x

Bütün anne adayları, hamilelik sürecinde ve doğum sonrasında çeşitli ürünlere ihtiyaç duymaktadır. Anne ürünleri çoğunlukla doğumdan sonra bebeklerin besin kaynağı olan süt ile ilgili ürün kategorisinde yer almaktadır. Bu dönemde annelerin ihtiyaçlarının özel ve kendine has zorlukları olması nedeniyle annelerin, doğum sürecini rahat bir şekilde geçirmesine kolaylık sağlayan yardımcı ürünlerdir.

Hamilelik Döneminde Anne Ürünleri

Gebelik boyunca içeriği bilinmeyen kozmetik ve temizlik ürünlerinin kullanılması anne ve bebek için oldukça sakıncalıdır. Bu nedenle kozmetik ürünler alırken özel olarak üretilmiş, annelerin kullanımına uygun seçimler yapmak gerekmektedir. Anne adaylarının temizlik ve kozmetik olarak güzelliğini korumak ve sağlamak adına birçok bitkisel içerikli ürünler bulunmaktadır.  Birçok marka bu alanda ürünler üretmektedir. Dermokozmetik adı verilen bu ürünler içerisinde doğum öncesi çatlak önleyici, doğum sonrası çatlak giderici, bakım kremleri ve nemlendiriciler mevcuttur. Bu ürünlerin doktor kontrolünde verilmesi vücut bakımı içinde büyük bir kolaylık sağlar.
Hamile kıyafetleri anne ürünleri arasında oldukça önemli bir yer teşkil etmektedir. Hamilelik döneminin ortalarında başlayan karın büyümesi aylar geçtikçe günlük kıyafetlerin içine sığmayacaktır. Bu nedenle daha esnek ve robadan olan kıyafetler tercih edilmelidir. Gece uyurken bebeklerin rahat etmesi için anne adayları, gebelik gecelikleri ve gebelik yastıkları kullanması çok yararlı olur. Özellikle ikiz bebek bekleyen anneler bel desteği olan ürünleri kullanırken doktora danışmalıdır. Anne adaylarının doğum sırasında ihtiyacı olan tüm ürünler bir çanta olarak hazırlanmalıdır. Anne adaylarının da kendisine ayırdığı bir çanta mutlaka olmalıdır.

Hamilelik Sonrası Anne Ürünleri

Doğum sonrasında her anne loğusalık dönemi yaşar. Bu dönemde besin ve vitaminler dikkatli bir şekilde doktorların tavsiyesi üzerine alınır. Doğumdan sonra vücut tamamen kendini toplayamadığı için takviye ürünlere ihtiyaç duyulur. Doktor kontrolünde alınması gereken ürünler birçok marka tarafından üretilmiş bitkisel içerikli süt arttırıcı özelliği bulunan çay veya bitki karışımlarıdır. Hamilelik sonrası karın şişkinliği zamanla vücut kendini topladıkça inmektedir. Loğusalık döneminde annenin rahat olması için özel olarak loğusa iç çamaşırları ve gecelikleri de kullanılması tavsiye edilmektedir. Belirli bir süre geçtikten sonra iyileşmeye başlayan annelerin dikkat etmesi gereken en önemli unsur dar elbiselerin içine girmeye çalışmamaktır. Dar elbiseler ne kadar güzel görünse de bir o kadar bu dönemde giyilmesi sağlıksızdır. Kozmetik ürünler rahatlıkla kullanılabilir. Çatlak oluşumu mevcutsa doğum sonrası özel olarak hazırlanmış çatlak giderici kremler eski görünüme kısa sürede kavuşmanıza yardımcı olmaktadır. Karın ve göğüs bölgesinde etkisini gösteren çatlak kremleri yanı sıra emzirme sütyenleri, göğüs pomatları ve petler sıkça kullanılan anne ürünleri arasında yer almaktadır.

Anne Ürünleri

1 2 3
1 2 3
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.