sadsad x
asdasd

Cilt Tipinizi Öğrenmek İçin Kolay Bir Test

18 Şubat 2014
Cilt Tipinizi Öğrenmek İçin Kolay Bir Test

Cilt tipinizi analiz etmek için öncelikle temiz bir yüz ile başlamanızı öneriyoruz. Cildinizi yıkayın ve bir havlu ile nazikçe kurulayın. Belli bir süre (30 dakika -1 saat) cildinizin normal haline dönmesini bekleyin.

İnce kağıtları ufak dikdörtgenler halinde kesin. Alın, yanak, çene ve burun bölgeleri için ayrı ayrı olmak üzere bu kağıtları sınıflandırın. Daha sonra nazikçe kağıtları cildinize bastırın;

1. Kağıt parçalarının her birinde yağlı bir tabaka görüyorsanız yağlı,

2. Kağıtlar kupkuru ise ve üzerlerinde hafif pullanmalar varsa kuru,

3. Alın, burun ve çene bölgelerinde test ettiğiniz kağıtlar yağlı, yanak bölgesi kuru ise karma,

4. Eğer kağıtlar üzerinde herhangi bir yağ tabakası, pullanma vs yoksa -kısacası testi yapmadan önceki hallerinde değişiklik yoksa- normal bir cilde sahipsiniz demektir. 

5. Hassas ciltte ise en ufak bir darbede kızarıklık veya hassasiyet görülmektedir. 

Cilt tipinize uygun olmayan ürünler kullanmanız halinde kızarıklık, kabarıklık gibi istenmeyen etkiler de görülebilir.

Cildinizin gün içindeki halini göz önünde bulundurarak, bu tür basit bir analiz ile cilt tipinizi belirlemeniz mümkün. Kullanacağınız yıkama jelini, toniği ve nemlendirici kremi cilt tipinize göre seçebilirsiniz ancak unutulmaması gereken bir şey var; bazı ciltler yaz aylarında daha çabuk yağlanır, ancak kış aylarında karma bir hale dönüşür. Bu tür bir şikayetiniz varsa özellikle kullanacağınız nemlendiriciyi yaz-kış olarak ayırmakta fayda var. (Yazın yağsız daha hafif yapılı, kışın ise biraz daha yüksek nemlendirme özelliği bulunan ürünleri seçebilirsiniz.)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.