sadsad x
asdasd

Dezenfektan

28 ürün

  Dezenfektan Nedir?

  Bakteri, virüs ve mikropların öldürülmesi, üremelerini engellemesi için kullanılan kimyasal ürünlere dezenfektan nedir. Genel olarak hastalık sırasında ve hastalık sonrasında kullanılan dezenfektan, günümüzde sosyal yaşantıda hijyenin sağlanması için sıklıkla tercih edilmektedir.

  El Dezenfektanı

  Virüs ve bakterilerin en fazla ve hızlı olarak yerleştiği yer ellerimizdir. Gün içerisinde farkında olmadan ellerimizi yüzümüze, gözümüze ve ağızımıza götürürüz. Bu durum ellerdeki bakterilerin vücudun diğer organlarına da hızlıca yayılmasını sağlar.

  Alkol bazlı el dezenfektanı ellerdeki bakteri ve mikropları öldürmeye yardımcı olur. El dezenfektanı tercih ederken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta içeriğindeki alkol oranıdır. Bakterileri öldürmek için alkol oranın en az %60 oranında olması gerekir. Bu oranın altındaki dezenfektanlar bakterileri ve mikropları öldürmede istenilen etkiyi sağlayamayabilir.

  El Dezenfektanı Hangi Durumlarda Kullanılmalıdır?

  Ev ortamlarında ellerimizi su ve sabun ile yıkayarak dezenfekte etmiş oluyoruz. Ancak günlük hayatımızdaki sosyal yaşantımızda her an su ve sabunla dezenfekte etmek maalesef ki mümkün olmuyor. O halde el dezenfektanını hangi durumlarda kullanabiliriz başlıcalarına birlikte göz atalım;

  • Özellikle alışveriş merkezlerinde, cafe ve restoranlarda bir şey yemeden ve içmeden önce,
  • Kalabalık yerlerdeki lavaboları kullanmadan önce ve kullandıktan sonra,
  • Toplu taşıma aracına binmeden önce,
  • Hastane, klinik vb. gibi toplu yerlere girmeden önce ve çıktıktan sonra,
  • Çocuklar için oyun parkı ve eğlence merkezlerine gitmeden önce ve sonra uygulanmalıdır. Çocuklara yetişkinlerin kullandığı dezenfektan sürülmemeli, çocuk el dezenfektanı tercih edilmelidir.

  Aslına bakacak olursak mikrop, virüs ve bakteriler sadece ellerde değil ev, ofis ve sosyal yaşam alanları gibi daha birçok alana da yerleşmektedir. Bu durumda bakteri ve virüslerden kurtulmak için sadece ellerimizin temiz olması maalesef ki yeterli değildir. Bulunduğumuz ortamında temizliği son derece önem taşır.

  Bu noktada yüzey temizleyici dezenfektanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Yüzey dezenfektanların alkol oranı çok daha yüksektir. Bu sebeple mutlaka su ile karıştırılarak kullanılması gerekir. Yüzey dezenfektanlarıdır. İş yeri, okul, fabrika gibi yaşam alanlarının yanı sıra ev ortamındaki silinebilecek eşyalardaki bakteri ve mikropları da öldürmeye yardımcı olur.

  Sizde kendinizi ve sevdiklerinizi bakterilere karşı korumak için kategorimiz üzerinden tüm dezenfektan çeşitlerini inceleyebilir, dilediğiniz ürüne uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanıyla sahip olabilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.