Yandex Metrica

Mustela Şampuan

Bebek cildi konusunda uzman olan Mustela, bebeklerin yumuşak ve hassas ciltlerine uygun şampuanlar ile bakım anlarını anne ve bebekleri için keyifli bir hale getirmektedir. Güvenilir ve etkin formülleriyle Mustela şampuanlar doğumdan itibaren bebek ve çocuklar için uygun bir banyo ürünüdür. Ciltteki reaksiyonları en aza indirgeyen, paraben içermeyen ve göz yakmayan içeriğiyle bebeklerin narin saç derisini derinlemesine temizler. İkisi bir arada şampuan ise hem saç hem de vücut temizliği için uygundur. Bebeklerin doğal, rahatlatıcı ve keyifli bir banyo yapmaları için Mustela şampuan seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

4 ürün

  Mustela Şampuan

  Kişisel bakım ürünleri içinde ilk akla gelen şampuandır. Evlerde, plajlarda, öğrenci yurtlarında, toplu yaşanılan yerlerde, bebek küvetlerinin yanında, kısacası bütün banyolarda demirbaştır. Önemli olan saça uygun şampuanı kaliteli ürün olarak seçebilmektir. Anne ve bebek bakımı ürünlerinin güvenilir markası Mustela şampuanları kişisel temizliğin değişmeyen ürünüdür.

  Şampuan Nasıl Bulundu?

  Her yıkanmada kullandığımız şampuanların nasıl bulunduğu ilginç bir öyküdür. Antik Mısır kültüründe insanların saçlarını evde yapılmış sitrik asit ve sabun benzeri karışımlarla yıkadığı biliniyor. Kaynamış suyun içine atılan sabun, soda ve potas karışımı bugünkü şampuanların atası kabul ediliyor. 1740’lı yıllarda ise Hindistan modası yayılan İngiltere’de Hintçe mesaj anlamına gelen champo kelimesi bu çeşit eriyikler için kullanılmaya başlandı ama her dükkan kendi champo’sunu kendi yapıyor ve nasıl yaptığını da kimseye söylemiyordu. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra bugünkü formlar piyasada görüldü. Türkiye’de ise 1950 yıllarında önce gurbetçilerin bavullarında yurda girmeye başladı, yıllarla birlikte şampuan sıvı sabun tanımlamasından bakım ürünü sıfatına terfi etti. Markamız da 60 yıllık üretim öyküsünde şampuanları bebekler için sürekli geliştirdi. Bugün anne ve bebek bakımı ürünleri alanında her saç tipine uygun bir Mustela şampuan bulabilirsiniz.

  Şampuanlar aslında günümüzde üretim sektörünün nasıl büyük adımlarla geliştiğinin tipik bir örneğidir. Bugün artık bu ürüne alıştık, her banyoda saç temizliği için ailenin tüm bireyleri rahatça kullanıyor. Ünlü oyuncu Yılmaz Erdoğan’ın Ekşi Elmalar filmindeki gibi şampuanı briyantin sanıp sürmüyor, sonrasında yağmur yağınca köpürmüş saçlarla dolaşmıyoruz. Kuru saçlara, yağlı saçlara, normal saçlara göre üretilen, saç kremlerinin de içine katıldığı çeşitler yaratıldı. Yeni doğan bebek şampuanları gibi spesifik alanlar için kullanıcıların tercihine sunulmuş ürünler dahi var. Önemli olan uygun şampuan çeşidini kaliteli marka güvencesi ile seçebilmektir.

  Mustela Şampuan Çeşitleri

  Mustela şampuan çeşitleri içinde de yenidoğan bebekler için özel şampuanlar, ikisi bir arada şampuanlar, bebekler için konak önleyici şampuanlar, sabunsuz saç ve vücut temizleyicileri, çocuklara özel saç şampuanları gibi ürünler göreceksiniz. Burada dikkat edilecek bir noktayı kullanıcılar açısından belirtmek yararlı olacaktır. İkisi bir arada şampuanlar bebek bakımında yetişkinlerde olduğu gibi şampuan ve saç kremi karışımını ifade etmez. Hem saç hem vücut kullanımını anlatır. Bebek gibi hassas saç derileri balsam adıyla bilinen saç kreminin yoğun muhteviyatından özellikle uzak tutulmaktadır.

  Mustela Bebek ve Çocuklara Özel Saç Şampuanı

  Örneğin Mustela Gentle Shampoo bebek ve çocuklara özel saç şampuanı yeni doğanlarda bile rahatlıkla kullanılabilir. Çünkü içeriği hafifletilmiştir ve Hindistan cevizi yağı, buğday ve lavanta özleri gibi doğal hammaddelerden üretilmiştir.

  Böylece bebeklere gereken hassasiyet gösterilmiş oluyor, saçları yumuşacık temizleniyor. Gözlere zarar vermeyen şampuan ile yıkanma bir keyfe dönüşüyor. Elinize bir miktar döktüğünüz şampuanı bebeğin önceden ıslatılmış saçlarına sürün, suyla temas ettiği anda köpürdüğünü göreceksiniz. Çok hafif ovalayarak saçı yıkayın, sonrasında bol su ile durulayın.

  Mustela Konak Önleyici Köpük Şampuanı

  Yeni doğan bebekler için üretilmiş Mustela konak önleyici köpük şampuanı 150 miligramlık şişelerde kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Yeni doğanların ilk üç ayından sonra saçlarında zaman zaman görülen kabuklanmalar ve yağlı görüntü bu şampuan ile kolayca giderilecektir. Bu kabuklanmalar ve kepeklenme konak olarak bilinir, bebeğin sağlığına bir zararı yoktur ama hijyen açısından anneleri rahatsız eder. Günlük yıkamalarda kullanacağınız bu şampuanın kullanımı da gayet kolaydır. Pompalı şişeyi dik tutarak avucunuza bir miktar sıktığınız şampuanı vücudu ve saçı ıslatılmış bebeğe yavaşça sürün. Saçlarda köpüğü birkaç dakika bekletirken siz vücudu yıkamayı sürdürün. Sonra durulayın ve kurulayın. Saçların zamanla bu dertten kurtulduğunu göreceksiniz. Gözleri yakmayan şampuan bebeğe yıkanma keyfi verecektir.

  Mustela İkisi Bir Arada Saç ve Vücut Şampuanı

  Bebeklerin saçlarını ve vücutlarını nazikçe temizleyen, saçlarının kolayca taranmasını sağlayan Mustela 2 in 1 Hair & Body Wash saç ve vücut şampuanı cildin bariyer (savunma) fonksiyonlarını güçlendirir. Hem vücut hem de saç temizliğinde kullanılabildiği için bebeklerin günlük banyo temizliğinde annelerin tercihidir. İçinde sabun yoktur ama muhteviyatta bulunan gliserin cildin yumuşamasını ve nemlenmesini sağlayacaktır. Kullanımı gayet kolaydır ve tüp şeklinde olan 200 miligramlık ambalajı ile her yere götürülebilir. Örneğin babaanneler, anneanneler ve dedeler çocuklarının ziyarete geldiği tatillerde torun yıkamanın eğlencesini doya doya yaşayabilirler.

  Bu arada boşalmış şampuan tüpünün geri dönüşüme uygun olduğu firma tarafından açıklanıyor, lütfen onu çöp kutusuna atın. Marka verimli kullanım ve atıkların geri dönüşümü konusunda zaten her zaman hatırlatmalarda bulunmaktadır. Örneğin küçük ambalajların yerine büyüklerin tercih edilmesi, bebekler dahil yıkanma suyunun 36 dereceyi geçmemesi bu hatırlatmalar arasında yer alıyor. Bebeğin banyo suyunun ısıtılması için gereken enerjiye eşittir.

  Mustela Sabunsuz Saç ve Vücut Temizleyicisi

  Mustela bebek bakım ürünleri içinde yer alan bu ürünü 200 miligramlık plastik şişelerde, seçkin eczanelerin raflarında görebilirsiniz. Sabun temizliğin esası olarak bilinir ama özellikle kuru ciltlerin kullanımına pek uygun değildir. Mustela Dermo Cleansing Sabunsuz Saç ve Vücut Temizleyicisi olarak kullanıma sunulan ürün bu özelliğinden dolayı yeni doğan bebeklerin temizliğinde de kullanılabilir. Yani markanın yenidoğan şampuanları grubundandır. Kireçli olarak bilinen sularda bile rahatça aktive olacaktır. Uzun saçlı çocuklar için özellikle tavsiye ediliyor, saçlarının çok daha kolay açıldığını fark edeceksiniz. Avokado özü Mustela bebek şampuanlarının içinde ne var sorusunun bilinen yanıtı olduğu için bu temizleyici içinde de bulunmaktadır. Kullanıcıların bu ürün hakkındaki genel memnuniyet oranı yüzde 85’leri bulmuştur.

  Mustela Yenidoğan ve Bebek Şampuanı

  Mustela bebe bakımı ürünleri içinde en çok tercih edilen çeşitlerden biri de yeni doğan bebeklerde bile rahatça kullanılan ve 500 miligramlık pompalı şişelerde ambalajlanmış şampuandır. Bebeklere gösterdiği itinayla ünlü olan markamız sabunların vücudun pH dengesini bozduğu gerekçesiyle kendi bebe bakımı içeriklerini üretmiştir ki avokado meyvesi özü bu özel içeriklerin içinde sürekli yer almaktadır. Bebeklerin zaten çok hassas olan cildi böylece doğal yolla nemlenmekte ve yumuşamaktadır. Püskürtmeli şişe ebeveynlere kullanım kolaylığı verir, gerekli gördüğünüz miktarı rahatça elinize alabilirsiniz. Gözleri asla yakmaz.

  Bebeklerin Banyo Keyfi ve Mustela

  Kişisel bakım ürünleri alırken bilinmeyen markalara fiyat avantajı var diye yönelmeyin. Özellikle bebek bakımı ürünlerinde bu hiç yapılmamalıdır. Bebek ciltleri yeterli dirence henüz ulaşmadığı için sonuçta çok ciddi alerjik reaksiyonlar görülebilir.

  Mustela bebek ve çocuk bakım ürünleri ile yıkanmalar çok daha keyifli geçmeye başlayacaktır. Anne ile bebek arasındaki o muhteşem bağ her banyo sırasında pekişir, küçük yaramaz etrafa gülücükler saçmaya başlar. Bebek banyolarının vazgeçilmez aksesuarları arasına sarı renkli küçük plastik ördek ile birlikte artık Mustela bebek bakım serisi içinde yer alan şampuanlar da girmiştir. Bebeği yıkarken nelere dikkat etmek gerek, neler gerekiyor, hangi ürünleri seçmeliyim gib sorulara cevabı Mustela veriyor. Seçkin satış noktaları ve eczanelerde bulabileceğiniz Mustela ürünleriyle, saç ve vücut bakımı için gereken tüm dermokozmetik ürünleri sitemizden temin edebilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.