x
Sevgililer gününe özel tüm ürünlerde ekstra yüzde 10 indirim
Kategoriler
Filtrele

Erkeklerin tıraş olurken ihtiyacı olan aletler arasında yer alan tıraş fırçası temel olarak 4 çeşide ayrılmaktadır. Bunlar; at kılı, domuz kılı, porsuk kılı ve sentetik kıllardan oluşmaktadır. Her tıraş fırçasının farklı bir özelliği bulunmaktadır. Daha sert ve daha yumuşak formlara sahip kıllar kullananların cildine göre özel olarak seçilmesi gerekmektedir. Fırçalar şekilleri ve yapılış maddesine göre kalitesi belirlenmektedir. Ekonomik olarak üretilen tıraş fırçaları domuz kılından yapılmaktadır.

At Kılı Fırçası

Bu tip fırçalar genellikle sert ve gergin bir yapıya sahiptir. Cilde mükemmel bir şekilde masaj yaparak uygulanır fakat piyasada nadir bulunan ürünlerdendir. Eski zamanlara dayanan hikâyelerin aksine büyük kuaför salonlarında ense temizliği yapmak için bu tip fırçalar kullanılmaktadır. Atın yelesinden yapılan tıraş fırçası orta dolgunlukta iyi derecede su tutan ve gergin duruşlarını uzun yıllar boyu koruyan fırçalardır.

Domuz Kılı Fırçası

Dünyada en yaygın kullanımı bulunan tıraş fırçaları domuz kıllarından yapılmaktadır. Ekonomik yapısı, porsuk kılına benzemesi ve iyi bir iş çıkarması ile en sık tercih edilen fırçalar içerisinde yer alır. Porsuk kıllarından daha sağlam ve sert yapıda bulunan bu tıraş fırçası türü ne yumuşak ne de esnektir. Kendine has bir dokunuşa sahip olan tıraş fırçası su çektikleri zaman birbirine karışır. Tek bir noktaya toplanan kıllar mükemmel derecede köpük yaratır. Yüzde yumuşak, konforlu ve rahat bir uygulama gerçekleştirir. Çeşitli renklere sahiptir. Krem renginden altın sarısına kadar birçok rengi bulunmaktadır.

Porsuk Kılı Fırçası

Lüks malzemeler arasına giren bu tip fırçalar yumuşak yapısı ile keyifli bir tıraş için vazgeçilmez ürünler arasında yer alır. Diğer tıraş fırçalarına nazaran porsuk kılından yapılan tıraş fırçaları tek bir çeşit değildir. Bunlar içerisinde best, pure, super, silvertip olarak kendi içerisinde işlevselliğine göre ayrılmaktadır.

Sentetik Fırçalar

Bu tip fırçalar genellikle cilt dostu olarak üretilmektedir. Anti alerjik naylon bir yapıya sahiptirler. Görünümleri diğer tıraş fırçalarından farklılık göstermemektedir. Kılları porsuk kılına benzer ve oldukça yumuşak bir dokunuşa sahiptir. Yüz bölgesinde kullanımı masaj etkisi yaratır. En uygun fiyatlara sahip sentetik fırçalar çok iyi bir işlev sağlamaktadır. Doğal hayvan kılı kullanmak istemeyenlerin rahatlıkla tercih edebileceği ürünler içinde yer alır. Doğal kıllara göre daha kalın ve gür kıllara sahiptir. Köpürtme düzeyi oldukça yüksektir. Dairesel hareketlerin yanı sıra aşağı ve yukarı yapılan hareketlerle daha iyi bir sonuç elde etmeye yardımcı olmaktadır. Keyifli bir tıraş için kullanılması önerilen fırçalar arasında yer almaktadır.

Tıraş Fırçası

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.