x
Sevgililer gününe özel tüm ürünlerde ekstra yüzde 10 indirim
Kategoriler

Her bireyin en büyük hayali güzel ve bakımlı saçlara sahip olmaktır. Doğal günlük yaşantıda saçın yeri büyük bir önem teşkil etmektedir. Bakımlı ve dolgun saçlar her an karşı tarafa özgüven mesajları iletmenize katkı sağlayacaktır. Saç bakımında saçın derinlemesine temizlenmesi saçın parlaklığını doğrudan etkilemektedir. Saçlar belli gün aralığında temizlenerek yumuşak bir dokunuşa sahip olması sağlanmaktadır. Bunun için dermokozmetik ürünler ile bitkisel bakımlar yapmak saçın doğasını bozmadan mükemmel sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç bakımı erkeklerin ve kadınların ortak derdidir. Bu nedenle uzmanlar saçın sağlıklı uzaması ve yapılanması için bitkisel içerikli ürünler kullanılmasını tavsiye etmektedir. Saç bakımı yapılmadan önce bilinmesi gereken en önemli unsur saç tipinizin ne tür olduğudur. Saç tipi analizi yapılarak saç derisinin sahip olduğu etki alanına göre ihtiyacı olan bakım daha kolay bir şekilde gerçekleştirilir.

Saç bakımına yönelik doğru ürünler nasıl seçilmelidir?

Saç derisine uygun yapıda saç bakım ürünleri seçmek saç temizliğini daha kolay bir hale getirmektedir. Saç köklerine uygulanacak saç bakım ürünleri öncesinde araştırılıp uygunluğu tespit edildikten sonra kullanılması saç derisinde oluşabilecek alerjik reaksiyonların önlenmesine fayda sağlar. Saç tellerine uygulanan perma, fön ve ısı verici aletlerin uygulanması yüksek oranda saça zarar vermektedir. Bu tip saç yapısını bozan işlemlerin ardından doğru bakımı uygulamak gerekmektedir. Saç köklerine zarar veren işlemler saç kırılmasına ve dökülmelerine neden olmaktadır. Bu nedenle kaliteli ve profesyonel saç bakım ürünleri tercih edilmelidir. Sağlıklı saçlara kavuşmak için düzenli bir şekilde bakım yapmak gerekir. Çevresel dış faktörler saç tellerine yapışır ve saç kıllarının zayıflamasına sebep olur. Düzenli saç taramak bu dış faktörleri saç tellerinden uzaklaştırmaya yardım eder. Saçın temizlenmesi saç tiplerine göre daha yoğun veya daha az sayıda gerçekleştirilmelidir. Yağlı saç tiplerine sahip kişiler saç temizliğini daha sık yapması gerekmektedir. Saç temizliğinde kullanılan ürünlerinde bilinçli bir şekilde seçilmesi saç köklerine verecek zararlardan korunmak adına büyük bir önem yer etmektedir. Şampuan seçimi yapılırken etki alanlarına dikkat edilmesi saçın dolgun ve bakımlı görünmesini sağlayacaktır. Saç köklerinde oluşan kepek problemleri için doğru bakım yöntemleri tercih edilmelidir. Saç bakımı her gün ve düzenli olarak gerçekleştirilmesi istenilen ipeksi ve yumuşak saçlara kavuşmak adına yapılan ilk adımlardandır. Dermokozmetik ürünler arasında kullananların en çok tercih ettiği saç bakım markaları arasında La Roche Posay, Bioderma, Bioxcin, Vichy, Dermalogica, Eubos yer almaktadır.

Ardell Saç Bakımı

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.