünlü markaların en iyi kontür fırçası ve daha fazla ürün seçenklerini Dermokozmetika’dan inceleyebilir, uygun fiyat ve hediye fırsatıyla sahip olabilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.