sadsad x
asdasd

Murad Dudak Bakımı

1 ürün

  Hadi gülümse diyen ve akla dudakları getiren şarkılar hiç unutulmayacak. Dudaklar özenli bakımı biraz da bu şarkılar yüzünden hak ediyorlar. Kenarları çizgilenmemiş dudaklar size gençliğinizi yaşatabilir ve bu güzel duyguyu Dr. Murad dudak bakımı ürünleri sağlayacaktır.

  Dr. Murad Dudak Bakımı

  Dr. Murad’ın Bilime Dayanan Üretim Anlayışı

  Markanın yaratıcısı olan Dr. Howard Murad kısa adı UCLA olan ünlü California Üniversitesinin dermatoloji (cilt sağlığı) bölümünde profesör olan bir bilim insanıdır. Yarattığı kozmetik ürünlerin içerikleri, yapımı ve çeşitliliği bütünüyle bu bilgi birikiminin sonucudur. Dudak bakımında da sunulan ürünler şüphesiz bu kaliteli üretim anlayışının içinde olacaktır. Bu bilimsel temele dayanarak, dudak bakımı gibi aynı zamanda estetik çağrışımlar yapan bir konuya geçmeden önce, dudaklar üzerine genel bilgilerden bahsetmek daha iyi olabilir. Örneğin;

  • Neden dudaklarımızın rengi tenimizin genel renginden daha pembedir?
  • Neden alt dudak yuvarlakken üst dudak M harfine benzer?

  Dudaklarımızın rengi ile Dr. Howard Murad’ın dahil olduğu bilim dünyasına geri dönelim. Dudak derisi çok ince yapıdadır, yüzeye çok yakındır ve içlerinde çok sayıda sinir ucu bulunur. Sinir uçlarının yüzeye bu kadar yakın olmasının nedeni cinsellikten alınan hazla ilgilidir. Aynı zamanda yüzeye bu kadar yakın olan sinirler ağza yönelen gıdaların sıcaklıklarını önceden ölçer ve ağız yapısının yanmasına engel olur. Dudak derisinin inceliği yüzünden üzerine düşen ışık miktarı da artmıştır. İşte bu yüzden dudaklar normal cilt renginden daha pembe veya kırmızıdırlar. Deri altından geçen kanın rengi buralarda daha rahat görünmektedir.

  Üst dudağın M benzeri olmasının nedeni ise çok ilginç bir konudur. Üst dudak ile burun arasında olan ve adına filtrum denen oyuk yüzünden üst dudakların M harfi benzeri şekillendiği açıklanıyor. Bu oyuk çok çok uzak geçmişte burundan alınan havanın nemlendirilmesini sağlarken artık işlevsiz hale geldiği kabul edilen bir vücut kavisidir. Sonuçta dudaklarımız o ünlü şeklini almıştır. Size düşen artık dudak bakımı nasıl yapılır konusunu merak ederek dudaklarınıza daha iyi bakmaktır.

  Dr. Murad Ürün Serileri ve Dudak Bakımı

  Markanın yaşlanma karşıtı ürünleri, çevresel etkilere karşı üretilmiş özel serileri, hormonal değişikliklere karşı üretilmiş bakım ürünleri, nemlendiriciler gibi ihtiyaca göre sınıflanmış ürün koleksiyonu vardır. Bu koleksiyonun bir parçası olan Dr. Murad dudak bakımı ürünleri içinde dudak sıkılaştırıcı serum – rapid collagen infusion for lips – hızlı kolajen etkili dudak serumu öne çıkıyor ve açıklamasından da anlaşılacağı gibi tam anlamıyla bilimsel kozmetik bakım örneği oluyor.

  Dr. Murad Rapid Collagen Infusion for Lips

  Serum dendiği zaman akla gelen besleme bu ürünün de temel özelliğidir. Dudakları dolgunlaştıran ve sıkılaştıran, böylece dudaklar üzerinde daha pürüzsüz bir görünüm sağlayan Dr. Murad dudak serumu zamanla dudakların kenar çizgilerini çok daha belirgin hale getirecektir. 10 miligramlık ambalajlarda kullanıcısına sunulan bu serum bütün cilt tipleri için uygundur. İçeriğini oluşturan temel bileşen olan kolajen üzerinde biraz daha durabiliriz, (serumun diğer ana bileşeni hyaluronik asittir, bu asit cilt yapısının doğal maddeleri içindedir);

  • Kolajen nedir? – İnsanın temel yapıtaşları arasında olan protein grubuna dahil ve fibroplast denilen bağ dokuları ile birbirine bağlanan protein grubu kolajenlerdir. Vücuttaki toplam protein miktarının içte birine yakınını kolajenler oluşturur. Bu yüzden sağlıklı beslenme yazıları size kolajen destekli besinleri sürekli önermektedirler.

  Dermatolojide ise kolajen desteğinin dikey dudak çizgilerini ve kırışıklıkları yok ettiği bilinmektedir. Bu serum kolayca emilen, dudaklar üzerinde yapışkanlık hissi bırakmayan ve dudağın nem dengesini koruyan bir serumdur. Dudakların üzerine ince bir tabaka halinde sürülerek kullanılır. Göz çevrenize yaklaştırmayın ve lütfen çocuklardan uzak tutun.  Serumdan sonra dudak makyajı yapabilirsiniz, rujlar ve parlatıcılar onun üzerine rahatlıkla sürülebilir, ürün herhangi bir dağılmaya neden olmaz. İçeriğindeki hardal tomurcuğu beslemeye yardımcıdır. Bu arada serumun kullanıldığı süre zarfında dudaklarınızdaki etleri koparmamaya özen gösterin notu kullanma talimatları arasında yer almaktadır. Dudakları kuruyup soyulan kişiler de bu ürünü rahatlıkla besleyici olarak kullanabilirler.  Dr. Murad anında sıkılaştırıcı kolajen serum 30 miligramlık ambalajlarda kozmetik çeşit satan eczanelerde ve güvenilir online alışveriş sitelerinde bulunabilir.

  Bu serumun Dr. Murad yaşlanma karşıtı bakım ürünleri kategorisinde tüketiciye sunulduğunu tahmin etmek güç değil. Çünkü dudak bakımı da aynen göz çevresi bakımında olduğu gibi, yılların cilt üzerindeki etkilerini gidermek için yapılıyor. Yıllar geçtikçe göz çevresi ve dudak kenarlarında çizgiler oluşuyor. Anti aging denilen bu yaşlanma karşıtı bakıma ne kadar erken başlarsanız (otuz yaş idealdir) sonuç o kadar iyi olacaktır. Esprili bir örnek vermek gerekirse erken yaşlarda cilt bakımına başlarsanız sonraki yıllarınızda torununuzu parka götürdüğünüzde sizi anneanne değil, anne sanabilirler. Bunun yaratacağı moral etkisini düşünmek bile güzeldir.

  Güzellik ve Dudak Bakımı

  Yazımızda bilimsel ifadelere ağırlık versek bile dudakların estetik bir unsur olduğu gerçektir. Güzellik kavramı içinde dolgun dudaklar mutlaka tarif edilirler. (Türkan Şoray’ı hatırlayın.) Bu yüzden estetisyenler dudaklar nasıl daha güzel gösterilir sorusu ile sürekli karşılaşırlar.

  • Ölü derilerden arındırın yani peeling ürünleri,
  • Nemlendirin yani Dr. Murad nemlendirici bakım ürünleri,
  • Kırışıklıklara karşı önlem alın yani besleyici dudak kolajen katkılı dudak serumları ve
  • Renklendirin yani doğal makyaj yapın şeklinde sıralanacak bir listeyle bu soru mümkün olan en biçimde yanıtlanmaktadır.

  Cilt yapısının her yaşta kendine göre sorunları var. Bebeklerin cildi henüz kendini bile koruyamaz haldedir, çocuklar güneş altında fazla kalınca kızarırlar, ergenlik çağındaki gençlerimiz sürekli sivilce çıkarırlar ve üzülürler, sonrasında ise yıllar hızla geçmeye başlar ve yaşlanma karşıtı bakımın zamanı gelir. Kırklı yaşların başlamasıyla birlikte göz çevresinde kaz ayakları, dudakların çevresinde dikey kırışıklıklar, ellerde yaşlılık lekeleri ve cilt kuruması başlar. Bunlar için kendinizi üzmeyin. Cilt tipinize uygun olarak alacağınız önlemler ve kullanacağınız Dr. Murad kozmetik ürünleri ile yılların etkilerini cildinizden uzak tutabilirsiniz. Böylece keyifli, genç görünümlü olgunluk yılları sizi bekliyor olacak.

  Fakat sağlıklı yaşam konusunda doğal beslenmenin ve bol su içmenin önemini de unutmayınız. Bu hususlar Dr. Murad bütünsel güzellik prensipleri içinde de geçiyor. Doktor sağlığı bir bütün olarak ele alıyor ve güzelliğin temel göstergesinin sağlıklı bir cilt olduğunu her zaman belirtiyor. Bu, hiç kimsenin itiraz edebileceği bir konu değil. Kırışmamış bir cilt sağlıklı geçen bir ömrün belirtisidir.

  Güneş, çevre şartları ve zaman zaten yeterince cildi hırpalamaktadır. Bir de siz kendinizi üzerek ve sigara içerek onu yaşlandırmayın. Cildinizi koruyun. Dudak bakımına ise kişisel bakımınız içinde zaman ayırın. Böylece gülümsemeniz çok daha etkileyici bir hale gelebilir. Güzel bir gülümseme ise pek çok sorunu çözer.

  Bakımlı dudaklarınızdan her zaman güzel sözler dökülsün.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.