Yandex Metrica

Avene Termal Su

4 ürün

  Doğadan gelen kaynakların en iyi formüllerinden bir olan Avène Termal Su yatıştırıcı, rahatlatıcı ve tahriş giderici özellikleri ile suyun gücünü cildiniz üzerinde göstermektedir. Güneş çarpması sonrası oluşan kızarıklık, cerrahi işlem veya epilasyon sonrası oluşan tahriş, makyaj temizliği veya traş sonrası hissedilen ciltteki rahatsızlık durumlarında anında rahatlatıcı etki gösteren Avène Termal Su, sprey formunda olan ve kolayca çantada taşınabilen bir üründür. Hassas ve alerjik ciltlerin özellikle kullanması önerilen termal suyu her mevsim rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  Avene Termal Su

  Doğanın canlılara verdiği kıymetli hediyeler içinde termal sular da var. Öncelikle sağlık açısından kaplıcalarda kullanılan termal su yüz ve cilt bakımı içinde de tazelenme amaçlı ürün olarak yer alıyor.  Avene Termal Su ise bütün dünyada tanınan Avene kaplıcalarından geliyor.

  Avene termal suları dermokometik ürünleri cilt rahatlığı açısından tüm yaştaki bireyler için tereddüt edilmeden kullanılabilen anti enflamatuar özelliği olan cilt yatıştırıcı ve rahatlatıcı özelliğe sahip ürün serileri arasında yer almaktadır. Bebeklerde dokunun herhangi bir yerindeki tahriş ve kızarıklık sorunlarında yetişkinlerde ise kadınlarda ve erkeklerde ağda, epilasyon, tıraş olma gibi günlük rutin tahrişlerde tedavi amaçlı olarak olarak kullanılmaktadır. Farklı şişe ve ürün ambalaj boyutlarında satışa sunulan termal suları cilt ferahlatmak ve cilt canlılığı  için kullanabilirsiniz.

  Ürünler Nasıl Kullanılıyor?

  Termal Su ürünlerin 50, 150 ve 300 gramlık ambalajlarda, sprey şişeleri olarak, eczanelerde bulabilirsiniz. Avene imzalı kozmetik ürün çeşitlerinin hepsi eczane güvencesi altında satılmaktadır. Spreyler omuz çantalarında rahatlıkla taşınacak ağırlıkta ve büyüklüktedirler. 300 miligramlık sprey uzun sürelik kullanımlar içindir.

  Kızarıklık, nemsizlik, cilt tahrişi sonunda oluşan yanma hissine karşı günün her saati kullanılabilir. Hatta sıcaktan bunaldıkça veya yüzünüzün kızardığını hissettiğinizde bile ferahlatıcı olarak aklınıza gelsin. İhtiyaç olan bölgeye, örneğin yüzünüze, bacaklarınıza, kollarınıza, göğüs aranıza yaklaşık 10 cm. uzaktan, dik bir açıyla, iki veya üç kere püskürtmeniz ferahlamanız için yeterli olacaktır. Hızlı bir serinleme hissi duyacaksınız. Solumamaya dikkat edin.

  Termal su kullanımı tıraş, peeling, epilasyon gibi cildi zorlayan uygulamalar sonunda da rahatlıkla kullanılabilir. Tırnakların güçlendirilmesi de kullanım alanları içindedir. Günlük konforu sağlamanın en pratik yoludur.

  Termal Suyun İçerdiği Mineraller

  Sprey formunda kullanıma sunulan kaynak suyu silisyum başta olmak üzere kalsiyum, sodyum, hidrojen karbonat, magnezyum, çinko, bakır, klor gibi elementleri içerir.

  Camın ana maddesi olarak bilinen silisyum deniz kumunda yoğun olarak vardır. Silikon olarak diğer kullanım alanlarında geçen elementin biyokimya açısından önemi ise karbon gibi organik maddelerin temel yapısı içinde yer almasındandır. Silikon ve karbon bazlı ortak yapılar yaşamın temel bileşikleri içindedir.

  Hücresel gelişme içinde sayılan magnezyum ise vücutta sağlıklı kemik yapısının oluşması için şarttır. Bu elementin eksikliği aynı zamanda derin bir depresyona da yol açabilir. Avene Termal Su ürünleri ile büyük depresyonlara kadar uzanmayan, anlık sıkıntıların önüne geçebilir, bu ürünü kullanarak kendinizi manevi açıdan da ferahlatabilirsiniz.

  Yüzünüze püskürteceğiniz bir miktar termal suyu sıcak yaz günlerinde, örneğin plajlarda ilaç gibi gelecektir. Çantanızda bulunsun. Ailenin tüm bireyleri tarafından rahatlıkla kullanabilir.

  Avene Termal Suyu Nasıl Bulundu?

  1736 yılı Fransa’sında, şövalyeler ve soylular çağının yaşandığı bir dönemde, Avene kasabasında yaşayan Marquis de Rocozel’in atı şiddetli kaşınma hastalığına tutulmuştu, diğerlerine bulaşmaması için çayıra salınan at birkaç hafta sonra iyileşmiş olarak geri geldi.

  Bazen ortadan kaybolmaya devam eden atın nasıl iyileştiğini merak edenler onu takip ettiler. Küçük bir Ortaçağ kasabası olan Avene’de yaşayanlar bir sürprizle karşılaştı. At kasaba yakınlarında çıkan bir sudan içiyor, içtikçe ferahlıyor ve yatışıyordu. Fransa’nın güneyinde, Orb Vadisi içinde kurulan Avene kasabası halkı kozmetik dünyası içinde yer alacaklarını o zamanlar tahmin bile edemedi. Ama bugün için Avene, Yukarı Languedoc Bölgesel Doğa Parkı içinde olan, turistik özellikleri koruma altına alınmış, kartpostal görünümlü bir şehir haline geldi ve adını bu şehirden alan marka kozmetik alanında dünyaca tanındı.

  1871 yılında yaşanan büyük Şikago yangınında yaralananların yanıkları da bu termal su yardımıyla tedavi edilmişti. İkinci Dünya Savaşı sırasında pek çok yaralı asker burada yeniden sağlığına kavuştu. Kamu yararı kapsamı altında olan kaplıca suyu rahatlıkla içilebilir özelliklere sahiptir. 2007 yılında kurulan Avene Termal Su Laboratuvarları yılda 2600 hastanın iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

  Bu su 25.6 derece sıcaklıkta, içinde patojen özellikli mikropların olmadığı, cilde çok iyi gelen, pH değeri 7,5 olan termal kaynaklı bir su olma özelliği taşımaktadır. El değmeden özel yöntemlerle şişelenen sular temel elementleri içermektedir. Ayrıca tahriş olmuş ciltlerde ferahlama etkisi yaratır, deri ve hücre iyileşmelerini sağlar.

  Yanık tedavisinde son derece değerli ve etkili olan Avene Termal Su bugün bütün dünyada cilt bakımı için ferahlatıcı sprey formunda da kullanılmaktadır. Markanın diğer bakım ürünlerinin içerikleri de bu su ile zenginleştirilmiştir. Avene Termal Su içeriği bugün bütün cilt bakımında kullanılan bir muhteviyattır.

  Suyun her zaman için ferahlatıcı olan etkisi termal su ile cilt sağlığını koruyan ürünler içinde yer alıyor. Hassas, yağlı, kuru, yağlı veya normal diye sıralanan bütün cilt tiplerinde rahatlıkla kullanılan termal suyu güneşin zararlı ışınlarına maruz kalan ve kaşıntı, kuruluk, yanma, batma, pullanma gibi sıkıntıları yaşayanlar için bir çeşit şifa kaynağıdır. Ayrıca makyaj sabitlemesinde de tercih edebilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.