x
Filtrele

Seçimleriniz

Markalar

Scholl’un hikayesi kurucusu Dr. William Mathias Scholl’un 17 yaşındayken bir ayakkabı mağazasında çalışması ile başlar. İnsanların ayakkabı tercihi ve yaşadıkları problemlerle ilgilenmeye başlayan Scholl, tıp fakültesinde öğrenim görür. 1904 yılında, 22 yaşında mezun olduğunda, Foot-Eazer adını verdiği icadının patentini alır. Foot-Eazer ayak tabanını desteklemek için kullanılan ve ayakkabının içerisine yerleştirilen bir üründür. William Mathias Scholl, 1907 yılında Scholl Manufacturing Co. Inc. şirketini kurar ve 1912 yılında Illinois Ayak Hastalıkları ve Ortopedi Üniversitesini kurarak ücretsiz muayeneler gerçekleştirir. William Mathias, ayak anatomisine uygun ayakkabılar üretmiş ve 1968’de 86 yaşında hayatını kaybedene dek ayak anatomisiyle ilgilenmeye devam etmiştir.

Neden Scholl?

Scholl, kendilerine miras kalan bu felsefe ile ürünler üretmeye; ayak sağlığı ve ayak bakım ürünleri üzerinde çalışmalar yapmaya devam etmektir.

Scholl Ürünleri

Scholl’un ayak sağlığı için hazırlandığı ürünler arasında; nasır ve mantar tedavisi ürünleri, elektronikli ayak ve tırnak törpüsü, ayak kokusu önleyici sprey, tırnak bakım yağı, krem ve masaj aleti bulunmaktadır.

Scholl

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.