sadsad x
asdasd

Lierac Hydragenist - Canlandırıcı Bakım

5 ürün

  Ciltte yaşlanma karşıtı bakımın en iyi bilinen isimlerinden biri olan Lierac, Hydragenist serisi ile yaşlanmaya karşı derinlemesine nemlendirme ile çözüm sunuyor. Temizleme sütü, nemlendirici jel ve serum seçenekleri ile cilt bakımının tüm adımlarını içeriyor. Formüllerinde bulunan bitki özleri, hyalüronik asit, vitamin ve mineraller ile cildi doğal bileşenler ile gençleştiriyor. Lierac Hydragenist ürünleri cildinizi besleyip nemlendirirken dolgunluk verir, ince çizgi ve kırışıklıkları pürüzsüzleştirir ve ışıltılı görünüm kazandırır. Elastikiyet kaybedip gerginleşen cildiniz için bir nevi nem banyosu işlevi gören bu seriyi Dermokozmetika güvencesiyle keşfedebilirsiniz.

  Lierac Hydragenist Ürünleri

  Nemlendiriciler konusu yüz bakımı içinde çok önemli bir yer tutar. Adeta yüz ve cilt bakımının temelidir. Yılların verdiği tecrübe ile bunun bilincinde olan Lierac Hydragenist serisiyle bu konuyu çözümlemiş, kullanıcılarına kaliteli ürünler sunmuştur. Oksijen veren, nemlendiren, dolgunlaştıran cilt bakımı ürünleri bugün markamızın adıyla aranmaktadır.

  Cildin Neme İhtiyacı Var

  Dermatologlara göre cildin yaşlanmasının birinci sebebi ona gereken nemi sağlayamamaktır. Mevsim değişiklikleri, kirli hava, suyun az içilmesi, makyaj kalıntılarını cilt üzerinde bırakmak gibi nedenler de cildin nem kaybını artıran etmenler arasındadır. Tenimizin bu doğal ihtiyacını gene doğal yollardan ona vermek işin en sağlıklı tarafı olacaktır. Bitkilerin suyu depoladıkları gibi nemi de saklayabilme özelliği ise şimdilik bir kenarda dursun. Lierac nemlendiriciler hakkında içerik bilgileri verilirken yeniden gündeme gelecekler.

  Nemini kaybeden cilt kurumaya, sertleşmeye ve yaşlanmaya başlar. Güneşin altında fazla kalınırsa da aynı sonuçlar yaşanır. Belli bir yaştan sonra cilt kendini yenileme özelliğini kaybeder. Bu yaş sınırı zannedildiğini gibi ilerlemiş sayılar değildir, ortalama 25 yaşından sonra bu güç azalmaya başlar. Bu yüzden yaşlanma karşıtı bakım olarak adlandırılan ve temeli cildi nemlendirmeye ve beslemeye dayanan kişisel bakım işlemlerine erken yıllarda başlamak gerek. Örneğin gece yatmadan önce diş fırçalama alışkanlığınızın yanına temizlediğiniz yüzünüze nemlendirici bir bakım kremi sürmeyi de ekleyin. Çok faydasını göreceksiniz. Lierac nemlendirici krem markaları içinde herkes tarafından onay almış bir isimdir. Dolgunlaştırıcı nem banyosu gibi yapmak gibi işlemler ise kurumaya başlayan ciltlere adeta ilaç gibi gelecektir. (Fakat kozmetikler temelde ilaç değillerdir.)

  Lierac Hydragenist Serisi

  Fransa’nın kozmetik ve parfüm konusundaki deneyimini sunan Lierac Hydragenist serisi nemlendiriciler konusunda, serum, krem ve sprey tipinde ürettiği malzemelerle, cilt bakımınıza katkı sağlıyor. Seriyi oluşturan ürünler “oksijen veren, nemlendiren, dolgunlaştıran, anında ışıltılı cilt görünümü sağlayan” çeşitlerdir ve bu alt başlık altında beğenilerinize sunulmuştur. Yaşlanma karşıtı bakım ürünlerini oluşturan kategori ile aynı ihtiyaçları karşılarlar. Cildin tazelenmesi, güçlenmesi, kurumasının önlenmesi gibi.

  Lierac Hydragenist serisi ürünler hakkında peki, içinde ne var sorusu konunun burasında doğal olarak tüketicilerin aklına gelecektir.

  Lierac Hydragenist Serisi İçerikleri

  Öncelikle markamızın hibridizasyon temelli üretim yaptığını belirtmek gerek. Bu birleşmeye uygun moleküllerin bir araya getirilmesi anlamına gelen melezleştirme tekniğidir. Bileşenler bu seride doğadan gelen bitkiler ve Lierac Laboratuvarları tarafından yaratılan cilt bakımına uygun özel bileşiklerdir. Örneğin markaya mahsus Hydra O2 kompleks böyle bir bileşiktir. Ürünlere yüzde 7 oranında katılan bu kompleks biyomimetik oksijen, hyaluronik asit, vernonia yaprakları, vitamin ve mineral katkılarından oluşmuştur. Biyomimetik kavramı doğada bulunan her sistemin taklit edilmesi anlamındadır, yani oksijen doğal formülünde yeniden üretilmiştir. Hyaluronik asit ise cildimizin her dokusu içinde yer alan organik bir bileşiktir. Hiyalüronat diye de duymuş olabilirsiniz. Temel işlevi güçlendirme ve yenilemedir. Bu fonksiyonun dermatoloji tarafından kullanılması son derece normal bir durumdur, çünkü cildin bazen dışarıdan destek alacak şekilde yenilenme ihtiyacı olmaktadır. Cilt bakımında cerrahi işlemleri tercih edenlerin yüzüne de hiyalüronat enjekte edilir. Aynı zamanda su ve nem tutma oranı yüksek olan bir bileşiktir ve bu yüzden kaliteli üretim yapan her kozmetik laboratuvarında kullanılmaktadır. Hydragenist serisi ürünlerin içine Lierac Hydra O2 kompleks gibi temel aktiflerin yanında ayrıca kayısı yağı gibi doğal özler ve o hoş aromasını sağlamak için de gül suyu, yasemin ve gardenya kokuları eklenmiştir. (Serinin bazı ürünlerinde mikro pirinç tozu cilt tiplerinin ihtiyacına göre matlaştırıcı ajan olarak kullanılmıştır.)

  Ayrıntılı içerik bilgisine yazının baş kısmında bahsettiğimiz ve “yedeğe aldığımız” bitkilerin nemi tutma özelliğini de eklemek isteriz. Gül suyu gibi çiçeklerin muhteviyata katılma amacı biraz da budur.

  Geniş içerik bilgisinden sonra seride yer alan ürünlerin kullanım özelliklerine geçebiliriz.  

  Lierac Hydragenist Pink Gloss Effect Llip Balsam

  Lierac Hydragenist serisi içinde yer alan ürünler içinde ihtiyaca göre üretilen, sanki kişiye özel hazırlanan bir dudak merhemi özellikle göze çarpıyor. Dudaklara dolgun bir görünüm veren balsam yapısındaki ürün tüm cilt tipleri için uygundur. 3 gramlık ambalajını her an yanınızda, çantanızda taşıyabilirsiniz. Pembe ton üretimde tercih edilmiştir, çünkü bu renk dudakların doğal tonuyla uyumludur, sonuçta dudaklarınız doğal renginde ama daha parlak bir görünümde olacaktır. Nemlendirme kesin sonuçları içindedir. Ürünü kullandıktan sonra artık kurumayan dudaklarınızda bu nemlendirmeyi hissedebilirsiniz. Günün her saati kullanabilirsiniz.

  Lierac Hydragenist Moisturizing Mist

  100 miligramlık püskürtmeli şişelerde tüketicilere sunulan ürün Lierac sprey tipli nemlendirici olarak da bilinir. Cilde oksijen verme özelliği için firma laboratuvarlarında hazırlanan Hydra O2 kompleks bu üründe yüzde 1,2 oranında kullanılmıştır. Günlük cilt bakımı için idealdir. 100 miligramlık püskürtmeli şişelerde piyasaya takdim edilen nemlendirici sprey bütün cilt tipleri için uygundur. Örneğin uyandığında yüzünde uykunun izleri kalan herkes ferahlama ve cildi tazeleme amaçlı kullanabilir. (Fakat önce cilt temizliği önerilmektedir.) Sıktıktan sonra yüzünüze yavaş hareketlerle masaj benzeri hareketler yapın, ürünün cilt tarafından çok daha iyi emilmesini sağlayacaksınız. Muhteviyatında olan gül özleri ise hoş bir koku verecek. Bu arada şişeyi lütfen çocukların ulaşamayacakları yerde tutunuz.

  Biyomimetik Oksijenli Bileşikler

  Biyotaklit olarak da tanımlanan biyomimetik aslında doğayı taklit etmektir. Helikopterlerin pervaneli böcekleri örnek alarak yapılması gibi bir şeydir bu. Biyomimetik oksijen yapımı da hayatımızın bu vazgeçilmez elementinin kopya edilerek kozmetik dünyasında kullanılmasıdır. Cildin hava almasının artırılmasıdır. Ozon tedavisi uygulanarak kanın temizlenmesi de buna benzer bir uygulamadır. Lierac markası her zaman teknik kozmetik anlayışı ile çalıştığı için bu çeşit teknik terimlerin ürün açıklamalarında her zaman geçtiği görülmektedir. Markanın kendi yarattığı bir bileşik olan Hydra O2 kompleks içindeki O2 ibaresi işte bu biyomimetik oksijeni anlatır. Yukarıda da bahsedildiği gibi bu karışım cildin temel yapı maddeleri içinde olan hyaluronik asit ile güçlendirilmiştir. (Asit kelimesi size yoğun kimyasalları çağrıştırmasın, söz konusu olan organik bir asittir.)

  Cildin Kuruma Riski

  Bu çeşit özel nemlendiricileri cilt bakım malzemeleriniz içinden eksik etmeyiniz. Sadece yaşı ilerleyen yetişkinlere özel yaşlanma karşıtı bakım diye düşünmeyiniz. Örneğin açık havada güneş altında çalışanlar ya da işleri kuru ortamlarda olanlar da nemsizlik sorunu ile karşı karşıyadırlar. Örneğin fön makinesinin sıcak havasını sürekli yüzünde hisseden kuaförler ya da yelkenli teknelerde emek veren denizciler sürekli bu riskin altındadırlar. Yemekhanelerde ve madenlerde çalışanlar, spa gibi bol buharlı ortamlarda ter dökenler için de risk fazladır. Ya günleri, özellikle güneş ışığının dik geldiği öğle saatlerinde de cildin kuruma riski çok fazlalaşır. Bu durumda nemlendiricilerle birlikte Lierac güneş karşıtı bakım ürünleri de aklınızda olsun. Günümüzde başlı başına bir tehlike haline gelen kanser hastalığının yaygın tipleri arasında olan cilt kanserlerinin en büyük nedeni de zaten çocukluktan beri bilinçsiz şekilde güneşin altında fazla kalmaktır. Biraz dikkat ederek bu tehlikenin riskini azaltabilirsiniz. Bu konu kozmetik ürünlerin genel sağlığa verdiği dolaylı desteğin en tipik örneğidir.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.