x
Sevgililer gününe özel tüm ürünlerde ekstra yüzde 10 indirim

Bebekler ilk doğdukları andan itibaren temizliğine dikkat edilmesi gerekir. Doğumdan hemen sonra su ile yıkanması tavsiye edilmese de ilk temizlik için en uygun temizleme yöntemidir. Bebekler ilk hafta sadece ıslak pamuk veya bebek ıslak mendili kullanılarak temizlenmelidir. Cilt bariyerlerinin zarar görmeden cilt bakımının yapılması büyük bir önem teşkil etmektedir. Anne ve bebek arasında gerçekleşen sevgi bağı bu sayede güçlenmektedir. Bebek temizliği için yapılan her uygulama bebeğin ilerdeki yaşantısını da etkilediği gözler önüne serilmektedir.

Bebek Temizliği Vücuda Etkisi

Vücut bakımı içerisinde yer alan vücut temizliği yetişkin, bebek ve çocuklarda her an dikkat edilmesi gereken unsurlardandır. Özellikle bebek temizliği daha özenli ve dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Bebekler kendi temizliklerini kendi yapamayacakları için anneler bu konuda oldukça temkinli hareket etmektedir. Bebeğin cildinde problemler oluşmaması için güvenilir kozmetik ürünler kullanmalıdır. Bu kozmetik ürünler doğal bitki özlerinden meydana getirilmiş olması dermokozmetik ürünlerin ön plana çıkmasını sağlamaktadır. doğadan gelen özler vücuda herhangi bir zarar vermez ve içerisinde kesinlikle kimyasal maddeler barındırmaz. Yenidoğan bebeklerde oluşan, Seboreik dermatit, egzama, konak gibi rahatsızlıkların iyileşmesinde düzenli bebek temizliği ürünleri oldukça önemli bir alan oluşturmaktadır. Bu tip genetikten gelen rahatsızlıklar düzenli bakım sayesinde azalır ve zamanla yok olmaya başlar. Anne ve bebek sağlığı için kullanılan ürünler alırken bebeklerin hassas cildine alerjik reaksiyon oluşturmayacak formüller tercih edilmelidir.

Bebek Temizliği Ürünleri

Bioderma Temizleme Kremi, Bioderma laboratuvarlarında geliştirilen temizleyici krem normal ve kuru cilt ciltlerine uygunluk göstermektedir. Bebeklerin ve çocukların ciltlerinde hassasiyet sorunlarını gidermeye yardımcı olan vücut bakım ürünleri canlandırıcı yapısıyla diğer temizleyicilerden farkını ortaya sermektedir. Sabun içermeyen formülü ile bebek temizliği ürünleri derinlemesine cildi arındırır. Bebekler haricinde diğer aile bireylerinde istedikleri gibi kullanılan Bioderma ABCDerm Cold Cream Cleanser nemlendirir ve yoğun yatışma sağlar. Dermatolojik testlerden geçerek başarı sonuç alan ürün sağlık bakanlığından onaylıdır. Doğal bileşenler sayesinde üretilen temizleyici gerginlik hissini ortadan yok eder. Bioderma ABCDerm Cold Cream Cleanser kullananlar tarafından tercih edilmektedir.

Atopik Ciltlere Özel Banyo Şampuanı, kuru ve çok kuru saçlı kişilerin cilt sorunları ile boğuşmaktadır. Seboreik dermatit adı verilen atopik ciltler için geliştirilmiş bu ürün bebek ve anne sağlığı için oldukça önemli bir yere sahiptir. En kuru ciltleri bile nemlendiren Mustela Stelatopia Cleansing Cream yoğun gerginlik durumlarında da etkisini kısa sürede gösterir.

Bebek Temizliği

1 2
1 2
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.