sadsad x
asdasd

Çoklu Maske Nedir ?

22 Aralık 2016
Çoklu Maske Nedir ?

Çoklu Maske Nedir?

Günümüzde son moda cilt bakım önerileri içerisinde sıklıkla tercih edilen çoklu maske yani multi masking yüz ovalinde her bölgenin ihtiyacına yönelik bakım yapılması anlamına geliyor. Aslında herkesin bildiği bir uygulama olan bu yüz bakım yöntemi, cildin farklı bölgelerinde farklı sorunlar meydana geldiğinde bu sorunları ortadan kaldırmak için kullanılır.

Çoklu maskeye neden ihtiyaç duyulur?  Çünkü Yüzümüzdeki her nokta tek bir cilt sorununa sahip değildir. Yüz ovalinde yakından bakıldığında T bölgesi olarak adlandırılan alın, burun ve çene genellikle daha yağlı bir yapıda olduu gözlenir.  Göz çevresi ise kan dolaşımının yavaş ilerlemesi nedeniyle nemsiz ve kuru olarak tabir edilmektedir. Son olarak yanak bölgesinde gerginlik ve kızarıklar meydana gelebiliyor. Bu nedenle farklı olan cilt tipimize tek tip bir maske kullanmak bazı durumlarda faydadan çok zarar verebilir.

Çoğu kadın cildine maske yapmak istediğinde aklına ilk gelen maskelerden biri kil maskesi oluyor. Cilt tipi kuru olan kişiler için kullanılması uygun olmayan bu maske, ciltteki tüm yağı ve kiri emme özelliğine sahiptir. Tıkanmış gözenekler ve sebum açısından zengin, yağlanmış cilt bölgeleri için iyi sonuç verirken, cildin zaten nemsiz ve kuru bölgelerinde daha da çok kurumaya sebep olabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına çoklu maske uygulamak oldukça faydalıdır.

Peki, çoklu maske nasıl kullanılır? İlk olarak yüzün her bölgesine analiz yaparak kuru, karma, yağlı cilt tiplerinden hangisi olduğuna karar verilir. Bu yapılan işlem yüz bakımı için birinci aşamadır. Cildin her bögesindeki farklı problemler tespit edilip bu sorunlara çare olacak ürünler seçilir.

Örneğin, son zamanlarda yeni trendlerden biri olan siyah maske yüzün T bölgesinde oluşan yağlanmayı gidermek için mükemmel bir seçenek. Özellikle gözenekleri tıkayan yağ ve kirden kaynaklanan siyah ve beyaz noktaları temizlemek için kullanılması çok iyi sonuçlar verirken, kuruyan yanaklarda, dudak ve göz çevresindeki hassas deride kullanımı cilde zarar verebilir.

 Akla gelen bir diğer soru ise Çoklu maske uygulamasını kimler kullanmalıdır? Aslında her yüz farklı sorunlara sahip farklı alanlara sahip olduğu için arındırıı ve nemlendirici ürünleri yüzün farklı bölgelerinde kullanmalıdır. Özellikle karma ciltlerde veya bölgesel ve hormonal sorunlar sebebiyle sadece belirli yerleri aknelenen ciltlerde ise çoklu maske uygulaması çok iyi sonuçlar verebilir. 

Son olarak boyun ve dekolte bölgesi için de maskeler bulunmaktadır. İlerleyen yaşlarda göğüs bölgesinde meydana gelen deformasyonları ortadan kaldırmak isteyen özellikle orta yaş bayanların ihtiyaçlarını giderir. Bu bölgeler içinse özllikle retinol içeren, sıkılaştırma özelliği olan maskeler tercih edilebilir.

Sizler için derlediğimiz maske çeşitlerinden cilt tipinize uygun olan maskeleri bulabilirsiniz.

T Bölgesi için Arındırıcı Maskeler (Alın, Burun ve Çene Bölgesi Yağlanma Sorunu)

 

 

Yanak Bölgesi İçin Maske Ürünleri (Kuru ve Kızarık yanaklar için maskeler)

 

Boyun ve Dekolte Bölgesi Bakım Ürünleri (Toparlayıcı Sıkılaştırıcı Maskeler)

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.