sadsad x
asdasd

Emzik - Biberon

49 ürün
    1 2

Emzik

Bebekler doğdukları andan itibaren beslenmeye ve özel bir bakıma ihtiyaç duyar. Beslenme için damak gelişimleri ve el becerileri son derece önem taşır. Bu anlamda birçok ebeveyn doğdukları andan itibaren bebeklerinde emzik kullanmaya başlarlar.

Bebeklerin emme içgüdüsünü geliştiren, sakinleştirmeye, daha rahat ve kolay uykuya dalmasına yardımcı olan nesneye emzik denir. Emzik, bebeklerin emme içgüdüsünü geliştirmede büyük rol oynar. Bu durum gerek anne memesinden gerekse biberondan daha iyi beslenmesine yardımcı olur. Belli bir aya geldikten sonra bebekler ağızlarında emzik olduğunu fark eder ve onu keşfetmeye başlar. Ağızlarından çıkararak çevirir, yere düştüğünde alıp ağızına götürür gibi faktörler bebeğin el becerilerinin de hızlı gelişmesine katkı sağlar. Kullanım şekline ve bebeklerin ay gelişimlerine göre çeşitlere ayrılmaktadır.

Emzik Çeşitleri

  • Kauçuk Emzik
  • Silikon Emzik
  • Damaksız Emzik
  • Damaklı Emzik

 Ebeveynler tarafından dikkat edilmesi gereken en önemli unsur emziğin sterilize edilmesidir. Hem yeni kullanılmaya başlanan emzik hem de kullanılmaya devam edilen emzikler belli aralıklarla mutlaka sterilize edilmelidir.

 Biberon

Biberon, bebek ve küçük çocukların sıvı ve sulu yiyeceklerle beslenmesini sağlayan, emzikli şişe tasarımına sahip bir nesnedir. Kullanım alanlarına ve bebeklerin ay gelişimlerine göre çeşitliliğe ayrılmaktadır.  Aslına bakacak olursak bu ayrımı cam biberon ve plastik biberon olmak üzere iki başlıkta ayırabiliriz.  Fakat belirtilmesi gereken önemli unsur bu biberon çeşitliliğinde emzik başlığıdır. Çünkü bebeklerin;  yenidoğan, 1m+ , 3m+ 6m+ , 9m+ , 12m+ , 18m+ gibi ay değişimlerine göre emzik başlıkları ve boyutları değişiklik göstermektedir. Özellikle yenidoğan bebekler için gaz yapmayan biberon tercih edilmelidir.

Sizde kategorimiz üzerinden Philips Avent biberon seti ve biberon çeşitlerini inceleyebilir, bebeğiniz için en uygun biberon ve emzik ürünlerine uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanıyla tek tıkla hemen sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.