sadsad x
asdasd

Bioderma - Siyah Nokta ve Gözenek

5 ürün

  Siyah nokta ve gözenek genelde karma ve yağlı ciltlerde gözlemlenen cilt problemlerinden biridir. Yağlı cildin sebum (yağ) seviyesi yüksektir. Cilt yeteri kadar temizlenmediğinde yağ ciltte birikerek siyah noktaların oluşmasına zemin hazırlar. Siyah noktalar zamanla deriye yerleşir ve gözenek açıklığına sebep olabilir. Gözenek yağlı ciltlerde daha sık gözlemlenen cilt problemleri arasında yer alır. Fakat siyah nokta cilt temizliğine bağlı olarak kuru, karma, hassas gibi cilt tiplerinde de gözlemlenebilir. Tüm bu problemlerin önüne geçmek için cilt sabah akşam mutlaka arındırılmalıdır.

  Siyah nokta ve gözenek temizliğindeki günlük bakım olarak arındırma işlemi ve sonrasında cilt problemine yönelik nemlendirici kullanmak oldukça önemlidir. Bioderma cilt temizleme jeli, cilt temizleme köpüğü, cilt temizleme suyu çeşitlerinden birini tercih ederek cildinizin yağ, kir ve makyaj kalıntılarından günlük olarak arınmasını sağlayabilirsiniz. Cilt temizliğinden sonra mutlaka tonik uygulanmalıdır. Tonik arıtım ürününden sonraki en etkili adımdır. Gözeneği sıkılaştırırken temizleyicinin inemediği katmanlara inerek arıtımı güçlendirir ve cildi nemlendiriciye hazırlar.

  Nemlendirici ürün seçerken ise dikkat edilmesi gereken en önemli adım cildin ihtiyacıdır. Cilt gün içerisinde çok fazla yağlanıyorsa matlaştırıcı etkili jel veya su bazlı yapıda nemlendirici tercih edilmelidir. Ciltte gözenek problemi varsa günlük nem ihtiyacını karşılayan Bioderma  gözenek sıkılaştırıcı bakım kremi uygulanmalıdır. Eğer karmadan yağlıya dönük bir cilde sahipseniz ince yapılı yağsız ürünler tercih ederek cildinizin günlük nem ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

  Siyah nokta ve gözenek arıtımında günlük bakımın etkisin arttırmak ve devamlılığını sağlamak için haftalık bakımla desteklemek çok önemli ve gereklidir. Yağ , kir ve ölü deri kalıntılarından oluşan siyah noktayı temizlemek için en etkili yöntemlerden biri peeling uygulamasıdır. Hemen ardından temizlenmiş gözeneği sıkılaştıran , tekrar dolmasını engelleyen ve cildi pürüzsüzleştiren kil maskesi ile haftalık bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

  Bioderma siyah nokta temizleyici ürün seçeneklerine Dermokozmetika’dan uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanıyla hemen sahip olabilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.