x
Kategoriler

Saç bakımında etkili sonuçlar çıkarmaya yardımcı olan saç bakım ürünleri çeşitli markaların ürettiği kaliteli ve doğal ürünleri kullanarak gerçekleştirilmektedir. Kaliteli saç bakımı yapmak için en iyi saç bakım ürünlerini kullanmak gereklidir. Bakım ürünlerini gruplandırmak gerekirse üç ana başlık altında toplanmaktadır. Temizlik, bakım ve şekillendirme işlemlerine yardım eden ürünler yer almaktadır.

Şampuanlar

Marketlerde ve benzeri iş yerlerinden kolaylıkla bulunan şampuanlar her bireyin kullandığı saç bakım ürünlerindendir. Derinlemesine temizlik sağlayan ürünlerin kullanımı oldukça rahattır. Şampuanlar günlük kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. Nemli saça dökülerek saç diplerini ovalayarak köpürmesi sağlanan saç ürünü duru su ile durulanır. Saçların temizliği dikkatli yapılması gerekmektedir. Saç ürünleri arasında sıklıkla kullanılan şampuanlar aynı zamanda maske ve saç besleyici yağları hazırlanarak farklı olarak saç tellerine uygulanabilmektedir.  Çeşitli markaların özel olarak hazırlanmış doğal özlerle zenginleştirilmiş ürünleri saçın doğasını bozmadan saç bakımını gerçekleştirmektedir.

Saç Kremleri ve Maskeleri

Saç bakım ürünleri arasında önemli bir yer alan saç kremleri saç temizliğinin ardından kullanılan ürünlerdendir. Saç kremleri saçın yumuşamasını ve daha rahat taranmasını sağlamak için kullanılan ürünler arasındadır. Saç kremleri üç çeşide ayrılmaktadır. Bunlar duş öncesinde ve sonrasında kullanılan saçın daha gür ve parlak görünmesini sağlar. Saç kremi kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli şey saç diplerine sürülmemesidir. Saç derisine oldukça zarar veren bu ürün sadece saç tellerine bakım yapmak üzere üretilmiştir. Saça uygulanan saç kremleri çok iyi durulansa bile saç telleri arasında kalıntı şeklinde kalabilir. Bu nedenle saçların erken yağlanmasına sebep olur. Saç kremlerinin bir diğeri saça şekil vermek adına uygulanmaktadır. Krem kıvamında kullanılan bu ürünler genellikle kalın ve kuru saç tellerine sahip kişiler tarafından tercih edilmektedir. Üçüncü saç kremi sıvı olarak kullanılmaktadır. Islak veya kuru saça uygulanan kremler banyo sonrasında saçın daha rahat taranmasını sağlamaktadır.

Saç bakım yağları

Saç bakım ürünleri içerisinde yer alan şampuanlar ve saç kremleri ardından gelen saç yağları ihtiyaca göre saçlara istenilen bakımı yapmak üzere geliştirilmiştir. Saç tellerini yumuşatmak, güçlendirmek ve parlatmak adına kullanılır. Saç yağları aynı zamanda ıslak saça sürülebilen yağlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Kuru iken saça uygulanan yağlar arasında argan yağı, sarımsak yağı, zeytinyağı gelmektedir.

Saç köpüğü ve spreyleri

Saç şekillendirmek için kullanılan saç ürünü sprey ve köpük formunda saç bakımını kolayca yapabilmek adına üretilmiştir. Saç şeklini uzun süre korur ve oldukça hafif hissettirir.

Saç Bakımı Ürünleri

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.