Yandex Metrica

Vichy Fondöten

İyi bir makyaj yapmanın püf noktalarından biri de yüzünüzde doğal, yağlı görünüm vermeyen ve cilt renginizle uyumlu bir baz hazırlamaktır. Dermatolojik olarak test edilmiş fondöten kullanarak makyajınızı doğru bir şekilde yapabilirsiniz. Doğal ve cilt dostu formülleriyle Vichy fondötenler bunun için ideal çözümler sunuyor. Hassas ciltler için uygun, hipoalerjenik, maske etkisi yaratmayan, cilt tonunu eşitleyen toz ve krem formlarında fondötenler sunan Vichy’nin Dermablend serisi ciltteki yağlı ve lekeli görüntüleri kapatırken günden güne azalmalarına da yardımcı olur. Ciltte ağırlık hissi yaratmayan bu fondötenler güneş koruyucu faktörler içerdiğinden her mevsim kullanıma uygundur.

3 ürün

  Vichy Fondöten

  Makyaj yapmayı sevenler için fondötenler vazgeçilmez malzemelerdir. Fakat bütün kozmetik yazılarında sık sık verilen öğüdü bir kez daha yenilemek gerekiyor; bütün kişisel bakım ve makyaj malzemeleriniz kaliteli olsun, çünkü bu ürünler yüze, göze, cilde direk temas ederler. Vichy fondöten bu yüzden kendi alanında tercih edilen marka olmuştur.

  Yüzümüz en hassas bölgemiz olmakla birlikte ruhumuzun aynasıdır. Sosyal ilişkilerde insanların ilk dikkatini çeken yüzümüzdür. Maske görünümlü bir makyaj tüm kadınların kabusudur. Bu yüzden doğru makyaj stilinin tercih edilmesi, makyaja yeni başlanan dönemde önem kazanır.

  Cilt tonuna uygun olan bir fondöten seçilmesi önemliyken, cilt tipine uygun formülasyonda üretilmiş olması çok daha önemlidir. Doğru ürün kullanımı söz konusu olduğunda cildin makyajın olumsuz etkilerinden etkilenmesi de söz konusu olmayacaktır.

  Yağlı ve kuru ciltlerin ihtiyaçları farklı olduğu için, makyaj malzemesi seçimi de farklı olacaktır. Doğru malzeme kullanımında gereken bilinçli seçimler yapıldığında ise makyaj ciltle bir bütün olarak görülecektir.

  Fondöten Nedir, Nasıl Kullanılır?

  Makyaj için tenin hazırlanması, alt fon oluşturulması olarak açıklanan fondöten Türkçe’de tek kelimeyle, “düzgün” olarak tanımlanır. Ama fondöten şeklinde kullanımı çok daha yaygındır. Makyajın ana malzemesi olan bu malzeme, sıvı ve pudra olarak çeşitlenir.

  Fırça veya sünger yardımıyla sürülen fondötenlerin kullanımında dikkat edilecek husus yüz temizliğinin önceden yapılmış olmasıdır. Direkt olarak sürerseniz makyajı biliyor olmazsınız. Önce cildin üzerindeki kiri arındırmalısınız. Uygun cilt temizleyicileri, hatta peeling etkisi yaratan maske kremler size bu konuda yardımcı olacaktır. (Bütün cilt temizleme ürünlerinde Vichy kalitesine güvenebilirsiniz.)

  Temizleme sonrası da yüze Vichy fondöten çeşitleri içinden beğendiğinizi sürebilirsiniz. Sıvı formatlı ürünler aslında parmaklarla bile sürülebiliyor. Cilt bu sıvıyı emiyor ve yüz rengi eşitlenerek pürüzsüz bir görünüm elde ediliyor. Fırça ile sürülen pudra çeşitlerinde ise yüzünüzün her tarafında eşit bir dağılım yapmaya dikkat edin. Malzemeyi dairesel hareketlerle sürün.

  Fondöten kullanımında dikkat edilecek ikinci husus cilt tipine uygun çeşidi ve rengi bulmaktır. Yağlı ciltlerin bu konudaki ilk tercihi mat renkliler olmalıdır. Böylece cildin parlaması önlenebilir.

  Fondöten seçimindeki bir diğer kural ise tahmin edebileceğiniz gibi kaliteli ürün seçimidir. Vichy marka fondöten ideal seçiminizdir. Doğal içerikleri markanın değerini artırmıştır.

  Vichy Dermablend Serisi

  Çok geniş bir yelpazede kullanıma sunulan Vichy ürünleri içinde Dermablend serisi fondöten çeşitlerini kapsar.

  • Vichy Dermablend mineral katkılı toz fondötenler,
  • Dermablend fluid açık ve orta ton fondötenler,
  • İleri derecede kapatıcılık özelliği ile cilt kusurlarını bütünüyle yok eden koyu ton Dermablend imzalı fondötenler,
  • Yağlı ciltler için hazırlanmış, yüksek kapatıcılık özelliği olan Dermablend 3D Correction Gold,
  • 30 kapatıcılık faktörünü taşıyan Vichy Dermablend yoğun kapatıcı fondötenler seçebileceğiz ve güvenle kullanabileceğiniz makyaj malzemeleri içindedir.

  Vichy Dermablend Kullanımı

  Fondötenin yanlış kullanımı sonucu genellikle malzeme bir maske gibi yüzü kapatır hale gelir, doğal görünüş kaybolur. Aşırı kullanım makyajın amacı değildir, önemli olan yeteri kadar kullanmaktır.

  Makyaj yapmanın püf noktaları nelerdir gibi bir soru da içeriğimize dahil olabilir. Yanıtımızın ilk maddesi makyajın altına bir taban oluşturacak olan fondötenlerin dikkatli seçimidir. Temizlenmiş yüzünüzde kullanacağınız Vichy fondötenler size doğal bir makyaj imkanı sağlar.

  Vichy ürünleri, cilt kusurları düşünülerek formüle edilmiş ürünlerdir. Bu yüzden kapatıcılık, güneş koruma ya da anti komedonojik etkiler söz konusu olduğunda cildinize doğal bir uygulama yapılarak, makyajın olumsuz etkilerinin ortadan kaldırılması söz konusu olmaktadır.

  Adeta ikinci teniniz gibi bir etki bırakacak olan Vichy makyaj malzemeleri Vichy arındırma ve nemlendirme serisi ürünlerle birlikte kullanıldığında, en hassas ciltlerde dahi sorunsuz bir etki ortaya çıkaracaktır.

  Dermablend Serisinin Özellikleri Nelerdir?

  Cilt dostu fondötenleri kullanıma sunan Dermablend serisi BB krem ile güçlendirilmiş likit (sıvı) fondötenlerden hazırlanmıştır. (BB kremler beauty balm kelimelerinin kısaltmasıdır ve renkli nemlendirici kremleri anlatır. Ürünler bu kremlerle desteklenmiştir.) Sıvı kullanımları yüzün her tarafına eşit şekilde yayılmasını sağlayacaktır. Üstün kapatıcılık sağlamaları ile cilt pürüzleri giderilecek, yüze ışıldama ve parlaklık gelecektir.  

  Dermablend üç boyutlu düzeltici fondöten kullandığınız zaman günden güne cilt sorunlarınızın azaldığını göreceksiniz. Cilt tonunu kesin olarak eşitleyen bu ürün kullanıcı yorumlarının şaka yollu anlatımıyla adeta photoshop etkisi yaratmaktadır. Dört çeşit renk tonu olan ürün açık ten renginden koyuya doğru gitmektedir.

  Bütün Dermablend Vichy ürünleri dermatolojik testlerden geçmiştir. Paraben ve parfüm içermezler. Komedojenik değiller notunu da düşmek ve bu özellik hakkında biraz daha bilgi vermek yerinde olacaktır.

  Dermokozmetik sektöründe makyaj malzemesi denildiğinde ilk akla gelen ürünlerden olan Vichy ürünleri, uzun yıllardır birçok kişinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Siz de cilt tipinize en uygun olan ürünü seçerek, makyajınızı güvenilir bir markanın ürünleriyle yapmanın keyfini yaşayın.

  Komedojenik Nedir?

  Kısaca gözenekleri tıkayan anlamına gelen komedojenik, çoğunlukla yanlış makyaj malzemelerinin kullanımıyla ortaya çıkar. Siz fark etmezsiniz ama bu malzemelerin kullanımı sonucu cildin nefes almasını sağlayan gözenekler kalitesiz makyaj malzemelerinin artıklarıyla, havadaki tozlarla, terle tıkanır.

  Ciltte komedonlar oluşur. Bunun en belirgin sonucu siyah noktaların ve sivilcelerin oluşmasıdır. Ayrıca kapanan gözenekler bakteri oluşmasına da neden olur. Bu yüzden makyaj malzemesinin seçiminde komedojenik değildir ibaresinin olması önemlidir. Vichy fondöten yıllardır bu ibareyi taşıyor. Cilt dostu ürün olmanın anlamı budur. Hatta kaliteli bir fondöteni dışarıda kapatıcı, içerde güven verici muhteviyat sağlayan ürün olarak düşünebilirsiniz.

  Vichy fondötenler bu pozitifliğe sahip olan makyaj malzemelerini sunmaktadır. Ürün çeşitleri 15 ve 35 miligramlık siyah renkli tüpler şeklinde seçkin eczanelerde bulunabilir. Sitemizden tüm Vichy ürünlerini uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.