sadsad x
asdasd

Lierac Leke Kremi

4 ürün

  Ciltte görülen lekelerin giderilmesi nemlendirme veya cilde parlaklık verme gibi bakım konularından farklıdır. Bu kez cildin pigment denilen renk hücreleri söz konusudur. Bilimsel araştırmalara özel önem veren Lierac leke kremi konusunda da tecrübesini adeta konuşturmaktadır.

  Cilt Lekelerinin Nedenleri Nedir?

  Büyükannelerinizin ve büyükbabalarınızın ellerini öptüğünüzde bilekler, el üstü ve kol gibi bölgelerde oluşmuş kahverengi lekelere ya da benlere rastlayabilirsiniz. Bu lekeler tıp açısından zararsız lezyonlar olarak tanımlanmaktadır. Büyüklükleri iki santimi geçmez. Hamilelik döneminde kadınlarda görülen deri renginin değişmesi ise “malezma” ismiyle bilinir, günlük dilde hamilelik maskesi olarak duymuş olabilirsiniz. Bu çeşit oluşumlar normaldir. Ayrıca cilt lekeleri yaşı genç olan ama güneş altında fazla kalan yetişkinler de görülebilir. Ana neden cildin en üst tabakasını oluşturan epidermis katmanında yer alan ve cilde kendi rengini veren pigmentlerin arasında sayılan melaninin belli yerlerde toplanmasıdır. Kısacası bu lekelerin oluşmasının en büyük sebebi çevresel şartlar ve ilerleyen yaştır. Kişiye verdiği sıkıntı görünümle ilgilidir. Kozmetik ürünler, özellikle Lierac leke kremleri günlük cilt bakımından öte, daha bir uzmanlık isteyen bu konuda size çözüm sağlayacaktır.

  Bu arada deride görülen renk değişimleri bazı hastalıkların (deri kanseri) belirtisi kabul edilir. Fakat bu yazıda konu sadece estetik açıdan alınacaktır. Sağlığınız söz konusu olduğunda öncelikle medikal çareleri düşününüz. Kozmetik kremler ilaç olarak kullanılmazlar. Uzman ellerde yapılmayan sözde lazer ve kimyasal peeling tedavilerinin de geride cilt lekeleri bıraktığı çok görülmüştür.

  Ciltte lekelenme cilt tipine ve ten rengine bağlı değildir. Sarışın veya esmer olmanız fark etmez. Yağlı cilt tipinde de görülür, kuru ciltlerde de. Et benleri gibi bir husus da leke konusu içinde akla gelir. Et benleri cildin esnekliğinin azalması sonucu başlayan sarkmalardır ve tamamen iyi huyludurlar. Benler ise biraz daha dikkatli takip edilmelidirler. Doğuştan gelen benlerin zaman içinde biçim değiştirmesi ciddi bir tıbbi belirtidir.

  Cilt Lekelerine Karşı Doğru Bilenen Yanlışlar

  Her soruya cevap veren internet ortamında cilt lekeleri konusunda çok sayıda yazılmış reçete, verilmiş öğüt okuyacaksınız. Çoğu bitkisel çözüm tarifleridir. Lierac leke karşıtı kremler ise size çok daha pratik, kullanımı kolay, çok daha sağlıklı, alerji riski yaratmayan çözümler sunmaktadır. Bu kadar tıbbi ve dermatolojik gelişmenin yaşandığı günümüzde bu çeşit denemeler zaman, güç ve malzeme kaybıdır. Doğal malzeme kullanımı zaten kozmetik dünyasının başvurduğu çaredir. İçerikler konusunda endişe duymayınız. Lierac leke karşıtı krem içerikleri, firma tarafından üretilen bütün diğer ürünlerde olduğu gibi, ayrıntılı olarak açıklanmaktadır. Ayrıca bu ürünlere katılan siyah renkli gelincik çiçeği ya da vernonia yaprakları gibi bitkilerin her tüketici tarafından kolay kolay bulunacağını düşünemezsiniz. Oysa Lierac markası bu bitkilerin cilde iyi gelen gücünü kendi laboratuvarlarında ürünlerine katabilmektedir.

  Pigmentasyon ve Depigmentasyon

  Cilt lekelerine karşı etkili bakım gibi bir konuda pigmentasyon ve depigmentasyon gibi iki kavramdan sık sık söz edildiğini fark edeceksiniz. Pigment bir nesnedeki renk veren moleküllerdir. (Renkler ise ışığın çeşitli dalga boylarında yansımasıdır diyelim.) Pigmentasyon bu renk verme işleminin genel adıdır. Depigmentasyon nedir sorusunun yanıtı ise bir nesnenin rengini kaybetmesidir diyerek basit anlamda açıklanabilir. İşte Lierac cilt lekelerine karşı ürünler öncelikle yüzde onluk bir oranda depigmentasyon hazırlayıcı yapıdadırlar ki bu etkiyi alfa hidroksi asitlerini aktive ederek yaparlar. Yani birinci hedef cilt hücrelerinde koyu rengi azaltmaktır. İkinci adım lekelerin rengini tamamen açmak için yeni bir pigmentasyon sentezi düzenlemektir. Bunu da ürünlerin içindeki yüzde 2,75 oranındaki leke karşıtı kompleks üstlenmiştir. Leke açan ve cildin rengini böylece eşitlemeye çalışan leke kremlerinin çalışma sistemi budur. (Bu aslında biyolojik bir renk eşitleme çalışmasıdır.)

  Böylesi ayrıntılı açıklamaları Lierac Laboratuvarları çalışma prensibinin, yani teknik kozmetik anlayışının ruhunu bozmamak için sürdürüyoruz. Tek bir leke açıcı kremi 60 gün boyunca günde iki defa kullanan 12 gönüllü denek bu laboratuvar testleri sonucunda kişisel görüşlerini “yüzde 83’lük oranda lekelerin azaldığı” şeklinde belirtmişler. Burada anlatılanlar Lierac cilt lekelerini açan kozmetik program ismiyle de tanımlanabilir.

  Lierac Kahverengi Leke Karşıtı Bakım

  Markamızın bu konudaki ürünleri Lierac Correcteur Anti-Taches serisi kapsamındadır. Bu durum için etkili bu ürünler aynı zamanda liçi meyvesi ekstresi ile çeşitlendirilmiştir. Bu bitkisel ekstre cilt üzerinde aydınlatıcı bir etki yapar ve nemlenmeyi destekler. Liçi, çilek benzeri bir Uzak Doğu meyvesidir ve 100 gram meyvenin 70 gramı C vitamininden oluşmaktadır. Lifli bir yapısı vardır ama ilk özelliği yüksek oranda C vitamini deposu olmasıdır. Lierac Correcteur Anti-Taches kahverengi leke karşıtı seri bu vitamin bombasını da cildin parlaması amacıyla muhteviyatına ilave etmiştir. (Liçi meyvesi aynı zamanda zengin bir selenyum kaynağıdır ve selenyum da kanser tipi kötü oluşumların en önemli ilacıdır.)

  Bu seride yer alan ürünlerin uygulama talimatlarında üzerinde durulan en önemli hususun gece ve gündüz, düzenli olarak, en az altı hafta süreyle kullanma olduğu görülmektedir. Yüz, eller ve dekolte bölgesi uygulama alanıdır.

  Şüphesiz ciltteki lekelerin yok edilmesi aynı zamanda yaşlanma karşıtı bakımın ilgi alanına da girer. Çünkü cilt yaşlandıkça pigmentasyona uğramakta ve renk lekelerine maruz kalmaktadır. Öyleyse Lierac yaşlanma karşıtı bakım ürünleri de ciltte görülen kahverengi lekelerin oluşmasını daha baştan önleyebilir. Bu grupta yer alan;

  • Lierac Premium Elixir yaşlanma karşıtı bakım yağı 30 miligramlık şişelerde satışa sunulan destek ürünüdür. Tüm yaşlanma belirtilerine karşı onarıcı özellikte bir yağdır.
  • Lierac Diopticerne göz çevresi bakım kremi ise göz çevresinde oluşan kahverengi, mor halkaların giderilmesini sağlayacaktır. İçeriğinde dağ tütünü, C vitamini ve hyalüronik asit gibi doğal bileşikler vardır. Gözaltlarındaki aydınlatmayı sağlamak için mavi ışık karşıtı peptidler muhteviyata eklenmiştir. 15 miligramlık ambalajlarda kullanıcılara sunulan ürünü sabah akşam sürebilirsiniz. Gözaltı kremlerini gayet yumuşak hareketlerle, orta parmağınızı kullanarak içten dışa doğru sürün.

  Gerek leke karşıtı kremler ve gerekse yaşlanma karşıtı Lierac ürünleri temizlenmiş cilt üzerinde en iyi sonucu verecektir. Cilt temizliği hangi serinin ürünlerini tercih ederseniz edin önceliklidir.

  Yaşlanma ve Cilt

  Cilt vücudumuzun en büyük ve en geniş organı olarak kabul edilir. Fakat diğer organlardan farkı dış etkilere açık olmasıdır. O, diğer organları kaplayıp koruyan bir kılıf – organdır. Yaş ilerledikçe içten bir yıpranmaya uğrar. Aynı zamanda çevresel etkilerden dolayı dıştan da yaşlanır. Örneğin koruma yapmadan güneşin altında geçirdiğiniz saatler onun yaşlanmasını hızlandırmaktadır. Sigara dumanı bile yapısını olumsuz etkiler. Dış etkilerin cilt üzerindeki tahribatı doğal yaşlanmanın yarattığı etkilerden çok daha fazladır. (Genetik faktörlerin bu yıpranmadaki oranının sadece yüzde 20 olduğu belirtilmektedir.) Bu nedenledir ki cilt bakımı gibi bir konu yaşlanma karşıtı bakım ve cilt temizleme ürünleri ile birlikte anlatılmaktadır.

  Kahverengi cilt lekelerinin giderilmesi de bu konularla birebir ilgilidir. Hangi açıdan ele alırsanız alın Lierac cilt bakım ürünleri sizin sağlıklı, genç, parlak ve lekesiz bir cilde sahip olmanız için üretilmiştir.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.