sadsad x
asdasd

Selfienizde Mükemmel Görünün...

01 Nisan 2014
Selfienizde Mükemmel Görünün...

Instagram ile hayatımıza giren ve tüm dünyada bir çılgınlık haline gelen ‘selfie’ modası, yepyeni makyaj trendlerini de bir araya getirdi. En doğal halleriyle kendi fotoğraflarını çeken ünlüler gibi kusursuz bir görünüme sahip olmanın da incelikleri var. Telefonu tuttuğunuz açı, kullandığınız fondötenin dokusu ya da dudaklarınızda kullandığınız rengin önemi büyük. 

İşte bu oyunun kuralları:

Yakın plan fotoğraflarda çekim sırasında patlayan flaş cildinizin daha yağlı görünmesine neden oluyor. Kusurlarınız da daha çok dikkat çekiyor. Bu nedenle cildi nemlendiren, gözenekler ve ince çizgileri kapatan bir baz ile makyajınıza başlayabilirsiniz.

Fotoğraf makinesinin pixelleri ne kadar fazlaysa, cildinizdeki ayrıntıların o kadar fazla dikkat çektiğini biliyor muydunuz? Fondötenler işte bu noktada kurtarıcınız. 

Yüz hatlarınızı daha belirgin göstermek adına burun kemiğinizin üzerine ve elmacık kemiklerinin oyuk kısmına bronz allık sürebilirsiniz. Daha sonra ise ten makyajını pudra ile tamamlayın. T bölgenize uygulayacağınız transparan bir pudra cildinizin fotoğraflarda parlamasına engel olacaktır.

Fotoğraf çekerken mutlaka ruj sürün. Renkli bir ruj hem daha dinç görünmenize yardımcı olacak, hem de fotoğrafa biraz renk katacaktır. Eğer dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız ise ten rengi bir dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçeveleyebilirsiniz.

Son önerimiz ise maskara. Göz renginizi ve şeklinizi ön plana çıkarmak için hacim veren ve aynı zamanda uzatan bir maskara kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.