x
Kategoriler

Çocukların ciltleri hassas yapıya sahip olduğu için kullanılan ürünlerin de bu konuda hassas olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Çocukların güneşten alacağı D vitaminine ihtiyacı vardır. Bunun için günün uygun saatlerinde çocukların 10-15 dakika arasında güneşin altında kalması önerilmektedir. Uzmanların görüşlerinde belirttiği gibi çocukların ihtiyacı olan D vitamini almasına bu süre yeterlidir. Kemik gelişimine doğrudan etki eden D vitamini bebek, çocuk gibi yetişkinlere de yararlıdır. Yaşlanmayla beraber oluşan kemik erimesinde etkili olan unsur, güneş ışınlarıyla ve diğer maddelerle desteklenebilir.

Kadın ve erkeklerin cildi farklı olduğu gibi çocuklarında cildi farklıdır. Cilt sorunları daha az olan erkeklerin cildidir. Bebek ve çocukların cildi ise hepsine oranla daha fazla hassasiyet gösterir.

Vücutta bulunan yağ kanallarından geçen etmenler sayesinde cilt yüzeyinde hasarlar oluşmaktadır. Çocukların cildinde yağ kanalları daha küçük olduğu için yağ oranı da azdır. Yağların ciltte sağladığı faydalardan yararlanamayan çocuk ciltleri özel olarak bakıma ihtiyaç duyar.

Güneş ışınları cilt yüzeyinde oluşturduğu hasarlar göz önüne alınarak çocuk ciltlerinde daha fazla hasara yol açar. Her güneş koruyucu farklı özelliklere sahiptir. Bazı güneş koruyucular çocuk ciltlerine uygun olarak tasarlanmamıştır. Bunun için çocuklar için güneş koruyucu ürün çeşitlerinden biri tercih edilmelidir. Güneşe karşı alerjisi olan çocuklar içinde geliştirilmiş özel güneş koruyucu ürünlerle sağlıklı ve güvenli bir koruma sağlayabilirsiniz. Bebeğiniz yumuşak ve nazik cildine uygun bakım ürünleri ile güneşin zararlı ışınlarından korumaya yönelik çalışmalarıyla, bu alanda başarı sağlamış birçok marka bulunmaktadır.

Güneş ışınlarından korunmak için kullanılan güneş koruyucular suya ve kuma dayanıklı yapıya sahiptir. Güneş ışınlarının en yoğun olarak geldiği öğlen saatlerinde çocukların güneşle teması kesilmelidir. Güneşten yeryüzüne gelen UVAUVB ışınları cilt yüzeyinde yanıklara neden olur. Yanıklar ağır durumda ise su dolu kabarcıklar şeklinde görünür. Daha sonra ağrır ve acır ardından da soyulmalar meydana gelir. Bu süreç içerisinde cilt oldukça hasar görür ve lekelerin oluşmasına, erken yaşlanmaya ve cilt kuruluğuna neden olur. Bu durum bebek ve çocuk ciltlerinde daha etkilidir. Yapılması gereken önlemleri alarak güneş koruyucu kremlerle çocukların ciltlerine güvenli koruma sağlanmalıdır.  

Özellikle çocukların kumda, denizde, parkta ve havuzda rahatça oynaması için kullanılması önerilmektedir. Aksi halde güneş koruyucu şapkalar ile de baş bölgesinde koruma sağlanabilir. Yaşça daha büyük çocuklarda ise güneş gözlüğü ile zararlı ışınları direk olarak göze temas etmesini önleyebilirsiniz.

Bebek ve çocuklar için kullanılan Sebamed, Bioderma, Cumlaude Lab, Mustela, La Roche Posay, Chicco, Hamilton, Babe, Klorane, Garnier gibi güneş koruyucu markalar arasında yer almaktadır.
Çocuklar için güneş koruyucu kullananların en çok tercih ettiği ürünler arasında Bioderma ABCDerm Mineral Sun Cream bulunmaktadır. Hassas çitler için tasarlanmış güneş koruyucu krem yüz ve vücut kullanımına uygundur. Parfüm ve paraben içermez. Hipoalerjiktir.

Çocuk Güneş Ürünleri

1 2
1 2
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.