sadsad x
asdasd

Bioderma Sebium - Yağlı ve Akneli Cilt

14 ürün

  Bioderma Sebium, karma ve yağlı ciltler için özel olarak geliştirilmiş bir seridir. Ciltteki yağlanmayı kontrol altına alarak akne, sivilce ve gözenek problemlerine çözüm sağlar. Seri içeriğinde makyaj temizleyici H20 misel solüsyon, yüz temizleme jeli, tonik, gözenek sıkılaştırıcı, matlaştırıcı ve nemlendirici bakım kremi bulunmaktadır. Tüm Bioderma Sebium ürünlerini kategorimizden inceleyebilirsiniz.

  Sivilce genellikle ergenlik döneminde sık rastlanan cilt problemidir. Cildin daha fazla sağ salgılaması siyah nokta, sivilce ve gözenek problemlerinin oluşmasına zemin hazırlar. Fakat bu durumun sadece ergenlikle alakalı olmadığının da vurgulanması gerekir. Çünkü belirtmiş olduğumuz cilt problemleri kişinin cilt yapısı, genetik yapısı ve hormonlarıyla da alakalı olabilir. Yağlı cilde sahip kişiler ciltlerini sabah akşam mutlaka arındırmalı ve haftalık maske uygulaması yapmayı ihmal etmemeleri gerekir.

  Yağlı Cilt İçin Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

  Yağlı ciltler diğer cilt tiplerine göre daha özel bir bakıma ihtiyaç duyar.  Bu sebeple yağlı ciltlerin kullandığı ürünler ve bakım rutini son derece önem taşır. Dermatologlar tarafından da reçete edilen Bioderma Sebium serisi ile yağlı ciltlere bir bakım rutini oluşturduk.

  1.Adım Temizleme ve Tonikleme

  Cilt bakımının en önemli adımı olan cilt temizliğine Bioderma Sebium Foaming Gel ile başlayabiliriz. Cildi kurutmadan temizler, cildin yağ ve nem seviyesini dengeler. Anti bakteriyel özelliği sayesinde siyah nokta ve sivilce oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Sonrasında bir pamuk yardımıyla Bioderma Sebium Lotion tonik uygulayınız. Tonik cildin temizleme adımını tamamlar ve gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar.

  2.Adım Onarım

  Onarım ürünleri kişinin ihtiyacına göre farklılık gösterir. Örneğin cildinizde gün boyu yağlanma ve parlama problemi yaşıyorsanız bu durum siyah nokta ve sivilcelerinizi tetikliyorsa cildinizi matlaştırıcı bir ürünle mutlaka desteklemeniz gerekir. Bioderma Sebium Mat Control ciltteki fazla yağlanmayı kontrol altına alarak mat bir görünüm kazandırır ve cildinizi makyaja hazırlar. Eğer şikayetiniz gözenek ise o zaman onarıcı ürün seçiminde Bioderma Sebium Pore Refiner Cream tercih edebilirsiniz. Gözenek görünümünü gidermeye ve fazla yağlanmayı kontrol altına alan bu ürün makyaj altı bazı olarak da kullanıma uygundur.

  3.Adım Nemlendirme

  Doğru bilinen yanlışlardan biri de yağlı ciltlerin neme ihtiyacı yokmuş gibi düşünülmesidir. Her cilt neme ihtiyaç duyar. Sadece yağlı ciltler yağsız ve ince yapılı nemlendirici tercih etmelidir. Bioderma Sebium Hydra ile cildinizin günlük nem ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

  Sizde Dermokozmetika üzerinden Bioderma Sebium Global, Bioderma Sebium H20 ve daha fazla ürün seçeneğini inceleyerek ihtiyaç duyduğunuz bakım rutininizi uzmanlarımıza danışarak oluşturabilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.