sadsad x
asdasd

Tarçın Çayının Faydaları

23 Ekim 2014
Tarçın Çayının Faydaları

Kan dolaşımını arttıran tarçın çayının kilo vermeye yardımcı olduğu söylenmektedir. Grip ve soğuk algınlığının neden olduğu rahatsızlıklara iyi gelir. Sindirim sorunları nedeniyle yaşanan mide ağrılarına ve mide kramplarına iyi gelir. Adet döneminin daha az ağrılı atlatılmasına yardımcı olur.

Nasıl Yapılır?
Kabuk tarçını, her zaman hazırladığınız bitki çayının demlenmesi sırasında bardağa koyarak çayınıza ekstra lezzet katabilirsiniz. Eğer kabuk tarçını tek başına kullanacaksanız; 1 bardak çay için 1 orta büyüklükte kabuk tarçın yeterli olacaktır. Suyu kaynattıktan sonra, tarçın kabuğunu koyduğunuz bardağa dökün ve bardağın ağzını kapatarak 7-10 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Bu aşamadan sonra dilerseniz çayınızı bu şekilde içebilir veya favoriniz olan bir bitkiyi ekleyip (ya da sadece 1 poşet siyah çay) 3 dakika daha demleyebilirsiniz. Eğer tarçın kabuğu çok uzunsa, su kaynamadan bardağa sığacak şekilde kesin.
Çayınızı tatlandırmak için bal kullanabilirsiniz. Tarçın çayı, sıcak ya da soğuk içilebilir ve süt eklenebilir. Çayınızı toz tarçından hazırlayacaksanız 1 bardak için 1,1.5 çay kaşığı toz tarçın yeterli olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.