sadsad x
asdasd

CİLT SAĞLIĞI VE BAKIMI İÇİN GENEL ÖNERİLER

24 Nisan 2014
CİLT SAĞLIĞI VE BAKIMI İÇİN GENEL ÖNERİLER

*Sigara ve içki içmeyin: İkisi de vücudunuzu zehirler ve geriye pörsümüş sarkık bir cilt bırakır. Sigara ayrıca ağız kenarındaki çizgilerin derinleşmesini hızlandırır.

*Uykunuza dikkat edin: Eğer yeterli derecede uyuyamıyorsanız, egzersiz yapın ve yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Uykusuzluğun yol açtığı çizgileri kapatmak için hafif bir nemlendirici sürün. 

*Çok sıcak suyla yıkanmayın: Yıkanırken suyun kaynar derecede sıcak olmaması için önlem alın. Aşırı sıcak, cildi kurutur ve dokuları zedeler.

* Sağlıksız beslenmeyin: Sağlıksız besleniyorsanız deriyi koruyucu yaşamsal maddeleri alamıyorsunuz demektir. Ayrıca güneşin yakıcı ışınlarından uzak durmaya çalışın. 

* Makyajınızı temizleyin: Gözenekleri tıkayarak toksinlerin cilt yüzeyine çıkıp atılmasını önler. Yağlı, gözenekli ciltte siyah nokta oluşumuna neden olur.Ayrıca göz makyajı silinmediği takdirde gözde alerjik bir inflamasyona ve iltihabına neden olabilir. 

* Sivilcelerle oynamayın: Sivilce, derin dokularına zarar verir. Ayrıca enfeksiyonun çevreye yayılmasına neden olarak sorunu büyütür; ciltte çukurlaşma oluşumlarına neden olabilir. Bu tür durumlarda mutlaka cilt doktorunuzla görüşüp uygun tedavilere başlamalısınız.

* Cildinize nazik davranın: Yüzünüzdeki ölü deriyi temizlemek için satılan bazı toz ya da kremler cildinizde irritasyonlar yaratabilir. Termal su içeren temizleyiciler kullanmalısınız ve cilt tipiniz ne olursa olsun yüzünüze daima nazik davranmalısınız.

* Cilt tipine uygun ürünleri seçin. 

* Çevreden biriken kirlerin, ter yağ gibi kişisel salgılarımızın ve dökülmekte olan ölü cilt hücrelerimizin temizlenmesi ikinci adımdır. 

*En hafif temizlemeyle bile bozulabilen cildin üst tabakasındaki doğal nemlendirme sistemlerinin nemlendiricilerle takviye edilmesi önemlidir. Genel kural olarak vücuttaki nemi hapsetmesi açısından nemlendiricilerin yüz ve vücut halen nemliyken kullanılması gerekir.

*UV ışınlarının verdiği hasarı önlemek için güneşten koruyucu kullanın ( yazın mümkünse 2 saate bir koruyucunuzu sürmelisiniz)..

*Normal cildin bilhassa foto yaşlanma ve hasarı için tedavi edici ürünlerin kullanılması uygundur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.