sadsad x
asdasd

Bausch Lomb

{{item.TITLE}}
{{item.TITLE}}
{{item.DESCRIPTION}}
5 ürün

  Bausch Lomb, günümüzde ABD'de en eski ve en faal şirketlerden biridir. Bir Alman göçmeni olan John Jacob Bausch tarafından kurulmuştur. Rochester, New York'ta küçük bir optik eşya dükkânı açtığı 1853 yılında Bausch, işi devam ettirmek için daha fazla paraya ihtiyaç duyar, iyi bir arkadaşı Henry Lomb’ den 60 dolar ödünç ister ve alır.Bausch, eğer iş büyür ve kariyerinde iyi bir gelirse Lomb’ un tam bir ortak alacağı konusunda söz verir. Bausch’ un işleri yolunda gider ve ortaklık kurulur.

  Bausch&Lomb, ilk yıllarda devrim niteliğinde kauçuk gözlük çerçeveleri ve yüksek derecede üretim hassasiyeti gerektiren çeşitli optik ürünler üretti. Verimli zamanlar geçiren firma mikroskoplar, dürbünler ve hatta ışığın ışığa tepkisi üzerine bir kamera deklanşörü için patent yayımladı.

  1900'lü yıllarda Bausch&Lomb, optik ürünler için teknolojik yenilikleri ön planda tutarak birbirinden çeşitli ürünler geliştirmeye devam etmiştir. Bausch Lomb, Amerika'da üretilen ilk optik ve kaliteli camı üretti. I. Dünya Savaşı'nda ordu için çığır açan ve günümüzde güneş ışınlarından korunmak adına kullanılan güneş gözlüğünü geliştirdi. Daha sonra ayın ilk uydu fotoğraflarını çeken kameralarda kullanılan mercekleri yarattı. 1971'de Bausch Lomb, ilk yumuşak kontakt lensleri piyasaya sundu ve halen göz bakım ürünleri alanındaki en büyük global tedarikçisi olarak üretimlerine devam etmektedir.

  Ürünler ve zamanlar değişmesine rağmen, Bausch&Lomb hala John Jacob Bausch ve Henry Lomb tarafından kurulan yenilik, kalite ve işçiliğe adanmışlığın mirasına bağlı kalmaktadır. Ağustos 2013'te Bausch&Lomb, Valeant Pharmaceuticals International, Inc.'in göz bakımı bölümü oldu.

  Kontakt Lens Solüsyon Ürünleri

  Renu Multi Plus: Göz sağlığı için kullanılan kontakt lens solüsyon ürünleri, dış etkenlerden yani hava kirliliği, toz ve kir parçacıklarından korunma gerçekleştirir. Çok amaçlı olarak kullanılan Renu Multi plus sağlıklı bir şekilde lenslerin nemlenmesini sağlar. Silikon hidrojeller dâhil olmak üzere tüm lenslerin saklanmasına yardımcı olur. Lensi takmadan önce yeniden temizlenmesinde kullanılır. Daha sonrasında iki gözlü kapaklı kutu içine konulan lenslerin kullanım ömrünü uzatmaya yardım eder. Ekonomik fiyatlarla kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği lens solüsyon ürünleri içerisinde yer alır.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.