sadsad x
asdasd

Yeni Yılda Cildinizi Yenileyin

29 Aralık 2016
Yeni Yılda Cildinizi Yenileyin

Yeni Yılda Cildinizi Yenileyin

Yeni bir yıl kapıda! 2017’ye girmeye sayılı günler kala kim tertemiz ve mis gibi bir cilde sahip olmaz istemez ki? Bu nedenle yeni yıla girerken önceliklerimizden biri cilt bakım rutinimizde aksattığımız basamaklara özen göstermek olmalı. Derinlemesine temizlenen ve nemlenen cildin yumuşaklığı kendinizi özel hissettirirken yakın çevrenizden duyabileceğiniz “sen cildine ne kullanıyorsun?” sorusu moralinizi yükseltecek.

Vücut bakımı aslında göz ardı ettiğimiz ama yüz alanımızdan çok daha fazla yer kaplayan vücut derimizi düşünürsek, aslında çok da doğru yapmadığımızı kabul etmemz gereken bir konu. Özellikle kış aylarında giyilen kazaklar, uzun kollar ve balıkçı yaka trikolar cilt gözeneklerinin hava almasını önler. Bunun için haftalık olarak vücut losyonları, kese ve köpük kullanmak ölü hücrelerinizin yeniden canlanmasına yardımcı olacaktır. Kış aylarında gözeneklerin tıkanması sorunundan nasıl kaçınırım? diyorsanız sıcak bir hamam, sauna ardından masaj hem fiziksel olarak hem de ruhsal olarak sizi hafifletecektir. Bu arada özellikle kuru fırçalama bacaklarınızdaki kan dolaşımını hızlandırıp selülit oluşumunu engellemesi ve batıkları yok etmesi ile son yılların gözde uygulamalarından biri oldu.

Vücut bakımını eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra sıra yüz bakımında! Yazın cildimizi güneşe karşı korurken, kış aylarında da cildimizi hem güneşin zararlı ışınlarından hem de rüzgar, soğuk ve hava kirliliği gibi şartlardan korumamız gerekiyor. Cilt bariyerimizi güçlendirip, serbest radikallerin yaşlanmaya neden olan etkilerinden kaçınmak için antıoksidan etkili ürünler tercih edilebilir. Bu toksik maddelerden korunmak için arındırıcı ürünler ile gündüz ve gece cilt temizliğimizi yapıp, en az haftada bir kez de kuru ve soğuk havanın kaybettirdiği nemi geri kazanmak için nem maskelerinden yardım almalıyız.

Yeni yılda yeni bir cilt isteyenler küçük detayları da atlamamalıdır. Kişiliğin karşı tarafa yansıtılmasında en önemli araçlardan biri olan kaşlarınız ne durumda? Rengi, kavisi, şekli bakışlarınızda sizi yansıtabiliyor mu? Evde kendi çabalarınızla şekil vermeye çalıştığınız kaşlarınız yer yer seyrek ve düzensiz mi duruyor? Bunun için sizlere önerimiz kaş farı, kaş kalemi gibi ürünler ile boşlukları hafif dokunuşlar ile doldurmanız olur. Kalıcı çözümler isterseniz kaş ve kirpik bakımı yapabilirsiniz. Gece yapılan bu bakımda kıl kökleri beslenir ve ortalama altı ay içerisinde gür ve dolgun kaşlara sahip olabilirsiniz.

Yeni yılda kendinize hediye olarak yeni bir saç rengi hediye etmeye ne dersiniz? Hemen hemen muhteşem görünen bir cilde sahip olduktan sonra sönmüş ve parlaklığını yitirmiş saçlarınız mükemmel bir bakımı hak ediyor. Canlılık veren ve doğal renk tonları ile saçlarınızı eski ihtişamına geri döndürebileceğiniz ürünler yılbaşına girmeden önce güzelliğinize güzellik katacaktır.

Dermokozmetika olarak sizlere cilt tipinize uygun yüz bakım ürünlerini derledik sizde kendi cildinize uygun ürünleri seçerek yeni yılda cildinizi doğal ve kusursuz bir şekilde yenileyebilirsiniz.

 Kuru ve Çok kuru ciltler için Yüz bakım Önerileri

Normal ve Karma Ciltler İçin Yüz bakım Önerileri

Karma ve Yağlı Ciltler İçin Yüz bakım Önerileri

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.