Yandex Metrica

Avene Trixera Vücut Serisi

Çok kuru ve atopik ciltler için özel olarak geliştirilmiş olan Avène Trixera ürünleri, ciltteki gerginliği ve kaşıntıyı sabun içermeye formülüyle yatıştırır. Seride bulunan temizleme kremi, temizleyici jel, besleyici losyon ve balsam sayesinde hassas ciltler için temel cilt bakımı adımları kuru ciltlerin doğasına uygun bir şekilde uygulanabilir. Ürünlerin içindeki Avène termal suyu sayesinde cilde yayılan rahatlık hissi anında hissedilir. Trixera serisi cildin koruyucu bariyeri sağlamlaştırıp muhafaza ederken kaşıntı hissi ve tahrişleri azaltarak ciltteki kuru ve pürüzlü görüntüyü iyileştirir.

Avene Trixera

Cilt bakımı ürünlerinin seçiminde her zaman hatırlatılan husus, cilt tipinize özel olarak o cilt tipine uygun olan ürün çeşidinin kullanılmasıdır. Bu gerçeğe uygun olarak hazırlanan Avene Trixera serisi kuru ciltler için yapılması gereken cilt bakımını adeta kişiye özel hale getirdi.

Avene Trixera Temizleme Kremi

Örneğin Avene Trixera Temizleme Kremi yetişkin ve çocukların kullanımına uygun olacak şekilde, şiddetli kuruluk problemlerine karşı hazırlanmış özel bir temizleyicidir. 200 miligramlık tüplerde beğenilerinize sunulan ürün kuru ciltlere nemli bir dokunuş verir. Düzenli kullanıldığında kuru cildin yarattığı bütün batma, yanma, kızarıklık ve kaşıntı gibi insanı rahatsız eden sorunlarını ortadan kaldırır, cildin nemlenmesine yardımcı olur. Muhteviyatında bulunan bitkisel özler cildi iyi gelir, yaşanan hassasiyeti azaltır.

İhtiyaç duyulan bölgeye parmak uçarıyla veya pamuk üzerinde, sabah akşam sürün. Sonrasında durulama gerektirmez ancak emilimin gerektiği kadar yapıldığından emin olunması gerekmektedir.

Avene Trixera Nutrition Losyon

Kuru ciltler için tavsiye edilen bir diğer ürün Avene Trixera Nutrition Losyon çeşidini ise üç yaşından büyük çocuklar ve bütün aile fertleri yüz ve vücut bakımı için kullanabilirler. Tamamen cildi nemlendirmeye yönelik olarak hazırlanan losyon kuru cilt bakımı için en temel bakım ürünleriniz arasında olacaktır. Hızlı bir emilimi vardır, ambalaj açıldıktan sonraki 12 ay içinde tüketilmesi öğütlenmektedir.

Avene Trixera Nutrition Balsam

Avene Trixera Nutrition Balsam ile artan ürün serisi içinde beslenme (nutrition) özelliğine sahip kuru cilt temizleyicisini de bulabilirsiniz. Bu ürünlerin hepsi markanın ünlü termal suyunun 50 miligramlık hediyesi ile birlikte kullanıcı hizmetine sunulmuştur ve eczane güvencesinde satılmaktadırlar.

Kuru Cilt Nedir?

İnsan vücudunu bütünüyle kaplayan bir çeşit kılıf olarak kabul edilen cildin üst yapısı su ve yağ içeren bir katmana sahiptir. Bu katman koruyucu bir bariyerdir ve bu bariyerden geçit verildiğinde cildin ve derinin savunma mekanizmasında ciddi sorunlar oluşacaktır, bu sebeple cilt sorunlarını dikkate alarak cilt tipinizin ihtiyacı olanları ona vermeniz için özel olarak üretilen ürün serilerini kullanmanız gerekir.

Özellikle çevresel faktörlerden dolayı günlük hayat içinde yağını ve suyunu kaybeden cilt kurumaya başlar. Bariyerleri azalan cilt hücrelerinde bölünme ve çoğalma azalır, bu verimsizlik sonucu cilt kurumaya ve çatlamaya başlar. Bu durum 35 yaşın üzerindeki insanlarda daha çok görülür. Tenimiz artık kendini yeteri kadar yenileyememektedir. İnce tabaka - sıkı gözenek yapısında olan kuru cildin kalıtsal olabileceğini de tıbbi araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Bu çeşit cilt tipi kızarmaya eğilimlidir, mat bir görünümü vardır, parlamaz. İnsana bazen gerginlik ve acı hissi bile verir.

Pratik bir öneri olarak verilen yüze peçete kapatılması ve cilt tipinin belirlenmesi yönteminde peçete üzerinde hemen hiç yağ görmüyorsanız kuru cilt tipi içindesinizdir, buna emin olduktan sonra seçeceğiniz dermokozmetik ürünler arasından kuru cilt tipine göre filtre yapabilir ve direk cilt tipi sorununuzu hedef alan ürünler ile çözüm arayabilirsiniz.

Kuru Ciltlerin Yarattığı Sorunlar

Cilt yapısına etki eden çevresel faktörlerin en önemlisi maruz kalınan yoğun güneştir. Kaliteli olmayan kozmetik ürünler, sert sabunlar, sigara kullanımı, sıcak ve klimalı ortamlar ile tiroid benzeri hastalıklar da cilt kuruluğunun diğer nedenleri arasındadır.

Örneğin, başta inşaat işçileri olmak üzere denizciler, kuru ortamlarda çalışan hemşire ve kuaförler, kimyasal hammadde üretimiyle uğraşanlar kuru cildin yarattığı sorunlarla karşı karşıyadırlar.

Kuru cildin yapısını susuz kalmış toprağa benzetebiliriz: Tıpkı toprakta olduğu gibi cilt üzerinde oluşan bu çatlaklardan vücuda bakteri, virüs veya mikroplar girebilir ve kana karışabilir. Ayrıca vücudun oluşturduğu ter kuru ciltler üzerinde yer yer kırmızı kabartılar oluşturur ki bu durum hamam çalışanlarında çok görülür.

Yıkanmadan sonra iyice gerilen kuru cilt pul pul dökülmeye başlar. Bu durum ilerleyen yaşlara derinleşmiş yüz çizgileri olarak etki edecektir. Zaten cildin doğal yapısı 18 yaşından sonra nem, 35 yaşından sonra da yağ kaybeder.

Erken yaşlanmanın etkileri kuru cilt tipi üzerinde çok daha fazla görülmektedir. Bu cilt tipi atopik cilt olarak da tanımlanmaktadır.

Kuru Ciltlerde Uygulanan Bakım Çareleri

Kötümser olmaya gerek yok, yazının başından beri sayılan olumsuz ve iç karartıcı durumlar bilinçli yapılan bir cilt bakımı ile sorun olmaktan çıkabilir eczaneler ve sağlık uzmanlarının sürekli önerilerini dikkate alarak Atopik ve çok kuru ciltler için hazırlanmış ürün serilerinden biri olan Avene Trixera bu bakım sürecinde en büyük yardımcınız olacaktır.

Temizleme jeli, temizleme kremi ve besleyici losyon gibi kozmetik çeşitlerinden oluşan bu seri kuru cilt bakımında esastır. Bütün ürünlerin içinde markanın ünlü termal suyu da vardır. Kullanmaya başladığınız anda yüzünüzde rahatlama hissedeceksiniz. Koruyucu cilt bariyerlerini güçlendiren Avene Trixera kuru ciltler için üretilmiş özel bakım serisi bu cilt tipinde sürekli hissedilen kaşıntı hissini ve tahrişleri de azaltmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.