sadsad x
asdasd

Far Fırçaları

48 ürün
    1 2

Makyaj malzemeleri arasında yer alan far, göz kapağını renklendirir, göz makyajını ön plaja çıkarır ve gözlere derinlik kazandırır.  Homojen ve profesyonel bir etki için göz farını fırça yardımıyla uygulamak son derece önem taşır. O halde fırça çeşitlerinin başlıcalarını birlikte inceleyelim.

Fırça Çeşitleri

Klasik Far Fırçası: Genelde tek renkli farın göz kapağına eşit bir şekilde yayılmasını sağlar.

Karıştırma Fırçası: Farklı renklerdeki farın göz kapağında eşit bir şekilde karışmasını sağlar. Diğer far fırçalarına göre bu fırça çeşidinin kılları daha uzundur.Burada amaç yeni bir far rengi çıkarmak değil, göz kapağında renk geçişlerinin sağlanmasıdır. Göz makyajında gölgeleme işlemi için oldukça idealdir.

Açılı Far Fırçası: Göz kapağının dışında kalan bölgeye yuvarlak veya keskin gölge uygulanması için tasarlanmıştır. Fırça kılları kesik ve eğilimlidir.

Kalem Far Fırçası: Bu fırça çeşidi göz pınarı gibi küçük bölgelere uygulama yapmak için geliştirilmiştir. Kısa, oval ve hafif sivri kıl tasarımına sahiptir.

Krem Far Fırçası: Krem yapıda farların uygulanması için özel olarak tasarlanmıştır. Fırça kılları daha kısa ve yataydır. Farın göz kapağında topaklanmasını engeller ve homojen bir görünüm kazandırır.

Makyaj fırçaları belli aralıklarla temizlenmelidir. Çünkü makyaj sonrasında fırça yüzeyinde kalan makyaj kalıntıları bakteri oluşumuna zemin hazırlayarak çeşitli cilt problemlerini beraberinde getirebilir. Yaptığınız makyajın sıklığına göre düzenli olarak makyaj fırçaları temizlenmelidir.

Far Fırçası Nasıl Temizlenir?

Temizleme işlemi yaparken fırçanın dik ve aşağı bakacak şekilde olması gerekir. Bu uygulama su ve temizleyicinin fırçanın metal kısmına gelmesini engelleyerek daha uzun ömürlü kullanım sağlar. Etkili bir sonuç için fırça temizleme aksesuarı ile birlikte kullanılması tavsiye edilmektedir. Fırça temizliği sağlandıktan sonra kurutma işlemi de son derece önemlidir. Fırçalar dik ve aşağı bakan pozisyonda oda sıcaklığında kurutulmalıdır.

Sizde profesyonel bir göz makyajı için Real Techniques, Ecotools, Nascita gibi dünyaca ünlü markaların far fırça seti, makyaj fırçaları ve daha fazla ürün seçeneğine uygun fiyat ve hediye fırsatları ile Dermokozmetika’dan sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.