sadsad x
asdasd

Yazın Vazgeçilmezi: Güneş Ürünleri

20 Mart 2017
Yazın Vazgeçilmezi: Güneş Ürünleri

Yazın Vazgeçilmezi: Güneş Ürünleri

Bahar aylarının ardından tüm canlıların hayat kaynağı olan güneş, yüzünü göstermeye başlar. Vücut üzerinde biriken yorgunluk güneş ısısıyla yerini enerjiye bırakır. Bu nedenle yaz aylarını büyük bir heyecanla bekleriz. Yaz tatili için planlar yapmaya başlarız. Güneşin altında saatlerce bronzlaşmak ve güneşin keyfini çıkarmak hepimizin hayalidir. Fakat güneş ışınları ne kadar keyif verici olsa da cildimiz üzerinde zararlı etkilere sahiptir. Ultraviyole ışınları hücre hasarlarının meydana gelmesinde önemli bir unsurdur. Yapılan araştırmalar sonucunda uzmanlar bu hasarların en sık ergenlik çağında meydana geldiğini söylemektedir. Bu nedenle koruyucu ürün kullanmaya erken yaşta başlanmalıdır. Özellikle bebek ve çocukların cildini zararlı ışınlardan daha güçlü ve mükemmel bir şekilde korumak gerekmektedir.

Güneş ışınları, yeryüzüne öğlen saatlerinde dik açıyla düşmektedir. Bu nedenle saat 11 – 16 civarında güneşlenmekten kaçınılmalıdır. Vücudun ihtiyacı olan D vitamini almak için saat 11’e kadar veya 16 sonrasında faydalanmak daha doğru olacaktır. Bebekler gün ışığına çıkarılmadan önce koruyucu ürünler ile koruma altına alınmalıdır; şapka ile desteklenmelidir. Yetişkinler ise güneş gözlüğü gibi güneş ışınlarından korunmaya yardımcı aksesuarlar kullanarak zararlı ışınlarından kendini koruyabilirler. Ayrıca yetişkinler içinde özel olarak geliştirilmiş güneş koruyucu ürünler cilt yüzeyini korumaya yardımcı olmaktadır. Cilt yapısına ve cilt tipine göre üretilmiş güneş koruyucular yüksek koruma filtresi sayesinde hem cilt bakımını hem de vücut bakımını eksiksiz bir biçimde tamamlamaya yardım eder. Gün içerisinde kullanılan kozmetik ürünlerin içerisinde de spf koruması bulunmaktadır; fondöten, pudra, Bb krem, nemlendirici ürünler bu ürünlere birer örnektir.

Tatile gitme fırsatı bulamayan ve bronz görünmekten hoşlanan kişiler için özel olarak geliştirilmiş ürünler bulunmaktadır. Pürüzsüz bir bronzluğa kavuşturan sprey formundaki ürün, etek, şort gibi kıyafetlerin altında bacaklarınızın mükemmel görünmesini sağlar. İstenmeyen görünümlerin kapatılmasına yardımcı olur.

Dermokozmetika olarak sizlere yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarından korunmak adına geliştirilmiş en etkili koruyucu ürünleri listeledik. Sizde mükemmel bir görünüme kavuşmak için dermokozmetik markaların ürünlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.