sadsad x
asdasd

Avene Cleanance Yağlı - Akneli Cilt

19 ürün

  Yatıştırıcı ve rahatlatıcı termal su içerikli Avene Cleanence serisi yağlı ve akneli ciltlerin bakımı için geliştirilmiştir. Cildi kurutmadan yağlanmayı kontrol altına alan Avene Cleanance ürünleri akne problemi yaşayan ciltler için dermotologlar tarafından da tavsiye edilmektedir.

  Hassas, yağlı ve akneli ciltlerin bakımı için geliştirilmiş Avene Celanance seri ürünleri içeriğindeki termal su sayesinde hassasiyeti gidermeye yardımcı olur. Yağlanmayı kontrol altına alan formülü ciltteki siyah nokta ve gözenek oluşumunu engeller.  Cildin doğal yapısını koruyarak daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt görünümünü sağlar.  Seride akneli ve tahriş olmuş ciltler için temizleme jeli, arındırıcı maske, misel temizleme suyu, matlaştırıcı losyon ve güneş koruyucu gibi farklı amaçlara yönelik ürünler bulunmaktadır.

  Yağlı Cilt İçin Doğru Bilenen Yanlışlar!

  Diğer cilt tiplerine göre yağlı ciltler daha özel bir bakıma ihtiyaç duyar. Çünkü cildin yağ ve nem dengesinin sağlanması oldukça önemlidir. Halk arasında doğru bilinen yanlışların başında ise yağlı ciltlerin neme ihtiyacı yokmuş algıdır. Ciltteki nem aslında su ihtiyacıdır. Yağlı cilt ürünleri cildi fazla yağdan arındırdığı için zaman zaman nemsiz kalmasına sebep olur. Bu nemsizliğe önlem alınmaz ise cilt daha fazla yağ üretmeye başlar ve akne, sivilce oluşumuna zemin hazırlar. Günlük bakım rutininde cilt temizlendikten sonra mutlaka nemlendirici uygulanması gerekmektedir.

  Yağlı Ciltlerde Bakım Rutini Nasıl olmalıdır?

  • Öncelikle makyaj yapılsın ya da yapılmasın cildin temizleyici jel, temizleyici köpük vb. ürünlerle arındırılması gerekir.
  • Gözenekleri sıkılaştırmak için tonik uygulanmalıdır.
  • Yağsız ince yapılı bakım kremi ile cilt mutlaka nemlendirilmelidir.
  • Gün içeriğinde makyaj yapılıyorsa ve çok fazla yağlanma durumu varsa matlaştırıcı bakım kremi uygulanması tavsiye edilir.
  • Akne, sivilce siyah nokta ve gözenek problemi çok sık yaşanıyorsa haftalık bakım olarak maske ile cilt derinlemesine arındırılmalıdır.

  Avene Ürünleri ile Yağlı Cilt Bakımı

  Cilt bakımının ilk ve en önemli adımı temizleyicidir. Avene Celanance Gel, ciltteki yağı kiri ve makyaj kalıntılarını temizlerken formülündeki termal su ile hassasiyeti gidererek cildin nem seviyesini dengeler. Anti bakteriyel özelliği akne ve sivilce oluşumunu engeller. İkinci adım olarak cildinizi temizledikten sonra Avene Cleanance Mat Mattifying Toner uygulayarak gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.  Sonrasında yağlanmayı kontrol altına alarak cildi nemlendiren ve mat bir görünüm kazandıran Avene Cleanance Mat Emulsion matlaştırıcı bakım kremini tercih edebilirsiniz.

  Avene Cleanance Mask,  Avene Cleanance Expert ve daha fazla ürün seçeneğini bu sayfadan inceleyebilir, yağlı ve akneli cilt bakımını Avene ürünleriyle yapabilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.