sadsad x
asdasd

Bebek Kokusu

14 ürün

  Bebekler ilk doğduğu anda embriyo sıvısı ile kaplı bir şekilde dünyaya gelir. Bu sıvı bebeklere özgü kokunun oluşmasını sağlar. Bebek kokusu olarak adlandırılan tabir aslında anne karnında meydana gelen akışkan suyun kokusudur. Bebek kokusunu anneler asla unutmaz. Anne sütü ile iyice oturan koku zamanla kalıcı bir hale gelir. Bebeklerin cildinde bu koku geçmesin diye ilk haftalarda sadece ıslak bez ile vücut komple silinmektedir.

  Bebek Kokusu Vücuda Etkisi

  Bebeklerin bu kadar güzel kokmasında etkili olan nedenler uzmanlar tarafından araştırılmıştır. Bu koku kıl köklerinde meydana gelen ter bezlerinden salgılanarak ortaya çıkmaktadır. Yüz ve baş bölümlerinde daha aktif bir şekilde koku yaymaktadır. Fakat daha sonra zaman geçtikçe dış etmenlerden kaynaklanan kokular derinin altına siner ve bu mis koku ten kokusunu ortaya çıkarır. Ten kokusu bebek kokusunu tamamen üstünü kapatır. Bu durumun yaşanmaması için bebek bakım markaları arasında yer alan Mustela kokusunu uzun yıllar üzerlerinde taşıması için özel olarak bebek parfümü formülize etmiştir. Alkolsüz parfüm bebeklerin rahatça kullanması için mısır özü, ıhlamur gibi bitkilerin özlerinden üretilmiştir. Cildin Ph değerini bozmadan mis gibi kokmasını sağlayan parfüm şeklinde insanlığın hizmetine sunulmaktadır. Dermatolojik araştırmalar ve testlerden başarı ile geçen bebek parfümü, anne ve bebek ilişkisi için oldukça önemli bir tutmaktadır. Bebeğin güzel kokmasını sağlayan bebek kokusu kullananlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

  Bebek Kokusu Ürünleri

  Mustela Musti Bebek Kokusu, büyüdükçe ten kokusu değişir bebekken sahip olunan mis koku zamanla beslenme çevresel faktörler nedeniyle değişmeye başlar. Bebeğin kokusunu uzun yıllar aynı kalmasını sağlayan Mustela geliştirilen formülü sayesinde mükemmel bir koku ortaya çıkarmıştır. Bebeklerin kendine has bir kokuya sahip olmasını isteyen annelerin tercih ettiği parfüm alkolsüzdür. Bebeklerine cildini pürüzsüz ve kusursuz bir dokunuş sağlayan Musti bebek kokusu tamamen doğal ve yatıştırıcı özelliğe sahiptir. Ferah ve eşsiz bir kokuya sahip koku bebeklerin rahatça uyumasına yardımcı olur. Huzurla uyuyan bebekler daha sakin ve uysal bir ruh hali içine girerler. Saç içine de kullanılabilen bu ürün saç derisine zarar vermez. İçeriğinde paraben ve kimyasal herhangi bir madde içermez. Alerjik reaksiyonların oluşmasını engeller. Kuru, karma, yağlı ve normal tüm ciltlerin kullanımına uygundur. Mustela Musti Bebek kokusu dermatolojik testler ve araştırmalardan geçerek sağlık bakanlığı tarafından onay almıştır. Annelerin kullandığı bu ürün sıklıkla tercih edilir.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.