sadsad x
asdasd

Maskara Sürerken Yapılan Hatala

06 Mayıs 2014
Maskara Sürerken Yapılan Hatala

Rimel kullananlar, makyaj uygulaması esnasında bu 4 hataya dikkat!

BİRKAÇ KEZ ÜST ÜSTE SÜRMEK
Genelde kadınlar ne kadar üst üste maskara sürersem kirpiklerim o kadar daha fazla belirginleşir zannederler. Fakat makyaj uzmanlarının dediğine göre kirpiklerinize ne kadar çok maskara sürerseniz, kuruluk nedeniyle uygulama o kadar zorlaşır. Bir kat sürdükten sonra kuruyan kirpiklere birkaç kez daha maskara sürdüğünüzde ortaya topaklı ve örümceksi bir görünüm çıkacaktır.

FIRÇAYI SÜREKLİ TAKIP ÇIKARMAK
Rimelin fırçasını sürekli olarak şişenin içine sokup çıkarmak içeri hava dolmasına neden olur. Bu hava da şişenin içindeki rimelin topaklanmasına ve pul pul olmasına yol açar. Bu topaklar ve pullar maskara uygulama esnasında olduğu gibi kirpiklerine yansıyacağından, bu eylemi minimumda gerçekleştirmekte fayda var.

ESKİLERİ ATMAMAK
Eğer maskaranızı ne zaman aldığınızı hatırlayamıyorsanız onu hemen atın ve yerine yenisini alın! Çünkü bayatlamış maskaraların barındırdığı bakteriler gözlerde kızarıklık, kaşıntı ve hatta kimi zaman da arpacık oluşmasına yol açar. Rimellerin kullanım süresi 3 aydır.

KİRPİK KÖKLERİNİ ATLAMAK
Kusursuz maskara kullanımı, maskarayı kirpiklerin köklerinden başlayarak sürmekte yatıyor. Kirpiklerin diplerinden değil de ortasından başlayarak rimeli uyguladığınızda kirpikleriniz olduğundan bile kısa görünecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.