Yandex Metrica

Avene Göz Çevresi Bakım

2 ürün

  Genellikle yaş, güneş ışınları veya genetik faktörler sebebiyle kırışıklık gözlenen göz çevresi özel ve derinlemesine bir bakım ister. Bu bölge hassas olduğundan kullanılacak ürünler de dermokozmetik olarak etkinliği test edilmiş ve alerjik reaksiyon riskini en aza indiren ürünler arasından seçilmelidir. Doğal termal su içeren formülleriyle çözüm odaklı ve tedavi edici ürünler sunan Avene’in göz kremleri göz çevresi bakımı için güvenle tercih edilebilir. Bu kategoride göz çevresindeki ince çizgi ve kırışıklıkları giderme, göz çevresini nemlendirme, koyu renk halka ve gözaltı torbalarını azaltma gibi problemlere yardımcı olan göz kremleri bulunmaktadır.

  Avene Göz Kremi

  Dış görünüşümüz içinde ilk göze çarpan kısım olan yüzümüzde en önemli bölüm ise gözlerdir. Gözlerimizin her zaman güzel görünmesini isteriz. Bu güzellik sadece renkli gözlerle ya da uzun kirpiklerle anlatılmaz. Aynı zamanda göz çevresinin kırışıksız, gözaltı torbaları oluşmamış, morarmamış, pürüzsüz görünümüne de bağlıdır. Bu müthiş etkiyi şimdi Avene göz kremi kesin olarak yaratıyor.

  Mimikler ve hassasiyet nedeniyle kısa sürede kırışan göz çevresi, insanların yaşını ele veren yüz kısımları arasındadır. Bu yüzden genç görünümün korunması ve sağlıklı bir cilde sahip olunması açısından düzenli olarak göz çevresi kremi kullanımı şarttır.

  Avene termal suların gücüyle birleştirdiği özel formüllerinde, hassas göz çevresine zarar vermeyen bir göz kremi yarattı. Günlük bakım rutininin bir parçası olan göz çevresi bakımıyla her zaman cilt için doğru seçimlerin yapılması mümkün olacaktır.

  Göz kremi ve diğer bakım ürünlerinin sorunsuz biçimde uygulanması için sabah ve akşam kullanılması, cilde uygun ürünün seçilmesi son derece önemlidir. Avene ürünleriyle hassas cilde sahip olanlar bile cilt bakımını tamamlayabilir.

  Kaz Ayakları Neden Olur?

  Orta yaşın üzerini geçtiğinizde ve günün birinde aynaya dikkatlice baktığınızda gözünüzün çevresinde kazayağı olarak bilinen ünlü çizgileri görürseniz üzülmeyin. Zamana karşı kimse bir şey yapamıyor. Ama geçen yılların bu etkilerini bir şekilde yavaşlatmak mümkündür. Her ne kadar sevgili ona ait çizgilerin kaybolmamasını şarkılarda istese bile bunlar sadece romantik ifadelerdir. Kırışıksız bir cilt, çizgilenmemiş bir yüz herkes tarafından istenir. Satılan kozmetik ürünler içinde yaşlanma karşıtı (anti - aging) ürünlerin çok yer tutması bu yüzdendir.

  Zaten göz çevresini kaplayan cilt diğer kısımlara oranla çok daha incedir, etkilere açıktır. İlerleyen yaşlar, genetik faktörler ve güneş ışınları buradaki dokuyu hemen etkiler. Göz çevresinin hassasiyetini ancak bilinçli yapılacak bir bakım devam ettirir. Göz çevresindeki kırışıklıkları gidermeyi amaçlayan bu kişisel bakım için mutlaka kaliteli kozmetikler kullanın. Amiyane tabirle “merdiven altında” üretilen ve ucuz fiyatla piyasaya sürülen kremler size faydadan çok zarar getirecektir, o kremleri kullansanız bile onların sizde yaratacağı kötü etkiyi düzetlmek adına yine dermokozmetik testleri yapılmış kaliteli ürünler kullanmak zorunda kalacaksınız. Büyük olasılıkla bu çeşit ürünler göz çevrenizde hatta gözlerinizin içinde alerjiye sebep olurlar. Avene göz çevresi bakım kremleri yıllardır bilinen ürünlerdir ve aranılan kaliteyi kullanıcısına sunar. Avene tecrübesiyle kullanıcılardan gelen geri bildirimlerin yapıcı arge çalışmaları ile birleştirilmesi sonucu kullanıcıların tamamiyle memnun olduğu tüm alerjik testlerinin yapıldığı ürünler piyasaya sürülmüştür.

  Bu kremler sadece çizgilenmeye karşı değil, göz çevresinde zaman zaman görülen koyu renk halkalara ve torbalanmalara karşı da etkilidir.

  Avene Ysheal Contour Yeux et Levres

  Markanın onarıcı yüz bakımı kategorisinde yer alan göz bakımı kremleri Ysheal ve Physiolift serisi içinde bulunabilir. Avene Ysheal Contour Yeux et Levres göz çevresi bakım kremi ve Avene Physiolift eyes göz çevresi bakım kremi adıyla sunulan bu ürünler 15 gramlık miktarlarda havasız pompalı tüp formatında satışa sunulmuştur. Ysheal serisi içinde yer alan kreminizin göz çevresinden başka dudakların çevresinde oluşan ince çizgilenmenin de önüne geçeceğini eklemek gerekiyor. Dudak çevresi de o ünlü kırışıklıkların ilk görüldüğü yerler arasındadır. Sözü edilen her iki ürünü de bir çeşit dolgu kremi olarak düşünebilirsiniz. Ana aktif olan retinaldehit bu kısımlardaki hücre yenilenmesini sağlamaktadır. Muhteviyatın diğer çeşitleri olan pre-tokoferil antioksidan etkisiyle cildin üzerinde bir koruma kalkanı oluştururken diğer maddeler cildin esnekliğini arttırmaktadır. Markanın ünlü termal suyu bu kremlerde de vardır.

  Avene Physiolift Eyes

  Avene Physiolift eyes göz çevresi bakım kremi ise gözaltı şişliklerinin, koyu renk halkaların ve göz torbalarının önlenmesi yönünden güçlüdür. Sıkılaştırıcı özelliği göz çevresindeki, özellikle göz çukurundaki tahribatı giderir. Kollajen proteini ve gliserin muhtevasında bol miktarda bulunduğu için hasarları kolayca onarır. Bu kremi de akşamları kullanmak çok daha iyi sonuç vermektedir. Serinin tüm ürünlerine Avene Physiolift sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

  Her iki göz çevresi bakım kremi de paraben içermez ve her ikisi de hipoalerjiktir. Her iki ürün  ayrıca termal su takviyeli olarak kullanımı önermektedir çünkü Termal Su sayfamızda detaylarını anlattığımız gibi termal sular yaşlanma karşıtı ürünlerin etkisini daha çok artırmaktadır. Her mevsim ihtiyaç duyulan cilt bakımının tamamlanmasına yardımcı olmaktadır.

  Göz Çevresi Kremleri Nasıl Kullanılıyor?

  Göz çevresinin çizgilenmesini güneş kadar olmasa bile makyaj da yapar. Bu nedenle her akşam makyajınızı özenle temizleyin. (Bu amaçla yaratılmış Avene makyaj temizleyici ürünlerini kullanmak doğru seçim olacaktır.) Temizlenmiş göz çevrenize bu bakım ürünlerini küçük dokunuşlarla uygulayın. Fakat direk olarak göze temastan kaçının. Göz çevresi ve dudakların kenarlarına elinizle yavaş yavaş sürebilirsiniz. Göz çevresi kremlerini akşamları kullanın. Makyaj malzemeleri ile birlikte kullanmayın, temizlenmiş ciltlerde etki yapacaktır.

  Cilt Bakımında Göz Çevresi

  Pek çok kişi cilt bakımı yapar ama göz çevresi pek akla gelmez. Oysaki 25 yaşından sonra bile ince çizgileri buralarda görmeye başlayabilirsiniz. Bu bölgedeki deri dokusunun yağ üretme kabiliyetinden yoksun olduğunu bilmek göz çevresine bakımına genç yaşlardan başlamak için iyi bir neden olacaktır. (Gülmek ve yüz mimikleri göz çevresini ve dudak kenarlarını kırıştırır türü öğütlere ise aldırmayın, içinizden geldiği gibi gülün. Gülmemek yerine sigarayı bırakabilirsiniz. Sigara yüzdeki ve ellerdeki yaşlanmanın temel nedenleri arasındadır. ) Kısacası gözaltı çevrenizi vakit geçmeden gözaltına almanız sizin ilerde genç bir görünüm kazanmanızı sağlar. Avene göz çevresi bakım kremleri bu amaçla hazırlanmışlardır.

  Hollywood’un hala rahatlıkla genç kadın rollerine çıkabilen Meg Ryan, Jennifer Aniston gibi orta yaşı çoktan yarılamış ünlülerinin genç yaştan beri göz çevresi bakımına özel önem verdiklerini tahmin etmek güç değildir. Yaşlanmak aslında çok zevkli bir süreç olabilir, hele genç kalarak yaşlanmak çok daha güzel olacaktır.

  Cilt bakım rutininde öncelikle belirli bir düzenin oturulması gerekir. Sabah ve akşam alışkanlık haline getirilen cilt bakımı, uzun yıllar cildinizin genç görünmesini sağlayacaktır. Bu yüzden cilt bakımında önem vermeniz gereken detaylar arasında olan bu alışkanlık, günlük hayatının bir parçası olmalıdır.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.