sadsad x
asdasd

Kapatıcı Fırçaları

21 ürün

  Kapatıcının hem ten makyajı hem de göz makyajı kategorisine girdiğini biliyor muydunuz? Özellikle göz çevresi yorgunluk ve yaşlılık belirtilerinin ilk oluştuğu bölgedir. Göz çevresi bakım ürünleri ile bu problemlere çözüm sağlansa da anlık ve estetik görünüm için kişi makyaj malzemelerine ihtiyaç duyar. Göz çevresine kapatıcı uygulamak veya cilt üzerinde istenmeyen lekeleri gizlemek cildin bakımlı ve canlı görünmesini sağlar. Fakat homojen bir görünüm ve profesyonel uygulama için kapatıcı fırçası ile uygulanması tavsiye edilir.

  Kapatıcı Fırçası

  Göz çevresindeki koyu halka, morluk ve şişlikleri kapatmaya yardımcı olan makyaj fırçasıdır. Bunun yanı sıra cilt yüzeyindeki lokal lekeleri kapatmak içinde oldukça idealdir. Göz altı kapatıcı, lokal kapatıcı ve fondöten gibi likit ve krem ürünlerin cilde eşit ve homojen bir şekilde yayılmasını sağlar. Kapatıcı fırçası seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur fırça kıllarının ince ve yumuşak olmasıdır. Göz çevresi çok hassas bir bölge olduğu için sert fırça kılı hassasiyet yaratabilir ve fırça izi bırakabilir.

  Fırça Çeşitleri

  • Yatay Kapatıcı Fırçası
  • Oval Kapatıcı Fırçası
  • Açılı Kapatıcı Fırçası

  Makyaj fırçaları belli aralıklarla temizlenmelidir. Çünkü makyaj sonrasında fırça yüzeyinde kalan makyaj kalıntıları bakteri oluşumuna zemin hazırlayarak çeşitli cilt problemlerini beraberinde getirebilir. Yaptığınız makyajın sıklığına göre düzenli olarak makyaj fırçaları temizlenmelidir.

  Kapatıcı Fırçası Nasıl Temizlenir?

  Temizleme işlemi yaparken fırçanın dik ve aşağı bakacak şekilde olması gerekir. Bu uygulama su ve temizleyicinin fırçanın metal kısmına gelmesini engelleyerek daha uzun ömürlü kullanım sağlar. Etkili bir sonuç için fırça temizleme aksesuarı ile birlikte kullanılması tavsiye edilmektedir. Fırça temizliği sağlandıktan sonra kurutma işlemi de son derece önemlidir. Fırçalar dik ve aşağı bakan pozisyonda oda sıcaklığında kurutulmalıdır.

  Sizde Real Techniques, Nascita, Missha , Jane Iradele gibi dünyaca ünlü markaların gözaltı kapatıcı makyaj fırçalarını Dermokozmetika’dan inceleyebilir, dilediğiniz ürüne uygun fiyat hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanıyla tek tıkla hemen sahip olabilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.