x
Kategoriler
Filtrele

Markalar

Ovülasyon Testi

Ovülasyon Testi

Anne olmak isteyen kadınların doğru zamanda gebe kalmalarını bulabilmesi adına Ovülasyon testi kullanılmaktadır. Düzenli adet döngüsü içerisinde kadınların yumurtalıkları çalışmaya başlar. Belirli bir günde 6-12 saat süren bu yumurtlama evresinde ilişki yaşamak hamileliğin oluşmasını sağlamaktadır.

Ovülasyon Testi Nasıl Yapılmaktadır.

Kadınların hamile kalmasında büyük bir yardım sağlayan ürünler evde ve hastanelerde kolaylıkla uygulanmaktadır. En doğru ilişki kurma gününü tahmin ederek gebeliğin oluşma ihtimalini yükseltmektedir. Kadınlar kendi başlarına yumurtlama dönemlerini hesaplayabilirler. Bunu adet süresini baz alarak ilk on dört günü çıkararak bu hesabı gerçekleştirilmektedir. Adet günlerini düzenli olarak takip etmek gerekmektedir. Gebelik testi uygulamasına göre farklılık gösteren bu ürün için düzensiz adet görenler en kısa adet sürelerini esas almaktadır. Ovülasyon testi olumlu çıkması durumunda 24-36 saat içerisinde birliktelik gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu sayede kadınlarda bulunan HCG hormonu düzenli bir şekilde çalışmaya başlar ve denemeler sonucunda gebelik meydana gelmektedir. Ovülasyon Testi ürünleri her gün düzenli olarak kontrol edilmeye uygundur. Doğru günlerde ilişki yaşansa bile her zaman kesin olarak gebe kalma ihtimali bulunmaması nedeni ile bu testler birkaç ay kullanılmalıdır. Luteinik hormonu idrar içerisinde oluşmaktadır. Bu hormon sayesinde olumlu olumsuz sonuç vermektedir. Çubuk üzerinde bulunan ekrana idrar damlatılarak bir müddet beklenmelidir. En az beş dakika içerisinde herhangi bir sonuç kendiliğinden belirerek tek veya çift çizgi anlam taşımaktadır.

Ovülasyon Testi Ürünleri

Predictor Ovülasyon Testi 7li, İdrar içerisinde luteinik hormono bulunmaktadır. Kadınların gebelik adına uygun günü bulmasında yol gösterici olan bu hormon adet gününe yakın zamanlarda artış göstermeye başlar. Yükselmeye başlayan hormon seviyesi yumurtlamanın oluşmasına işarettir. Bu yumurtalama 6 ile 24 saat içerisinde etkinliğini göstermektedir. Hamile kalmak isteyen kadınlar sürekli olarak bu yumurtlama gününü takip etmesi gerekir.  bu evre hamilelik için büyük bir önem taşımaktadır. Her sabah 10 ve akşam 10 arasında uygulanması gereken bu test idrarın damlatıldığı numune penceresinden ve ufak bir ekrandan meydan gelmektedir. Numune penceresine idrar damlatıldığında belirli bir süre beklenir ve sonuçlar ortaya çıkar. Kesin sonuç alabilmek adına kullanım talimatları sırasıyla yerine getirilmelidir. Bu test oda sıcaklığında yapılmalıdır. Buzdolabında saklanabilen bu testler daha sonra yeniden kullanabilmek için oda sıcaklığında bir müddet bekletildikten sonra uygulanmalıdır. Kutuların üzerinde yer alan son kullanma tarihine dikkat edilmelidir. Uygulama esnasında zararlı madde sigara, alkol ve içecek tüketilmemelidir. Her test için farklı bir idrar kabı kullanılmalıdır.  

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.