sadsad x
asdasd

Pudradan Korkmayın!

09 Nisan 2014
Pudradan Korkmayın!

Makyaj sabitlemeden parlaklığa karşı birçok soruna çare olan pudralarla kusursuz bir cilt makyajına sahip olabilirsiniz.

Son zamanlarda günlük hayatımızda pudra kullanım oranı oldukça azaldı. Ne zaman bir makyaj çantasını karıştırsak içinde cilt makyajına dair fondöten, kapatıcı, aydınlatıcı gibi ihtiyacımız olan her türlü malzemeye rastlıyoruz, pudra dışında… Nedense biz kadınların bu üründen biraz çekiniyoruz. Oysa ki pudra; cilt makyajının en önemli tamamlayıcılarından biri. İster fondötenle, isterseniz de tek başına kullanabileceğiniz bu ürünün faydalarını hatırlatalım.

Her derde deva makyaj ürünü

Kompakt ve toz olmak üzere iki farklı çeşidi olan bu hayat kurtarıcı makyaj ürününün, ciltteki ton farklılıklarını düzenlemekten, makyajı sabitlemeye kadar birçok faydası bulunuyor. Hatta gün içinde güneşten korunmak için de kullanabileceğiniz pratik bir ürün. Toz pudralar daha ince bir yapıya sahip olduğu için doğal bir görünüm yaratırken; kompakt pudra ise gün içerisinde sık sık makyajını tazelemek isteyenler için ideal bir seçenek. Size düşen ihtiyacınızı göz önünde bulundurarak farklı seçenekler arasından seçim yapmak. Tabii ki bu seçimi yaparken cilt yapınızı ve rengini de göz önünde bulundurmalısınız.

Zorlu kısım ise bu seçimden sonra başlıyor: Pudra nasıl uygulanır?

Pudrada tercih ettiğiniz doku çok önemli. 
Makyajı sabitlemek için renkli değil, transparan olanlara yönelebilirsiniz. Aksi takdirde çok pudralı bir görünüm cildinizi un kurabiyesine döndürebiliyor.
Pudrayı doğal bir sonuç için fırçayla, cildi kapatmak istiyorsanız süngerle uygulayın.
Özellikle yağlı ciltlerde parlamayı önlemek için transparan pudranın T bölgesine uygulanmasında yarar var.
Pudrayı göz ve dudak çevresine getirmeyin, bu abartılı bir görünüme neden olur ve çizgilerinizi belirginleştirir.
Eğer bronz bir cildiniz varsa pudra yerine matlaştırıcı bir losyon kullanmayı tercih edin. Aksi takdirde cildinizde yapay ve gri bir görünüm oluşabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.