sadsad x
asdasd

Avene Cilt Temizleme Ürünleri

18 ürün

  Cilt bakımının olmazsa olmaz adımı olan yüz temizleme ürünleri gün içerisinde ciltte biriken yağ, kir ve makyaj kalıntılarını arındırır, gözenekleri temizler ve cildi bakıma hazırlar. Cilt bakım rutininde güzellik uzmanları ve dermotologlar tarafından etkili bir bakım için cilt temizliğinin önemi vurgulanmaktadır.

  Cilt Temizliğinin Önemi

  Öncelikle cildin katmanlardan oluştuğunu vurgulamamız gerekir. Cilt problemleri en alt katmanda oluşur ve zamanla yüzeyde belirginleşmeye başlar. Günlük hayatımızda maruz kaldığımız egzoz dumanları, toz gibi çevresel faktörler cildimizi kirleterek gözeneklerin tıkanmasına sebep olur. Bunun yanı sıra yapılan makyaj uygulamaları da cildi kapatır ve nefes almasını engeller. Bu durum ise bazı ciltlerde akne sivilce bazı ciltlerde ise leke probleminin oluşmasına zemin hazırlar.

  Bu sebeple etkili bir bakım için cildin temizlenmesi oldukça önemlidir. Temizlenmemiş bir cilde uygulanan leke kremi, akne kremi veya güneş koruyucu cilt yüzeyinde biriken ölü hücrelerden geçemeyerek en alt tabakaya inemez yüzeyde kalır ve kullanılan ürünlerin etkinliği azalır.

  Bu anlamda makyaj yapılsın ya da yapılmasın cildin temizlenmesi gerekir. Temizlenmiş cilde uygulanan bakım ürünleri cildin en alt tabakasına inerek etkinliğini çok daha hızlı göstermesine yardımcı olur.

  Avene Yüz Temizleme Jeli

  Cildin temizliği kadar nasıl temizlendiği de önem taşır. Çünkü her cildin yapısı ve ihtiyaçları farklıdır. Yağlı cilde sahip kişiler temizleme jeli tercih etmeliyken, kuru cilde sahip kişiler temizleme köpüğü veya temizleme kremi kullanmalıdır.

  Dermokozmetik bir marka olan Avene her cilt tipi ve ihtiyacı için temizleme ürünleri geliştirmiştir. Markanın en çok tercih edilen ürünleri arasında Avene Cleanance Nettoyant temizleyici yer almaktadır. Köpük yapısıyla normal ve karma ciltlerin kullanımına uygun ürün yağ kir ve makyaj kalıntılarını ciltten arındırır. Formülündeki termal su hassasiyeti yatıştırır ve cildin nem seviyesini dengeler. Gözenekleri sıkılaştıran geliştirilmiş içeriği cildi bakıma hazırlar. Bunun yanı sıra Avene hassas ciltler için temizleme jeli, Avene Makyaj Temizleme Suyu, Avene kuru ciltler için temizleyici, Avene göz makyaj temizleyici ve Avene yağlı cilt temizleme ürünleri de sıklıkla tercih edilmektedir.

  Uygun fiyat avantajı ve kaliteli ürün seçenekleriyle tüketicilerin beğenisini kazanan Avene ürünlerine Dermokozmetika üzerinden hediyeni sen seç imkanıyla hemen sahip olabilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.