x
Kategoriler
Markalar

Ağız Bakımı

Ağız Bakımı ürünleri

Agiz Dis Agiz Sagligi Dis Sagligi Arm&Hammer Dis Macunu Beyazlatici Hassas Disler dermokozmetik eczane güvencesi ve uygun fiyatlarla dermokozmetika.com.tr'de!

Ağız ve Diş Bakımı

Ağız ve diş bakımı çocukluk döneminde başlamalı ve ilerleyen yaşlara kadar devam etmelidir. Bebekler ilk süt dişlerini çıkarmaya başladıktan sonra ebeveynlerin çocukların dişlerine özen göstermesi gerekmektedir. Gün içinde süt içtikten sonra gazlı bez veya yumuşak bir fırça ile diş arkalarını silmek bebeklerde diş sağlığını korumak için atılan ilk adımlardandır.

Yetişkinler çoğunlukla yaşamı boyunca süren bir hengâme arasında kendine özen göstermeyi ihmal ederler. Ağzımızda oluşan problemler diş sağlığını da etkiler. Ağız sindirime yardımcı olur. Ağızımıza aldığımız yiyecekleri çiğnemek, koparmak ve tükürükle beraber yutmaya hazır hale getiririz. Bu işlem sürecinde dişler aktif olarak çalışmaktadır. Ağız ayrıca konuşmamıza yardım eder. Dilin yardımıyla sözcükler ağızımızdan çıkarak düzenli kelime grubuyla iletişim kurmada üstün yarar sağlar. Zaman içerisinde dişlere doğru bakım yapılamazsa diş kaybı meydana gelir. Estetik bir görüntü ortaya çıkmamasının yanında diş kayıpları konuşmayı engelleyerek bazı seslerin çıkmasını önler. Bunun için yapılması gereken en önemli adım ağız ve diş sağlığının düzenli bir şekilde gerçekleştirilmesidir.

Ağız ve diş bakımında en büyük etkenlerden bir tanesi de diş fırçasıdır. Diş fırçası diş etlerinin hassasiyetine uygun olarak seçilmektedir. Üç tip diş fırçası bulunmaktadır. Yumuşak, orta ve sert yapıda bulunan diş fırçaları diş etlerine uygun olarak seçilerek diş bakımında etkilidir. Diş macunu seçerken de dikkat etmemiz gereken flüorür içermesidir. Diş macunu haricinde diş temizliği için diş pastaları ve diş ipleri de kullanılmaktadır.

Ağız ve Diş bakımı nasıl yapılmalıdır? Sorusu için en güvenli yanıt diş hekimleri kontrolünde alınmasıdır. Ayda en az iki kere ağız ve diş sağlığı merkezlerinde diş muayenesi olarak diş bakımı için en uygun bakımı yöntemi ağız ve diş bakımı nasıl yapılır öğrenilebilir. Ağız ve diş bakımında etken bir unsur daha zararlı madde kullanımıdır. Alkol ve sigara gibi zararlı maddeler diş ve diş eti sorunlarına yol açar. Ağız kokusu meydana getirir. Alkol karaciğerden sigara ise akciğerden geçer ve nefesimize yansır. Bunun sonucunda ağız içerisinde kötü bir kokuya sebep olur.

Ağız ve bakımı için bilinen yanlışlarda bulunmaktadır. Bunların en başında sert diş fırçası dişi daha iyi temizler sözü yer almaktadır. İyi bir diş temizliği için fırçadan daha önemli olan diş fırçalama taktiğidir. Bastırarak diş fırçalamak daha iyi temizler de bilinen yanlışlardan biridir. Beyazlatma dişleri daha da sarartır doğru değildir. Beyazlatma işleminden sonra belli bir süre kahve, sigara, alkol gibi maddelerden uzak durmak gerekir. Hamilelikte diş dökülür diye bilinse de aslında hamilelikte diş dökülmesi ağız bakımının tam olarak sağlanmamasından kaynaklanmaktadır. Ağız kokusu herkeste olur diye de bilinen bir yanlış vardır ve geçmeyeceği belirtilmektedir. Ağız kokusu çürük, diş eti rahatsızlığı, sindirim sistemi ile ilgili rahatsızlıklardan kaynaklanır.

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.