sadsad x
asdasd

Tansiyon Aleti

Damar içerisinde kanın doğru bir şekilde akabilmesi için belirli bir basıncının meydana gelmesi gerekir. Bu basınç, kalp kapakçıklarının kasılması ile kanı damarların içine pompalaması sonucunda atardamarların esnekliğiyle basıncı dengeleme sistemleri ortaya çıkarır.

Tansiyon Aleti Nasıl Çalışır?

Kalp kapakçıkları kasıldığı zaman atardamarlar içine doğru kan belirli bir basınçla pompalanmaya başlar. Bu durumda damar içinde oluşan basınç en yüksek düzeye kadar artar. Tıpta bu olaya sistolik basınç adı verilmektedir. Halk arasında ise büyük tansiyon adı verilir. Yüksek tansiyon aksine kalbin gevşemesiyle, damar içine pompalanan kan yavaşlar. Bu sayede ortaya damarın elastikliği çıkmaktadır. Genişleyen damar öncesinde, kanın basınç oluşturma işlemi uygulayarak kalbin gevşemesi eş zamanlı olarak kan akımını sağlar. İşte bu esnada meydana gelen en düşük basınca da tıpta yer alan adı diastolik tansiyon olmaktadır. Halk arasında da bu duruma küçük tansiyon denilir. Yapılan sağlık araştırmaları sonucunda, yaşın artmasıyla küçük değişimler var olabilmektedir. Büyük tansiyon için 120 ile 140, ya da genel olarak yaygın söylendiği gibi on ikiye on dört, küçük tansiyon için 70-90 ya da yediye dokuz arası olması durumunda tansiyona bağlı olarak bir sağlık sorunu riski doğmadığı belirlenmiştir. Tansiyon aleti ürünleri bu durumları tespit edebilmek amacıyla üretilmektedir. Tansiyon aleti ürünleri son zamanlarda her evde kullanması gereken sağlık ürünleri içerisinde yer almaktadır. Yorgunluk, stres ve uykusuzluk durumlarında tansiyon düşmesi veya çıkması oldukça sık rastlanmaktadır.

Tansiyon Aleti Ürünleri

Omron M2 Basic HEM-7120-E Tansiyon Aleti, ilk yapılan tansiyon aleti ürünlerden daha farklı olarak iki parça şeklinde pratik bir kullanışa sahiptir. Dijital ekran üzerinde her yaş grubunun kolayca anlayabileceği bir kullanıma sahiptir. Kol üzerinden ölçüm yapmaya yarayan ürünler tek bir kişinin rahatlıkla ölçüm yapmasına yardımcı olmaktadır. Bilekten ölçüm yapan cihazlara göre daha iyi sonuç vermektedir. Uzmanlar tarafından kullanılması en çok tavsiye edilen medikal sağlık ürünleri içerisinde yer almaktadır. Tek bir tuş üzerinden işlem yapılmaktadır. Kalp atışlarının düzenli veya düzensiz atıp atmadığını kontrol etmek için kullanılmaktadır. Kan basıncına göre akıllı alet teknolojisine uygun olarak şişirmeye başlar. Taşıma çantası ile istenilen her yere taşıma kolaylığı sağlanmaktadır. Kuruluma gerek bırakmadan kutusundan olduğu gibi kullanıma hazırdır. Arka tarafta bulunan kutu içerisine takılan pil ile çalıştırılmaktadır. Kalite standartlarına uygun bir cihazdır ve kullanıcılar tarafından kullanımı en kolay aletler arasında bulunur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.