Avene Nemlendirici Serisi

13 ürün

  Nem kaybeden ve bu sebeple daha soluk, pürüzlü ve kuru görünen ciltlere özel olarak sunulan Avene Hydrance serisi cildinize büyük bir rahatlama getirmektedir. Formülünde doğal termal sular kullanan Avène nemlendiriciler besleyici ve zengin dokusuyla cildinizin hassasiyetini yatıştırmaktadır. Hafif yapısı ile cildinizi yağlandırmadan besleyen bu nemlendiriciler aşırı hassas ve güneşten kaçınması gereken ciltler için de özel ürünler sunmaktadır. Özellikle medikal tedavi gören ve bu sebeple cilt kuruluğu yaşayan ciltler için bu seride ideal ürünler bulunmaktadır.

  Avene Nemlendirici

  Yüzünüzü nemlendirmeniz, hücrelerin elastikiyetlerini koruması ve genç görünümün uzun süre devam etmesi açısından önemlidir. Bu  rutin bakım, estetik bir nasihatten öte genel bir sağlık kuralıdır. Böylece sağlıklı, parlak, pürüzsüz bir yüze kavuşabilirsiniz. Avene nemlendirici olarak gruplanan krem ve losyon çeşitleri bu amaçla hazırlanmıştır ve temel yüz bakımında bütün dünyada tercih edilen ürünlerdir.

  Ancak her cildin ihtiyacı farklıdır. Çok kuru ve kuru ciltlerin nemlenmeye, yağlı ve akneye eğilimli ciltlerin ise nem dengesine ulaşmaya ihtiyacı vardır. Bu yüzden cilt bakım rutinine başlamadan önce, kişinin hangi cilt tipine sahip olduğunu bilmesi ve cildinin özelliklerini tanıması/bilmesi gerekir: Hangi cilt tipine sahibim bunu nasıl anlarım sorusu ile yola çıkılmalıdır.

  Cildin hangi tip olduğunu anladıktan sonra, uygun cilt bakım ürünleri tercih edilebilir. Avene ürünleri; kuru, çok kuru, hassas, alerjik, yağlı, karma ve akneye eğilimli ciltler için uygun olanı bulmanızı sağlayacak çeşitliliktedir.

  Cildi temizleme aşamasından sonra nemlendirici uygulanması son derece önemlidir. Uygun nemlendirici bulunması ve düzenli olarak nemlendirici uygulanması cildin sağlıklı ve genç görünmesine destek olacaktır.

  Nemlendiricinizi güneş koruyucu özelliği olan dermokozmetik Avene ürünlerinden de tercih edebilirsiniz. Doğru ürünü seçmek için cildinizin yağlı mı yoksa kuru mu olduğunu bilmeniz yeterli olacaktır.

  Nemlendirme ve Cilt Sağlığı

  Doğal yüz nemlendiricileri, kuru ciltler nasıl nemlendirilir sorusuna cevap arayanların ihtiyacını karşılamak üzere üretilmiştir. Ancak yağlı ciltlerin de neme ihtiyacı vardır. Bu yüzden her zaman en büyük cilt sorunu olarak karşınıza nemlendirme ve nemi koruma konusu çıkar.

  Vücudumuzun doğal koruyucusu olan cilt, su ve nem kaybını önleyecek yapıda değildir. Sürekli kendini yenilemek üzere nem kaybedecek şekilde çalışır, bu yüzden ona kaybettiklerini geri vermelisiniz. Yoksa bu harika koruyucu hızla kurur ve yaşlanır. Yazları cilt daha çok kurur diye genelleme yapılsa bile aslında cildin her mevsimde neme ihtiyacı vardır. Hatta soğuk mevsimlerde cildin daha fazla kuruduğu bir gerçektir. Su ile her gün, günde birkaç defa yıkasanız bile ihtiyacı olan nemi ona yeteri kadar veremezsiniz. Tıpkı diş fırçalamak gibi, sabah akşam nemlendiriciler kullanmayı alışkanlık haline getirmenizi öğütleriz.

  Nemlendiriciler kırışıklıklara karşı direk etkili değillerdir ama yarattıkları sağlıklı cilt yapısı ile yaşlanmaya karşı etkilerini zamanla göstereceklerdir. Kuru ciltler susuz kalmış topraklara benzerler. Kendilerine gelebilmeleri için yeterli kadar sulanmaları gerekir. Ancak böyle bir zeminde çatlaklar olmaz. Nemini zamanında almış bir cilt üzerinde de kırışıp çizgilenme çok geç başlayacaktır. Nemlendiricilerin faydaları ve işlevleri aşağıda verilse de yaşlanma karşıtı Avene Anti Aging Ürünleri sayfasını da inceleyebilirsiniz.

  İyi bir nemlendirici kullanırsanız;

  • Suyu tuttuğu için cilde ve hücrelere su erişimi hızlanacaktır,
  • Örtücü maddeler suyu hapsedecektir,
  • Yumuşatıcılar cildi pürüzleştirecektir,
  • Muhteviyatında olan laktik asit cilde esneklik verecektir. Avene nemlendiriciler cildinize bu faydaları sağlamak üzere üretildiler. Yaşlanma karşıtı ürünlerin etkilerini daha hızlı ve kolay göstermelerine yardımcı olacaklardır.
  • Laktik asit, kimyada 1780 yılında keşfedildi, çoğu yerde kaslarda yorgunluğun nedeni olarak geçiyor ama temelde karbonhidratların yıkımı sonunda oluşan organik bileşiktir ve bir çeşit enerji kaynağıdır. Yorgunluğun nedeni bu bileşiğin kaslarda fazla birikmesidir.  

  Nemlendiriciler ve Termal Su

  Markamızın nemlendiriciler olarak ayrılan grubunda yer alan ürünlerin muhteviyatında termal sudan sürekli bahsedilmektedir. Nemden söz edince akla suyun gelmesi normaldir. Bütün dünyada ünlü olan Avene Termal Su kuru ciltler üzerinde kesin etkilidir.

  Nemini kaybeden ciltler için üretilen Avene Hydrance serisi, adından da anlaşıldığı gibi termal su bazlıdır ve ciltte büyük bir rahatlama yaratmaktadır. (Hydra su demektir.) Bu zengin doku, ürünlere göre değişse bile sonuçta gliserin, parafin, soya tohumu özü, tokoferol bileşiği, xantan sakızı, hidrojonize gliserit sitrat gibi besleyici bileşiklerin birlikte kullanımı ile oluşturulmuştur ve Avene laboratuvarlarından dünyaya sunulan bir çözüm kaynağıdır.

  Nemlendirme konusu ile birlikte ince kırışıklıklar, yaşlanma karşıtı yoğun bakım, cildin yatışması, kuru ciltlerde görülen pullanmalar ve dökülmeler gibi hususlardan çokça bahsedilir. Hepsinin temel nedeni aslında cildin nemsiz kalmasıdır.  Adını Fransa’nın aynı isimli kasabasından çıkan termal su kaynağından alan markamız bu yüzden nemlendiriciler konusunda geniş bir ürün çeşitliliğini kullanıcılarına sunmuştur.

  Avene Hydrance

  Kuru ve çatlak eller için bakım kremi, hassas ve karma ciltler için besleyici krem, nemlendirici serum, güneş korumalı nemlendirici krem, nem maskesi, su bazlı yatıştırıcı krem, nemlendirici emülsiyon çeşitlerinde beğenilerinize sunulan Avene nemlendirici ürünler Hydrance serisinden başka Cold Cream ve Ystheal onarıcı seri içinde de yer alır.

  AVENE TriXera Creme

  Cildin adeta bir mucizevi bir iksirle neme doymasını sağlayan bu ürün, kuru ciltler bakımı için en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Düzenli kullanımda etkisini kısa sürede gösteren ürünler arasında yer almaktadır.

  Tolerance Extreme

  Nemlendirici kremlerin kullanıcılara yardımcı olmak için hazırlanmış kataloglardaki dağılımı çoktur. Çünkü hangi cilt sorunu ile karşılaşırsanız karşılaşın işin ucu bir şekilde cildin kuru kalmasına bağlıdır. Karma ciltler için tercih edilen Extreme serisi, cildin yüksek toleransla nemlenmesini sağlar.

  Avene Cold Cream Mains

  Yüzünüzden başka eller de sürekli kuruyan ve nem isteyen cilt yapısı ile kaplıdır. Ellerin her yerde kullanılması, aşınması, yıpranması neme olan ihtiyaçlarını artırır. Bir klasik haline gelen Avene Cold Cream Mains kuru ve çatlak eller için bakım kremi bu konuda en büyük yardımcınız olabilir. 50 miligramlık tüplerde satışa sunulan krem çantada rahatlıkla taşınabilir ve günün her saati, herkes tarafından, her yerde kullanılabilir. Yolculuklarda, gece yatmadan önce, ders çalışırken, film seyreder veya okurken aklınıza gelsin, çıkarın ve sürün. Bir aylık düzenli bir kullanım gibi kısa bir sürede bile yarattığı etkiyi hemen fark edeceksiniz. Yağlanma hissi vermeyecek ve çok kolay emilecektir. Bu yüzden giysilerin lekelenmesi gibi sorunlar da yaşamayacaksınız.

  Avene Nem Maskesi

  Özel cilt bakım ürünleri arasında da sayılan Avene nem maskesi de üzerinde özellikle bahsedilmeyi hak ediyor. Normal cilt tipi için üretilen bu ürün dört haftalık düzenli kullanım sonunda yüzdeki değişimleri hissettirecektir. Besleyici botanik yağların katkısı ile hazırlanmıştır ve bir maske gibi yüze sürülerek kullanılır. Fakat cildinizin yüz temizliğini önceden yapın ve kalın bir tabaka olarak yüzünüzü kaplayın. 20 dakika kadar bekledikten sonra pamuk yardımıyla silin. Nem maskesi durulama gerektirmez.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.