x
Filtrele
Markalar

Kadın Parfümü

Kadın Parfümleri

Erkekler genellikle özel günler ve durumlarda parfüm kullanmayı tercih ederken Kadınlar günün her anı güzel kokmak isterler. Bunun için gün içerisinde sık sık parfümlerini tazeleme ihtiyacı duyarlar. Kadınlar alışverişe çıkarken, grup toplantılarında ve diğer sosyal gündelik hayatlarında mutlaka en etkileyici kadın parfümlerinden birini kullanarak varlığını belli etmek isterler.  Kadınlar kullandıkları kokular ile etrafındaki insanları kolaylıkla cezbedebilir.

Her parfüm bir karakter yansıtır. Yapılan bir araştırmada bazı ileri yaştaki kadınların kendilerini genç hissetmek için gençlerin kullandığı parfümleri kullandığı, bazı genç bayanların ise daha olgun gözükmek için daha ileri yaştaki hanımların kullandıkları parfümleri kullandığı ortaya çıkmıştır.

Parfümlerin bir etkisi de güzel anıları tekrar hatırlatabiliyor oluşudur. Parfümler unutulmuş, bilinçaltında saklı kalmış düşüncelerin dışa vurulmasına yardımcı olur. Günümüzde birçok hastane ve zihin merkezlerinde parfüm kokularından yararlanılır.  

Kadın Parfümü Seçerken Neler Yapılmalıdır?

Kadın ve erkek parfümleri ayrı kategoride anılsa da, genellikle aynı özler kullanılmaktadır. Kadınlar erkek, erkekler kadın parfümlerini rahatlıkla kullanabilir. Parfümlerin kadın ve erkek parfümleri olarak ayrılmasındaki en büyük kriter yoğunluklarıdır. Günümüzde unisex parfümler birçok bayan ve erkek tarafından tercih edilmektedir. Kadınların parfüm seçerken dikkat ettiği unsurlardan biri de tene uygun olmasıdır.

Parfümün kokusu, kalıcılığı ve tene uyumu bir bütün oluşturmaktadır. En iyi kadın parfümlerinin kokusunu belirlemek için kişinin yeme içme alışkanlıkları, ten rengi ve cilt tipi esas alınır. Yıllar geçtikçe kişilerde yeme içme alışkanlıklarının değişmesiyle parfüm kokusu da otomatik olarak değişir.

En çok satan kadın parfümleri arasında; Britney Spears, Cacharel, Chopard, Escada, Givenchy markaları yer almaktadır.

En çok beğenilen kadın parfümleri arasında ise; Givenchy play intense, Chopard Wish, Cacharel Noa, Britney Spears Fantasy yer almaktadır.

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.