x
Kategoriler
Filtrele

Markalar

Yüz bakımında kozmetik ürünlerin açtığı sorunları gidermek için birçok yöntem kullanılmaktadır. Bunların arasında en başlıca tahriş ve alerjik yapıda bulunan ciltlerin rahatlaması için kullanılan Avene termal sudur. Avene ürünlerinin kaynak suyu olan Fransa’nın Avene köyünde bulunmuştur. Günümüzde bu bölge özelleştirilerek laboratuvarlar kurulmuş ve cilt sağlığına katkıda bulunmak amacıyla çeşitli araştırmalar ve deneyimler yaparak insanlığın hizmetine sunulmuştur.

Cilt sağlığında önemli bir kaynak olan termal suları Avene ürünlerinde başlıca kullanılan içeriklerinden biridir. Cilt dokusunu rahatlatıcı ve ferahlatıcı özelliği yüz bakımını etkileyici bir şekilde rol almaktadır. Her cilt tipine uygun olan Termal sular kendiliğinden yatıştırma ve tahriş önleme özelliğine sahiptir. Cilt yüzeyinde oluşan sedef, egzama gibi rahatsızlıkları gidermeye yardımcı olur. Termal suyu aynı zamanda cildi dış etmen olan hava, kir, toz gibi cilde yapışan pisliklerden temizler. Güneşin zararlı UV ışınlarına karşı ve yarattığı etkilerden de uzak tutmayı sağlar. Avene termal su cilt bakımında sağladığı mucizevi etkisini yanma, batma, kızarık ve kaşıntı gibi sorunlar üzerinde de göstermektedir.

Avene Termal Su Etkileri

Avene termal su ciltte Peeling etkisi yaratarak tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Alerjik ciltler üzerinde de aynı etkiyi gösteren termal su cildi nazik ve yumuşak bir şekilde derinlemesine temizler. Ciltte oluşan ölü hücrelerin temizlenmesini ve kir kalıntılarının yüz ovalinden arındırılmasını sağlar. Pürüzsüz ve kadifemsi bir dokunuş sağlar. Avene termal su kullananların rahatlıkla uygulayabildiği, cildin nem dengesini bozmayan ve ideal bir düzeye taşıdığı ürünlerdendir.

Cildin Ph değerini düzenlemeye yardımcı olan termal sular, aşırı hassas ve tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. İçeriğinde doğal termal su bulunan bu ürün cildin serinlemesine ve ferahlamasına yardımcı olur. Sıcak havalarda cilt yüzeyi nefes alamaz bir hale gelir gözeneklerin tıkanmasıyla cilt kusmaya başlar. Bu durumlarda cildin toplanması ve hasar görmemesi için tercih edilen doğal su, kalitesiz kozmetik ürünlerin yol açtığı tahriş ve alerjik durumlarında giderilmesine yardım eder. Güneşin neden olduğu etmenlerden korunmak için cilde uygulanan Avene termal su cildi yanma ve batma hissinin azalmasına ve yok olmasına yardımcı olur. Cilde canlılık kazandıran doğal kaynak suyu cildi yaşlanma belirtilerine karşı korumaya alır. Zamanla yıpranan cilt yüzeyinin yeniden aydınlanmasına ve kırışıklık, kızarıklıkların giderilmesinde etkili çözüm sunar. Beyaz ve turuncu şişesinde sprey formunda bulunana termal su cilde püskürtülerek uygulanmaktadır. Avene köyünde bulunan doğal kaynağından el değmeden ve hava ile temas etmeden özel olarak geliştirilmiş yöntemler eşliğinde doldurulmaktadır. Cildin ph değerine uyumluk sağlayan Avene termal sular 7,5 değerinde Ph değerine sahiptir. Düzenli ve devamlı kullanım ile cildi yeniden yapılanmasına ve pürüzsüz görünmesinde büyük katkı sağlayan termal sular kullananların memnuniyetini kazanmıştır.

Avene Termal Su

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.