sadsad x
asdasd

Fondöten Fırçaları

48 ürün
    1 2

Makyajın zeminini her zaman ten makyaj ürünleri oluşturur. Ten makyaj ürünleri arasında yer alan fondöten ciltteki akne, sivilce, leke gibi cilt problemlerini örterek, cilde eşit bir renk tonu sağlar ve pürüzsüz bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Fakat bu etkiye sahip olmak için çoğu zaman sadece fondöten uygulamak yeterli olmaz. Bu anlamda fondöteni nasıl uyguladığınızda son derece önem taşır.  Makyajınızın daha homojen ve profesyonel görünmesi için fondöten fırçası ile uygulanması gerekir.

Fondöten Fırçası

Ten makyaj fırçaları arasında yer alan fondöten fırçası, likit ve krem ürünlerin cilde eşit ve homojen yayılmasını sağlar. Bunun yanı sıra;

  • Fondötenin örtücülüğünü arttırır.
  • Cilde kolay emilmesini hızlandırır.
  • Cilde doğal bir görünüm kazandırır.

Profesyonel bir makyaj için doğru fırça tercihi son derece önemlidir. Fondöten fırçası seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur fırçanın kıl yapısıdır. Sık kıllı makyaj fırçaları ürünün cilde homojen yayılmasını sağlar, örtücülüğü arttırır ve doğal bir görünüm kazandırır. Fondöten uygularken dikkat edilmesi gereken diğer bir unsur ise fırça izidir. Eğer uygulama yaptıktan sonra yüzünüzde fırça izleri kalıyorsa yanlış bir seçim yaptığınızın göstergesi olabilir.

Fırça Çeşitleri

  • Yatay Fondöten Fırçası
  • Açılı Fondöten Fırçası
  • Üçgen Fondöten Fırçası
  • Kaşık Fondöten Fırçası

Makyaj fırçaları belli aralıklarla temizlenmelidir. Çünkü makyaj sonrasında fırça yüzeyinde kalan makyaj kalıntıları bakteri oluşumuna zemin hazırlayarak çeşitli cilt problemlerini beraberinde getirebilir. Yaptığınız makyajın sıklığına göre düzenli olarak makyaj fırçaları temizlenmelidir.

Fondöten Fırçası Nasıl Temizlenir?

Temizleme işlemi yaparken fırçanın dik ve aşağı bakacak şekilde olması gerekir. Bu uygulama su ve temizleyicinin fırçanın metal kısmına gelmesini engelleyerek daha uzun ömürlü kullanım sağlar. Etkili bir sonuç için fırça temizleme aksesuarı ile birlikte kullanılması tavsiye edilmektedir. Fırça temizliği sağlandıktan sonra kurutma işlemi de son derece önemlidir. Fırçalar dik ve aşağı bakan pozisyonda oda sıcaklığında kurutulmalıdır.

Sizde Real Techniques, Nascita, Missha , Flormar gibi dünyaca ünlü markaların makyaj fırçalarını Dermokozmetika’dan inceleyebilir, dilediğiniz ürüne uygun fiyat hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanıyla tek tıkla hemen sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.