sadsad x
asdasd

Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz...

24 Şubat 2014
Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz...

Ten makyajında ki en önemli nokta olan fondöten çoğu zaman yanlış seçimlerden dolayı kabusumuz olur. Fondöten uygulamasından önce bir çok şeye dikkat edilmeli. Bir makyaj uygulaması öncesinde peeling yapılmayan cilde fondöten uygulamak kadar riskli bir durum yoktur. Peeling cildi ölü hücrelerden arındırdığı için mutlaka haftada 1-2 kez peeling uygulanmalı. 

Fondötenden önce tabi ki renk seçimi en önemli etkendir. Renk seçiminde yapılan en büyük hata bilekte fondöten deneyip almaktır. Bileklerimiz renk olarak bir kaç ton açık olduğu için genelde yanılabiliriz.

"Fondöten" seçmenin en doğru bölgesi çene ile boyun birleşimidir. Bu bölge fondöten seçiminde baz alacağınız en doğru noktadır. Mutlaka o fondöteni seçtikten sonra, yüzünüzün bir bölgesine deneyin.

''Fondöten'' seçiminde dikkat etmeniz ikinci kural ise cilt tipinize uygun bir fondöten seçmektir.

Karma ve gözenekli bir cilde sahipseniz,
Işıltılı sonuç içeren bir fondötenden uzak durun.Parlak ve ışıltılı sonuç veren bir fondöten gözenekleriniz daha da belli eder.

Yağlı bir cilde sahipseniz,
Yine parlak sonuç veren ve ışıltılı görüntü sunan bir fondötenden uzak durun. Mat ve duru bir sonuca ulaşmaktır amaç bunu asla unutmayın. Sonucu mat olan ve genelde pudra içeren fondötenleri tercih edebilirsiniz. Yağlı ciltler mutlaka pudra kullanmalıdır.

Kuru bir cilde sahipseniz,
Nemlendiricili bir fondöten seçmelisiniz. Aynı zamanda kuru ve hassas cilde sahipseniz spf içeren güneş koruma faktörlü fondötenleri tercih edin.

Fondöten ten makyajının en önemli unsurudur bunu asla unutmayın. Güzel bir ten makyajı ile sadece bir kalem bir maskara ve bir ruj sizi muhteşem gösterebilir. Kapatmak için uğraşmak yerine doğal ve cildinizi aynadan görebileceğiniz bir uygulama yapın. Fondöten demek cilde bulamaç yapmak demek değildir. Fondöten, cildi olduğundan biraz daha pürüzsüz gösteren SÜPERKAHRAMANdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.